První velkou akcí byl v rámci aktivity Noční výšlap do okolí Potštejna, který se uskutečnil v sobotu 24. září. V 18:00 jsme se sešli před Sokolovnou a vyrazili vpřed. Trasa vedla přes Liščí doly, lesními i polními cestičkami a přes Záměl zpět. Po cestě se sice někteří snažili sbírat houby, ale za chvíli nebylo moc vidět a museli jsme použít čelovky a jiné svítilny. Po 9 km se všech 37 účastníků vrátilo zpět k Sokolovně, kde byly rozdány věcné i sladké odměny.

V úterý 27. září jsme uspořádali Atletický víceboj jako společnou aktivitu pro děti i dospělé. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno 10 stanovišť. Za splněné disciplíny sportovci obdrželi samolepky na svůj diplom. Na víceúčelovém hřišti byl připraven hod na koš (velký pro dospěláky a malý pro děti), trojskokz místa a hod barevnými kroužky na cíl. Před hřištěm se závodilo ve zručnosti na koloběžce, kde bylo úkolem přejet houpačku z prkna, objet překážky a dorazit bez pádu až do cíle. U nové rozběhové dráhy zdolávali sportovci překážkový běh, prolézali speciálním provázkovým bludištěm a také skákali do písku. V Sokolovně čekali již naši cvičitelé a umožnili všem dychtivým cvičit na kruzích i hrazdě, asistovali při skocích přes kozu i šplhu na tyči či provazu. Odměnou všem 40 sportovcům bylo nejen sportovní uspokojení, ale také věcné odměny.

Soutěž Talenty pro firmy.
Soutěž Talenty pro firmy vyhrálo Podorlické vzdělávací centrum z Dobrušky

Během celého týdne jsme naši činnost prezentovali také otevřenými cvičebními hodinami se zaměřením na letošní téma.Předškoláci i školkáčci se v rámci svého cvičení znovu seznamovali se zvířátky a svoje pohybové dovednosti prohlubovali v opičí dráze. Starší žákyně tentokrát trénovaly basketbalové přihrávky, driblink a jiné hry s míčem na víceúčelovém hřišti.

Děkujeme všem zúčastněným, cvičitelům i ČOS za podporu. Celkem se všech našich aktivit zúčastnilo 122 malých i velkých sportovců, což považujeme za úžasné. Těšíme se na další ročník.

Renata Viktorinová
T. J. Sokol Potštejn – župa Orlická