Výstavu betlémů v Opočně v oknech obyvatel a výlohách podnikatelů připravil již tradičně spolek Senioři z Opočenska. Po centru města v úzkých uličkách vystavili více než 90 betlémů v 48 oknech. Jedná se o milou výstavu, kterou si každý může prohlédnout v kteroukoli denní dobu bez otevírací doby a bez vstupného.

Senioři připravili výstavu ve svém volném čase na svoje náklady pro radost ostatním. Tyto podrobnosti se dozvěděli držitelé seniorpasů u oken s exponáty i další zajímavosti o jednotlivých vystavených betlémech a další informace o organizaci výstavy. Ač v oknech nemohou být vystaveny vzácné či rozsáhlé betlémy, i tak je na co koukat. Seniorky z klubu přátel paličkované krajky vyzdobily jednu celou velkou výlohu svými upaličkovanými betlémky, další betlém uháčkovala. Krásný je perníkový, také od členky.

Místní šikovný výtvarník Petr Netík namaloval čtyři originální betlémy, které jinde neuvidíte.

Místní výtvarnice výstavu podpořila a vystavila svůj keramický opočenský betlém a čtyři druhy skřítkových betlémů, které namalovala. Účastníci prohlídky z Meziměstí, Náchoda, Třebechovic, Hradce Králové, Dobrušky i Solnice byli výstavou nadšeni. Místní senioři slyšeli slova chvály a obdivu. Kdo někdy nějakou výstavu organizoval, ví, co to je práce a času něco takového uspořádat a tady jen seniory, bez profesionálních aranžérů.

Nejvíce se líbily betlémy vyrobené seniorkami, betlém z Austrálie, vyřezávaný pana Adámka a krojovaný Mikoláše Alše. Při loučení si účastníci přáli, aby senioři v této tradici pokračovali a aby se všichni sešli na prohlídce výstavy i v roce 2024.