Chtěli byste v regionu něco zlepšit? Máte nějaký zajímavý nápad, o který byste se chtěli podělit? Stačí poslat své odpovědi prostřednictvím jednoduchého online dotazníku dostupného na stránce www.nfsa-pruzkumnik.cz. Odpovídat lze anonymně až do konce února 2023.

„Během našeho čtyřletého působení jsme uspořádali již několik průzkumů veřejného mínění, v nichž jsme dosud obdrželi na 2300 cenných podnětů. Díky iniciativě našich spoluobčanů se například loni uskutečnil první ročník festivalu Maker Faire v Rychnově nad Kněžnou, vzniklo nebo bylo rekonstruováno několik desítek hřišť na Mladoboleslavsku, veřejnosti se otevřel koupací biotop v Kosmonosech a občané Vrchlabí mohli využít pro dopravu po městě sdílená kola nextbike,“ říká Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „

Nadační fond ŠKODA AUTO působí v regionech, kde má automobilka své závody. Prostřednictvím grantových výzev nebo různých partnerství se soustředí zejména na podporu rozvoje občanské společnosti a veřejného prostoru, kultury, zdravotnictví a sociálních služeb. Na kontě má již přes 200 konkrétních projektů a studií a v podpoře regionů bude pokračovat i letos.

„Snažíme se naslouchat místním lidem a směřovat naši pomoc přesně tam, kde veřejnost vnímá výzvy nebo nedostatky. Projekty, které vzniknou přímo na přání místních nebo s jejich zapojením, nám dělají největší radost,“ doplňuje Kučera.

Karel Smetana