Novoměstská filharmonie (NoFi) si dala jako cíl šířit lásku (nejen) ke klasické hudbě. Letošní festival Smetanovské sny, který hostil Dashu s Epoque Quartem, Cello Republic i řadu regionálních souborů, byl dalším z jejich počinů inspirovaných touto myšlenkou.

Nyní se ale orchestr obrací na své posluchače i filantropicky smýšlející jednotlivce či firmy.

„Na našem webu www.nofi.cz běží až do 21. srpna 2023 sbírka na bicí nástroje, které nutně potřebujeme pro příští turné. Na něm bychom rádi v plné parádě zahráli muzikálové melodie z West Side Story, Rapsodii v modrém či Dvořákovu symfonii č. 8,“ přibližuje sbírku Eliška Kratěnová, ředitelka Novoměstské filharmonie.

I malý dar přispěje k tomu, aby byla NoFi více slyšet a rozdávala radost současným i novým posluchačům. Ředitelka orchestru na závěr vzkazuje: „Ať vás provází hudba a děkujeme za vaši finanční i morální podporu. Těšíme se na viděnou na některém z koncertů. Budou stát za to – třeba i díky vám.“

Novoměstská filharmonie je osmdesátihlavým symfonickým orchestrem, který si zvolil jako své poslání šířit lásku ke klasické hudbě.

close Novoměstská filharmonie pořádá sbírku na nové hudební nástroje info Zdroj: archiv Novoměstské filharmonie zoom_in Novoměstská filharmonie pořádá sbírku na nové hudební nástroje

Zvládáme se ponořit do Smetanovy Vltavy i vyrazit s Antonínem Dvořákem do Nového světa. Doprovázíme Froda na jeho nelehké pouti v Pánovi prstenů. Na citlivou notu posluchače naladíme ústřední melodií ze Schindlerova seznamu, abychom je vzápětí ohromili motivem z Hvězdných válek. Nejvřelejší publikum máme v domovském Novém Městě nad Metují, ale velkého ohlasu jsme se dočkali také na Smetanově Litomyšli, Moravském podzimu v Brně i při vystoupení pod skleněnou střechou kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Na našich koncertech se v roli hostů objevují profesionální hudebníci – světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček, koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu Petr Zdvihal, sboristka Státní opery Lucia Bildová nebo barytonista Moravského divadla Olomouc Martin Štolba a další.