Seniorky napekly dobroty, připravily jednohubky a lahodné nápoje. Tak bylo posezení ještě zpříjemněno. V programu shrnuli senioři svou činnost v letošním roce, zavzpomínali na vydařené výlety například na Nový Hrádek, do Poděbrad, Meziměstí či Broumova nebo do Mnichova Hradiště.

Nezapomněli ani na kulturní akce, kterých se zúčastnili, ať to byly křty knih či návštěvy živých vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové se zajímavými hosty. Také zazněla vzpomínka na natáčení Postřehů odjinud s Petrem Voldánem či Talkshow Tomáše Magnuska.

Z koncertu v Houdkovicích.
FOTO: Houdkovickou kapli rozezněly housle v rukou Vojty Štěpánka

Výlet do Kostelce nad Orlicí na zámek, kde se ujal role průvodce pan František Kinský, byl hodnocen jako jedna z nejhezčích akcí tohoto roku.

Pak se již rozezněly krásné melodie písní, které známe z podání Mistra Karla Gotta. V Opočně je zazpíval Jaroslav Červinka a na klávesy jej doprovázel pan Tomáš Vlček. Oblíbené melodie okouzlily přítomné posluchače, všech věkových kategorií od 20 do 88 let. Pan Červinka rozezpíval posluchače, zpíval 20letý mladík i 80leté seniorky. Tak třeba písnička Rolničky zněla více než 86členným sborem celým sálem. Koncert se vydařil, návštěvníci si svým potleskem vyžádali i přídavek.

Po tomto milém zážitku pokračovalo posezení v přátelském duchu ještě další čas. Děkujeme panu Červinkovi a Vlčkovi za nevšední zážitek a organizátorům akce za milou předvánoční akci a zpříjemnění pondělního odpoledne.