Homesharing je založen na tzv. sdílené péči o dítě s postižením, kdy si hostitel bere dítě na předem domluvenou dobu k sobě domů a stará se o něj stejně jako o člena své rodiny. Hostitelem se může stát prakticky každý (může to být jednotlivec, pár i rodina), kdo je ochoten věnovat svůj čas, prostor i energii dítěti s postižením.

Rodiče dítěte tak mají možnost si odpočinout, nabrat nové síly, věnovat se dalším dětem, zařídit to, co potřebují… Dítě s postižením díky homesharingu získává nové přátele, zkušenosti i zážitky, poznává nová místa… I hostitele homesharing obohacuje - zažívají nové situace, učí se novým věcem, mají možnost podívat se na svět očima dítěte s postižením…

V průběhu roku 2022 jsme proškolili první zájemce o tuto formu podpory a po seznámení s vybranými pečujícími rodinami získaly jejich děti s postižením své hostitele. Stále se nám ale hlásí nové rodiny pečující o postižené děti z celého kraje, pro které hledáme další hostitele.

Pokud vás zajímá tato forma pomoci a chtěli byste se připojit ke komunitě hostitelů, srdečně vás zveme na homesharingovou besedu 15. března v 17 hodin v Centru Orion v Dlouhé Vsi. Budete mít možnost setkat se zde také s našimi prvními hostitelkami, které již homesharing poskytují. Nebude chybět ani komentovaná prohlídka Centra Orion.

Pro účast na besedě a více informací o homesharingu nás kontaktujte: Marie Vrzáková, koordinátorka homesharingu vrzakova@centrum-orion.cz, tel. 725 190 990 nebo na www.centrum-orion.cz www.homesharing.cz.

Miroslava Červinková - ředitelka Centra Orion, z.s.