Je pravda, že v minulých letech se tato slavnost konala na přelomu května a června, ale díky nepříteli, který nás všechny paralyzoval téměř na celý rok, se tento slavnostní akt posunul na konec června. A tak v rozpáleném pátečním odpoledni proudily hloučky nastrojených mladých lidí do Společenského centra, aby tady z rukou starosty města Dobrušky Petra Lžíčaře a ředitele školy Vladimíra Voborníka převzali „vysvědčení dospělosti“.

Po slavnostním zahájení jako první vystoupil ředitel školy Vladimír Voborník, který ve svých slovech zdůraznil, jak úspěšné zkoušky to v letošním školním roce, kdy převážnou část tvořila distanční výuka, byly. A že věří, že se absolventi školy v životě neztratí. V závěru svého vystoupení si pak už jenom posteskl, že tyto končící ročníky už si v plné kráse a plném provozu neužijí novou školní budovu pro odborný výcvik, která vyrostla v areálu školy.

Starosta města Dobrušky pak všem popřál, ať si najdou své místo ve společnosti a ať hlavně nezapomenou na Dobrušku a na roky, které v ní strávili. A pak už to přišlo! Na jeviště postupně nastupovaly studenti učebních oborů Nástrojař, Obráběč kovů, Strojní mechanik a Klempíř, aby z rukou svého ředitele převzali tak vytoužený výuční list. Po nich jeviště ovládli maturanti z oboru Mechanik Seřizovač, Mechanik strojů a zařízení a maturanti z oboru Informační technologie. Ti všichni si odnášeli maturitní vysvědčení. Poslední si na jeviště pro maturitní vysvědčení přišli studenti dálkového studia Podnikání. Ti si zaslouží zvláštní obdiv nás všech, neboť studovali při zaměstnání a většina z nich měla i vlastní rodiny. V samotném závěru tak příjemného odpoledne pak přišlo společné focení na jevišti. A tady teprve bylo vidět, jak úspěšný to byl maturitní rok ve Střední škole – Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce. Jeviště totiž bylo plné

Jana Melicharová, SŠ – PVC Dobruška