Na začátku byly děti u brány přivítány dvěma Smrtkami s kosou, Wednesday Addamsovou a ježibabou, která ztratila Jeníčka a Mařenku. Cestou po světýlkách potkaly mrtvou nevěstu Emily s ženichem Viktorem v rakvi, mnicha, bílé paní, čerta a čertice, dvě čarodějnice v temném lese, tajemného mnicha, tři krvavé duchy, monstrum na kolejích, upírky čekající na krev, čarodějku se svým strašidlem, zombie, jeptišku a obrovského pavouka. Na konci stezky děti dostaly za svoji odvahu a splnění úkolů malou odměnu. S rodiči pak ochutnaly buchty všeho druhu, slané záviny a zahřály se čajem.

Počasí se během dne umoudřilo, a přestože krásně svítily hvězdy, les byl velmi temný, což jen umocnilo atmosféru strašidelné stezky. Nebylo vidět ani na krok. Možná i proto byl letos rekordní počet odvážných účastníků, kterých dorazilo kolem 140. Tohle číslo nás moc potěšilo a všem návštěvníkům děkujeme za jejich účast a přízeň. Je to pro nás motivace do dalších podobných akcí.

Zároveň bychom chtěli velmi poděkovat žákům 7., 8. a 9. tříd, kteří se ve svém volném čase podíleli na přípravách a účinkování ve strašidelném lese. Svých rolí se zhostili zodpovědně a s grácií. Poděkování patří i zaměstnancům školy, kteří vložili spoustu energie do příprav a účinkování, všem, kteří přinesli skvělé domácí buchty, a našim kuchařkám, které rovněž pomohly připravit občerstvení.

Děkujeme i městu Borohrádek a technickým službám za podporu a spolupráci při organizaci akce.

Za fotografie děkujeme kolegyni Ivaně Mládkové.

Doufáme, že se strašidelný les dětem líbil, že je alespoň trochu vystrašil, ale především, že se všichni dobře pobavili.

Těšíme se na vás příští rok, budeme se opět společně trochu bát.

Martina Rückerová (nevěsta Emily)