Muzeum zabírá celé první patro budovy, kde je v šesti místnostech expozice rozdělena do několika tématických okruhů. V poslední místnosti si nenechte ujít loutková divadla z let dávno minulých i nedávných, různých druhů a žánrů. Naleznete zde unikátní sbírku zahrnující exponáty předválečné doby až po 80. léta minulého století včetně velkého starožitného funkčního kolejiště s mašinkou a vagónky z roku 1913.

V dnešní době disponuje muzeum více jak tisíci hračkami a sbírka je již takového rozsahu, že patří mezi největší stálou expozici historických a retro hraček v republice.

Z důvodu pandemie bylo muzeum v prosinci 2020 uzavřeno. Během této doby se expozice muzea rozrostla o neuvěřitelný počet nových exponátů, které určitě stojí za zhlédnutí.

Muzeu se podařilo získat unikátní velmi vzácnou panenku Teté Jumeu Deposé. Panenka byla vyrobená ve Francii v roce 1880. Má porcelánovou hlavičku s parukou z pravých lidských vlasů, měří 60 cm a má kloubové dřevěné tělíčko. Takovéto panenky patří k sběratelskému vrcholu a je to jeden ze splněných snů spolumajitele muzea hraček Radka Stuchlíka.

Dále připravujeme unikátní expozici starožitných panenek zvaných Googly, zvláště pro jejich velké flirtující oči. Panenky s porcelánovou hlavičkou zvané googly, jsou právě pojmenované pro svůj specifický výraz, velké flirtovací oči a šibalský úsměv. Vyráběly je firmy, které běžně produkovaly porcelánové panenky jako Kestner, Armand Marseille, Bahr a Protchild, zhruba v letech 1910 až 1920.

Pro všechny dětské návštěvníky máme připraveny úkoly o sladké odměny.

Tým Muzea hraček Stuchlíkovi