Rekonstrukce sportoviště se uskutečnila v rámci programu Podpora rozvoje regionů 2019+ Ministerstva pro místní rozvoj a nemohla by se uskutečnit bez finančního podílu města Borohrádku. Celkové výdaje na rekonstrukci činily 5 191 152 korun.

Původní běžecký ovál s hlinito-škvárovým povrchem bez odvodnění byl nahrazen sportovním dvouvrstvým povrchem Conipur (elastický polyuretanový povrch). Nyní není třeba řešit válcování, odstraňování plevele ani nepříjemná zranění po pádu na škváru, a navíc se i při velkém dešti voda bez problému na novém povrchu vsakuje. Na běžecký ovál navazuje prostor pro skok do dálky. Kvalitní odrazové prkno se bude na zimní období ukládat.

Pro školáky je zlatý Adam Peška tou největší inspirací.
Pro školáky je zlatý Adam Peška tou největší inspirací!

Původní asfaltové hřiště z roku 2004 získalo novou podobu s kvalitními parametry – zrekonstruovaná sportovní plocha s jednovrstvým povrchem Conipur je určena především pro malou kopanou, volejbal, nohejbal, basketbal a tenis. Oplocení multifunkčního hřiště tvoří zelená síť. Ve sportovním areálu nechybějí ani lavičky či moderní pítko, svah mezi multifunkčním hřištěm a běžeckým oválem byl osázen keříky a květinami, v plánu je také osvětlení.

Město Borohrádek pamatovalo i na přilehlé plochy, na které byla položena zámková dlažba. Žáci a učitelé tak získali další prostor pro možnou výuku venku. Sportoviště budou využívat žáci a po skončení provozu školy a o víkendech také veřejnost.

Základní škola T. G. Masaryka Borohrádek