Druhý letošní Květinkáč se uskutečnil ve dvouch polohách, páteční s hvězdným obsazením, sobotní s méně známějšími účinkujícími. Proto také v pátek dorazilo i spoustu návštěvníků, kteří tu nikdy nebyli, zřejmě Znouzectnost v tomhle ohledu udělala pro festival skvělou práci. Premiéru tu měl i Miroslav Skalák Skalický (pokračovatel undergroundových akcí Magorovo Vydří).

Po vydařeném koncertě Znouzectnosti přišli zahrát legendární The Plastic People of the Universe se smutnou zprávou, že tento koncert, který se uskutečnil už bez hlavní duše kapely Vráti Brabence, bude zřejmě poslední vůbec. Bylo velmi dojemné sledovat opuštěnou židli uprostřed podia. Nicméně manažer skupiny Jiří Pichl prohlásil, že se jedná jen o krizi. Kéž by to byla pravda.

Mezi dalšími účinkujícími byly například kapely Spytihněv, Guapa Fea, Postižená oblast, Velvet trio, Purplefox a jako poslední vstoupila na scénu jedna z nejnadanějších kapel nové undergroundové scény Kabaret dr. Caligariho. Opět velmi energická show plná kytarových rifů, s občasnými saxofonickými sóly ala Brabenec, výbornými texty plných nadsázek a ironií.

Statek pomalu zavřel oči, festival skončil. Poděkování všem za návštěvu!

Marcela Dimitrová, Vraclav