Začátky byly těžké, museli sehnat nějakou knihovničku či regál, vložit pár knih do začátků a upravit vnitřní prostory pro budoucí návštěvníky a dychtivé čtenáře. Knihovnu sehnali od dárce z Chrudimi, knihy věnovali vlastní a vnitřní prostory vyčistili a upravili. A tak 23. června 2018 se na Kunčinské autobusové zastávce zrodila malá knihobudka. Čekala tak na své první návštěvníky a malé i velké čtenáře…

Přešel rok, co se místní pyšní raritou, která se pomalu dostává do všech koutů české země. Knihobudka prošla drobnými úpravami, přibyla pohodlná křesílka, ve kterých se nejeden čtenář může pohodlně usadit a začíst se do některé z mnoha knih. I turisté. Umístění knihobudky v místní autobusové zastávce umožňuje ukrytí se před nečekaným deštěm a přináší i příjemné zkrácení čekání na místní spoj.

V letních měsících se zde scházejí malí členové z Kunčinských koťátek, kteří si zde vytvořili takovou svou klubovnu, v níž si vyprávějí, co budou dělat, nebo kam pojedou se svým spolkem na výlet.

Knihobudka zatím sklidila velkou chválu hlavně turistů a lidí ze vzdálenějších míst. A tak popřejme knihobudce ještě dlouhá léta a stálou návštěvnost malých i velkých čtenářů, které zavede touha po poznání krás Orlických hor i do malé horské vesničky nedaleko Zdobnice.

Dana Daniela Ungerová