Ve své kategorii obsadili dobráci z Kostelce nad Orlicí třetí místo. A na co se můžete v televizním pořadu těšit? Kromě skutečných příběhů ze zásahů jednotek sborů dobrovolných hasičů i příběhů ze života hasičských sborů se můžete těšit na jeden z mála hudebních vystoupení loňského roku, v jehož průběhu vystoupí patronka ankety Ilona Csáková společně s Bárou Basikovou, Monikou Absolonovou, 4Tenory a skupinou Kamelot.

O anketě Dobrovolní hasiči roku 2020

V důsledku koronavirové situace se nemohla uskutečnit celá řada pravidelných akcí a soutěží pořádaných právě dobrovolnými hasiči, kteří se do boje s koronavirem zapojili od prvních dnů v rámci celé České republiky. I přes tuto nepřízeň osudu se pořadatelům ankety Dobrovolní hasiči roku podařilo uspořádat desátý ročník Ankety a ocenit tak finalisty za jejich zásahy na dopravních nehodách, požárech, záchraně lidských životů a majetku. Sbory svá ocenění obdržely za pomoc v boji s šířením nákazy, ale také za práci s dětmi a preventivní výchovu ve svém okolí.

Sejdeme se u Svitav
Událost Sejdeme se u Svitav aneb senioři jdou proti směru stárnutí

Vyhlášení ankety a udělené ocenění dobrovolným hasičům je důstojným poděkováním za jejich obětavý aktivní přístup, profesionalitu při zásahu a preventivní a výchovnou činnost. „Velmi si vážíme nasazení hasičů obzvlášť v této mimořádné době. Často jsou to právě dobrovolní hasiči, kteří jsou v první linii v boji proti koronaviru a pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba. Jsme hrdí na to, že stojíme jako partner Ankety už 10 let po jejich boku a jsme velmi rádi, že můžeme tímto způsobem ocenit jejich obětavou práci,“ řekl Pavel Káčer, zástupce generálního partnera ankety, společnosti GasNet.

rozhledna Amálka
Sportareál České Petrovice upravil tři běžecké okruhy okolo rozhledny Amálka

Jedním z cílů ankety je posílit veřejné povědomí o nenahraditelnosti 360 tisíců aktivních členů dobrovolných hasičů v rámci integrovaného záchranného systému. Díky regionální působnosti to jsou právě oni, kdo přijíždí jako první a řeší prvotní zákroky při požárech, dopravních nehodách nebo povodních. „Paleta příběhů, při kterých zástupci hasičských sborů a jednotek hrají svou nepostradatelnou roli, je opravdu rozmanitá. Při požárech, nehodách a jiných nešťastných událostech, při výchově a aktivním vyžití dětí a mládeže, při akcích pro místní komunity nebo také při zajištění bezpečné a spolehlivé přepravy zemního plynu. V Anketě vyzdvihujeme některé z nich. Skrze ně však vyjadřujeme uznání všem,“ řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

Jiří Bezděk