Hned v pondělí pro nás paní učitelky nachystaly hru, při které jsme našim polským kamarádům ukázali Kostelec. V úterý jsme společně vyrazili do blízkých hor. Na procházce po orlických hřebenech nás doprovázelo krásné slunečné počasí až dolů do Jedlové, kde na nás k obědu čekal typicky český „smažák“. Po posilnění jsme ještě vyrazili do lanového parku, který nás opravdu zmohl. Ve středu dopoledne jsme se plně věnovali projektům a odpoledne si naopak zpříjemnili bowlingem.

Další den pro nás začal už v šest ráno, protože nás čekal celodenní výlet do Prahy. Někteří Poláci naše kouzelné hlavní město navštívili již dříve, ale i tak jsme jim dokázali ukázat nová místa, na která budou jistě rádi vzpomínat. Naše první kroky vedly na Václavské náměstí a k Prašné bráně. Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí k orloji a přes Karlův most na Pražský hrad. Největší pozornost si získala Lennonova zeď, u které byli všichni poprvé. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet moc užili, a dokonce jsme byli pochváleni polskými učitelkami, jak se v Praze vyznáme.

V pátek jsme v česko-polských skupinkách dokončovali naše business projekty a následně jsme je v angličtině prezentovali ostatním. Za úspěšné zvládnutí týdne jsme byli pozváni na pizzu. Večer jsme se ještě všichni sešli a užívali si poslední okamžiky této výměny.

Týden utekl jako voda, ale i za tak krátký čas jsme si dokázali vytvořit silné pouto. Jsme stále v kontaktu a plánujeme další setkání.

Za celou partu děkujeme naší škole za skvělé příležitosti poznávat nové zahraniční přátele.

Polská návštěva nejvíce ocenila Lennonovu zeď.

Karolína Kupková a Markéta Ochocová (studentky čtvrtého ročníku)