Letošní rozjezd školní roku nám zpestřil rodilý mluvčí Welšan Clayton Hollins. Clayton po dobu 6 týdnů navštěvoval výuku anglického jazyka a naši žáci tak měli možnost nejprve konverzovat o běžných komunikačních tématech. Poté následovaly kvízy všeobecných znalostí a závěrečné hodiny se již zaměřovaly na specifičnost britské výslovnosti. Clayton svou osobností a otevřeností mnohé získal. Navíc přislíbil, že se za rok do naší školy rád vrátí.

A reakce naších žáků:

„Díky Claytonovi jsem se přestal bát komunikovat v angličtině.“

„Při hodinách anglického jazyka jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí, Clayton svým vyprávěním ve mně probudil cestovatele. Již vím, že chci objet několikrát svět jako náš lektor.“

Pavel Jonák, student Střední školy – Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce, si z mistrovství světa přivezl zlato.
Zlato! Mistrem světa v silovém trojboji se stal student střední školy v Dobrušce

„Nová škola, noví spolužáci, neznámí učitelé, a ještě k tomu učitel, který neumí ani slovo česky. Ale jsem nadšená!“

Pobyt rodilého mluvčího je jen střípek z dalších aktivit naší mezinárodní spolupráce. Aktuálně se nám vrátilo 12 žáků ze zahraničních odborných praxí v Portugalsku a Španělsku organizovaných v rámci Erasmu+. Naši praktikanti si po dobu tří týdnů vyzkoušeli, jaké to je žít a pracovat v cizí zemi, komunikovat výhradně v anglickém jazyce a postarat se o sebe bez neustálého dohledu rodičů.

A pokud vás zajímá, jaké další věci na škole děláme, přijďte se podívat 10. 11. 2023 nebo 12. 1. 2024 od 16.00 na Den otevřených dveří, rádi vás uvidíme!