Ve středu 20. listopadu se tři studentky čtvrtého ročníku naší školy: Marie Žabková, Kateřina Němečková a Dorota Seidlová s Mgr. Renatou Čermákovou a Ing. Pavlínou Kotoučovou zúčastnily čtvrtého ročníku konference „Choceň – Škola podnikání“, která se konala na Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovního ruchu Choceň.

Pro studenty byly připraveny workshopy s odborníky z praxe zaměřené na podnikání, daně, pojišťovnictví a moderní marketing.

Na konferenci se studentky naší školy věnovaly různým tématům např. „Daně a nástroje finanční správy“, „Kooperativa – Pojistná gramotnost v běžném a podnikatelském životě“ a „ČSOB – Svět financí a rizika v digitálním světě“.

Pro učitele a zástupce veřejné správy a firem zorganizovala choceňská obchodní akademie diskuse a workshopy na téma: Dům zahraniční spolupráce, dTest, Nenech to být, Učitel sobě, CzechInvest, Akademie – Učitel koučem a další. V rámci „kulatého stolu“ probíhaly diskuse o možnostech spolupráce a navazovaly se nové kontakty.

Na konci dne se studenti zúčastnili Panelové diskuse mladých studujících podnikatelů, kde mohli pokládat otázky a dozvědět se něco o podnikání při studiu. Každý účastník konference obdržel po absolvování seminářů a workshopů certifikát.

Na konferenci nechybělo ani výborné občerstvení, které připravili studenti choceňské školy.

Konference byla velmi zajímavá a přínosná pro všechny účastníky. Těšíme se na další ročník.

Kateřina Němečková, Marie Žabková a Dorota Seidlová