Již od samotného začátku vládl v sále klid a velmi příjemná atmosféra. O tu se hlavně postaral sám Josef Klíma, který svým poutavým a často i vtipným vyprávěním zavedl studenty nejdříve do bouřlivých 90. let minulého století, aby se pak dostal až ke kauzám, které zajímají současnou společnost. A tak se studenti například dozvěděli podrobnosti o kontroverzním podnikateli Ivanu Jonákovi a o jeho Discolandu Sylvie, o nejznámějším vězni Kajínkovi a také o pozadí seriálu Sedm schodů k moci, který v současné době vysílá televize Prima a ke kterému právě Josef Klíma napsal scénář.

Soutěž Bobřík informatiky v SŠ - PVC Dobruška.
Podorlické vzdělávací centrum pořádalo ústřední kolo Bobříka informatiky

Protože ale šlo také o besedu s tímto našim známým novinářem, dostaly také prostor otázky od zvídavých studentů, na které Josef Klíma vždy erudovaně odpovídal a nenechal se žádnou z nich zaskočit.

V samotném závěru všichni přítomní studenti z Podorlického vzdělávacího centra a z gymnázia z Dobrušky poděkovali našemu nejznámějšímu novináři za velmi příjemný čas strávený v jeho společnosti dlouhotrvajícím potleskem. Sám Josef Klíma pak všem zase slovy, která napsal do kroniky Společenského centra: „Bylo mi tu u vás hezky. Ne nadarmo se to tu jmenuje Dobruška.“