Již po několik let jsme se scházely vždy v období okolo 8. března u kapličky mezi obcemi Hřibiny a Ledská, abychom společně vyrazily na příjemnou procházku. V začátcích tato cesta vedla do ličenské vinárny. Po jejím uzavření následoval Sportovní areál v Olešnici a letos poprvé do naší hřibinské hospůdky U Myslivce, abychom zde mohly řádně oslavit svátek všech žen. Dobová móda socialistického období se stala samozřejmostí všech zúčastněných. Po krátkém programu, které si ženy připravují, nesmí chybět chlebíček spolu s věnečkem a samozřejmě pro potěchu oka rudý karafiát.

Letošním zpestřením bylo ještě následné pokračování na Retro zábavě, kterou jsme pořádaly i pro širokou veřejnost poprvé. A že se opravdu vydařila, by Vám mohli potvrdit všichni zúčastnění. DJ Čenda Kopecký měl správnou ruku při výběru hudby 80. let i níže. Dokonce došlo i na dávno zapomenutý tanec z poloviny 60. let.

Módní přehlídka 60. - 80. let, v podání modelek z ČSŽ Slatina nad Zdobnicí vedený paní Malou, sklidila obrovský aplaus. Dámy si pro nás přichystaly 3 vstupy z této doby zakončené plesovými modely. Příjemnou textilní vlnu tehdy nahradily umělé krimpleny, slotera, diolen, studivý dederon, škrábavý brokát, lurex. Všechny modely dámy doplnily vkusnými módními doplňky. Na otázku, jak často vystupují, jsem se dozvěděla, že tak 4 krát do roka, ale mimo jiné ještě nacvičují taneční vystoupení a jiné aktivity.

I u nás se členky tohoto spolku aktivně zapojují do kulturního dění obce, pořádají různé akce nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti, přestože se základna skládá pouze z 22 členek, myslím, že činnost je bohatá.

Věra Zaňková