Úvod vánoční akademie patřil třem tanečním číslům mažoretek Labety, na něž navázali deváťáci s tanečním vystoupením na píseň Chocolate Choco Choco.

Prvňáci se za doprovodu hudby pochlubili, jak znají jednotlivá písmena, druháci svým tancem navodilipříjemnou vánoční atmosféru, třeťáci pozvali diváky do Mumulandu, čtvrťáci doplnili svůj zpěv vtipnoudramatizací (už víme, že se máme otužovat) a páťáci se vžili do tance bláznivé žáby Crazy Frog.

„Multišesťáci“ ze 6.A ukázali, že jsou opravdu multifunkční – kromě tanečního vystoupení předvedlitanec krasobruslařů či let padákem a pozvali nás na hodně akční jízdu autobusem. Jejich vrstevníci ze6.B dokázali, že mají talent – ať už na tanec či zpěv (líbily se například taneční kreace „HelenkyVondráčkové“ a jejího doprovodu).

Zdroj: Youtube

Nejznámější písničky z disneyovek připomněli žáci 7.A, které šikovně doplnili druháci v úloze Pinocchiači trpaslíků. Vystoupení podtrhly skvělé kostýmy (byla i mořská panna!) a různé rekvizity. Žáci 7.B shumorem provedli oblíbenými písněmi z let osmdesátých až po současnost. Vybrané skladby potěšilydiváky všech věkových kategorií.

V závěrečné části akademie zazářily dívky z devítky při tanečním vystoupení na skladbu Jingle Bell Rocka na další vánoční melodie zatancovali osmáci, které na pódiu vystřídali spolužáci parkouristi. Nasamotný závěr 25. vánoční akademie za doprovodu sboru zazpívala Elen Piatnicová ze 6.B tradicionálUž z hor zní zvon.

Vánoční akademii si po tříleté přestávce užili jak diváci, tak vystupující.

Iva Přibylová, ředitelka ZŠ TGM Borohrádek