Soutěž probíhá online a pořádá ji každý kraj pro své soutěžící samostatně. Soutěž je podporována Ministerstvem školství a cílí na běžného bystrého studenta se zájmem o nové technologie. Je koncipována tak, aby podněcovala studenty k řešení rozličných úloh spojených s programováním, algoritmizací a informatikou obecně. Každý účastník má možnost využívat své kreativní myšlení při hledání rozličných řešení. To vede nejen k jeho technické dovednosti, ale také podporuje vyhledávání problémového řešení.

Jedním z hlavních prvků soutěže je zdůraznění praktického využití informatiky ve světě kolem nás. Úkoly se často inspirují reálným životem a nasměrují studenty k přemýšlení o možnostech využití informatiky a jejich aplikací právě v každodenním životě.

Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce, den otevřených dveří a výstava betlémů.
Dobrušské Podorlické vzdělávací centrum lákalo nejen na výstavu betlémů a roboty

Letošního ústředního kola se v Dobrušce zúčastnilo 20 studentů hlavně z gymnázií a střední školy aplikované kybernetiky. Jedním ze tří zástupců střední školy jiného typu bylo právě Podorlické vzdělávací centrum z Dobrušky. A její student 2. ročníku oboru Informační technologie se zaměřením na robotiku Tomáš Červený se mezi studenty prestižních škol našeho kraje vůbec neztratil a obsadil krásné 10. místo.

A jaký je význam celé soutěže? Ta má vést všechny zúčastněné k tomu, aby měli nejen nejlepší znalosti, ale aby ukázali svoji kreativitu a systematičnost v přemýšlení, a to hlavně v oblasti informatiky.