V našem regionu je ale škola, v jejímž areálu ticho a klid není. Tou školou je Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum Dobruška. Když sem náhodou přijdete, neslyšíte smích a hlasitý hovor zdejších studentů, ale slyšíte hluk a rachot, který vydávají velké stavební stroje. Roste zde totiž nejmodernější školní budova pro odborný výcvik v Královéhradeckém kraji za 84 milionů. Její výstavba začala na začátku března a vše zatím probíhá podle harmonogramu.

V Podorlickém vzdělávacím centru se neučí, ale staví.Zdroj: Jana MelicharováŘeditel školy Ing. Vladimír Voborník ke své stavbě řekl: „Jsme sice ještě na začátku, neboť v současné době se vrtají a betonují pilíře, na kterých bude samotná stavba stát. Ale už teď víme, že v budově bychom měli mít CNC obráběcí a laserové stroje, řídící velín pro ovládání robotů včetně haly se šesti skutečnými roboty KUKA, novou moderně vybavenou svářečskou školu s 24 pracovišti a 10 odborných učeben vybavených nejnovější technikou. A pokud vše půjde tak, jak má, tak věřím, že začátek příštího školního roku už zahájíme v novém při zkušebním provoz. Jenom nás nesmí ten malý prevít přibrzdit.“

A to je to nejsprávnější, čím máme v dnešní době proti tomu neviditelnému nepříteli bojovat, pozitivním myšlením, nadějí a vírou, že za pár týdnů bude zase líp!

Jana Melicharová, SŠ - PVC Dobruška