Čekala je nelehká, ale dobrodružná cesta plná úkolů a soutěží s pohádkovými postavami. Putování prověřilo jejich zručnost, rychlost i týmovou spolupráci. Zároveň si užili i spoustu legrace a zábavy.

Na své cestě po stopách bájného draka potkali indiánky, které zajímaly jejich znalosti o stopách a přesnost střelby z kuše a luku. Lesním vílám pomohli najít v tůňce kouzelný kamínek a zručně bez doteku jej přepravit do leknínu. Trpaslíci se Sněhurkou vyzkoušeli jejich úspěšnost v hodu kruhem na míč a šmoulové jim připravili balanční chodník, který je chránil před nenasytným Gargamelem.

Hlouběji v lese společně s bludičkami a vodníkem stavěli pyramidy a komíny z kelímků. Nebylo to však tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Děti nesměly vzít kelímky ani na chvilku do ruky. Přenášely je pomocí gumiček a provázků, což prověřilo jejich skvělou spolupráci.

DoGy kostky baví.
DoGy kostky studentů dobrušského gymnázia už vyzkoušely nejen mateřinky

Nedaleko od bludiček měly své doupě loupežnice. Ty i přes svoji krvavou pověst a lenost byly veselé a soutěživé. Jejich oblíbenou disciplínou bylo přetahování lanem, a tak děti vyzvaly na souboj. Věřte nebo ne, děti vždy zvítězily a otevřela se jim cesta na ještě temnější místo – k čarodějnici. Čarodějnice však nebydlela sama. Svoji téměř rozpadlou chatrč sdílela s hejkalem a žabákem. Oba se ukázali jako zdatní skokani, a tak otestovali i skokanskou dovednost dětí. Pro ně to byl lehký úkol a čarodějnici tak opět zůstala jen prázdná klec v temné chatrči.

Po takovém vítězství bylo pro malé poutníky odměnou setkání s Patem a Matem, kteří svým „a je to“ rozesmáli snad všechny tváře. Jejich „zručnost“ byla neuvěřitelná, zato dětem šlo zatloukání hřebíků skvěle. Věříme, že Pat a Mat se od nich už konečně něco naučili.

Z Pohádkového lesa.
Do Pohádkového lesa v Mělčanech vyrazily v sobotu na tři stovky účastníků

Po náročné práci si děti odpočinuly u krásných princezen. Ty místo rukou zaměstnaly jejich bystré hlavy hrou skořápky. Hbité ruce princezen nebylo snadné sledovat stejně jako rafinovanost jejich tahů. Přesto si děti s tímto těžkým úkolem poradily a mohly se vydat za zlou královnou a jejím vlkem pro kouzelná slova otevírající cestu k dračímu pokladu. Královna s vlkem střežili poklad opravdu důkladně, ale děti kouzelná slova získaly a mohly se vydat pro svoji odměnu k dračímu pokladu.

V pohádkovém lese plném dobrodružství jsme společně prožili úžasné dopoledne plné zábavy. Děti se staly statečnými hrdiny a překonaly všechny úkoly, které se před nimi v lese objevily. Jejich odvaha a spolupráce byly skvělé.

Děkujeme všem žákům z 9., 8. a 6. tříd, asistentům pedagoga a učitelům, kteří se naší pohádkové akce zúčastnili, a pomohli nám pro děti vytvořit nezapomenutelný zážitek. Úsměvy na tvářích dětí jsou tou nejkrásnější odměnou a motivací pro nás všechny.