V rámci akce se uskutečnil seminář trenérů s Karlem Havlíčkem, trenérem reprezentačního výběru U15. Následovala vzorová tréninková jednotka rozhodčích pod vedením Pavla Orla, rozhodčího FIFA. Vrcholem celého dne bylo finále okresního poháru dospělých JAKO CUP mezi mužstvy FK Kostelec nad Orlicí B a FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B. O poločasové přestávce svaz ocenil fotbalové osobnosti okresu – Jaroslava Macka z Dobrušky, Ladislava Richtera z Týniště nad Orlicí a Miroslava Dostálka z Rychnova nad Kněžnou. Celého odpoledne se také zúčastnil a ceny předával trenér reprezentačního výběru U18 David Holoubek.

Před vánočními svátky byla natočena reportáž Davida Kozohorského se zástupci OFS v Týništi nad Orlicí, v první polovině ledna předseda OFS Miloš Židík převzal osobně na Strahově, v Síni slávy českého fotbalu a za účasti kamer ČT, prestižní ocenění. Pořad, který vznikl odvysílá na svých obrazovkách ČT SPORT ve středu 3. února 2021 od 21,00. Pořad „Udělování cen XIX. Galavečera našeho fotbalu“ bude moderovat současný trenér Příbrami Pavel Horváth.

Myslím, že je to ocenění práce, které nemá v rámci našeho OFS historicky obdoby. Je to velká odměna za práci všech členů stávajícího výkonného výboru, obchodních partnerů OFS , ale i ostatních dobrovolných funkcionářů, kteří se na náročné organizaci celé akce podíleli.

Miroslav Martínek