V pátek 3. listopadu byly poprvé zveřejněny výsledky Cen sociálního podnikání Zlatá vážka. O co vlastně šlo? Deklarace společenské odpovědnosti společně s ČSOB a pod záštitou Parlamentu ČR – poslanecké sněmovny se rozhodly zdůraznit důležitost oblasti sociálního podnikání a jeho přínosu pro celou společnost.

Cílem cen je přinášet inspiraci v oblasti spolupráce mezi sociálními podniky, korporátními společnostmi, státní správou i samosprávou. Nedílnou součástí je také seznamování veřejnosti se zaběhlou praxí v zahraničí.

Pavel Jonák, student Střední školy – Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce, si z mistrovství světa přivezl zlato.
Zlato! Mistrem světa v silovém trojboji se stal student střední školy v Dobrušce

Jedna z kategorií, která byla vyhlašována, byla Asistentka roku. Do této kategorie nominovala organizace PFERDA z.ú. svou dlouholetou asistentku Janu Kubáčovou, která pracuje v Kavárně Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou. „Už samotná nominace mě překvapila a potěšila. Jsem ráda, že se upozorňuje na práci lidí s postižením, kteří to nemají na trhu práce úplně jednoduché.“

Jana Kubáčová si nakonec odnesla krásné druhé místo, na prvním místě se umístila Věra Hošková z organizace Kolibřík CSR a na třetím Anežka Fuková z Domova sv. Anežky.

Děti z novoměstské školy Nona v Budulínkovi.
Do Dobrušky se sjedou děti z celého kraje. Barevná tma opět přiblíží dva světy

Slavnostní předávání proběhlo v Černínském paláci pod záštitou ministra zahraničí Jana Lipavského a pro všechny nominované a oceněné to byla krásná příležitost se setkat v příjemném a důstojném prostředí.

Mezi oceněnou Institucí byl Královéhradecký kraj se svou organizací CIRI, kteří se umístili na 1. místě v kategorii Instituce roku. Je to příklad skvělé spolupráce se sociálními podniky v Královéhradeckém kraji.