„Přicházím do své pracovny v Javornické ulici v Rychnově, kam za mnou docházejí hlavně děti z běžných základních škol a vytahuji složky těch, kteří dnes přijdou na terapie. Nejdříve Aleš, 12 let, který má diagnostikovaný opoziční vzdor. Pak přichází Dalibor, 11 let. Ten potřebuje pomoci se soustředěním ve škole, také zmírnit celkový neklid a lépe zvládat svoji agresivitu. Další v pořadí je osmiletá Silva, docházející do 2. třídy. Ta má svůj svět. Hlavním cílem je zlepšit její vnímání sebe i okolního světa, dále zlepšit čtení a porozumění textu a posílit krátkodobou paměť. Posledním klientem je Radek, 10 let, kterému trvá, než se vyjádří, potřebuje udržet pozornost, také má neklidný spánek, našlapuje na špičky, a potřebuje zlepšit vnímání a paměť,“ vysvětluje terapeutka Taťána Brodská.

V Centru Orion může psychoterapeutické konzultace využít každý, kdo cítí potřebu podpory, pomoci, nebo se potřebuje zorientovat ve svých náročných životních situacích, a to v oblasti rodinné, zdravotní či pracovní.

„Terapie Neurofeedback pomáhá zlepšovat soustředění a paměť, zlepšuje grafomotoriku i potíže s učením, pomáhá při hyperaktivitě a výchovných problémech. Terapie Access Bars by se dala popsat jako terapie k „úklidu v hlavě“. Během ní se terapeut postupně lehce dotýká 32 specifických bodů na hlavě klienta a tím harmonizuje mysl, pomáhá při uvolnění stresu a napětí, zmírňuje úzkosti, deprese, pomáhá při léčbě migrén apod.,“ informuje o terapiích Centra Orion ředitelka Mirka Červinková.