Dále pak zde byla z důvodů momentálního nedostatku hygienických roušek prosba na občany, aby se dobrovolně, dle svých možností, zapojili do jejich výroby. K letáku byl přiložen i jednoduchý návod na zhotovení roušky. V případě zájmu, že se mají občané obrátit na pracovníky města pro informace o dalším postupu. Nečekaně rychlá odezva s nabídkou pomoci, jak s nákupy, tak výrobou roušek překvapila. Ve čtvrtek odpoledne se nám sešlo prvních 220 kusů roušek, které pracovnice úřadu zavářely, spolu s návodem na použití, do mikrotenových sáčků a připravily k páteční distribuci, rovněž za podpory dobrovolníků. Do výroby, nutno říci stále ještě z vlastních zdrojů, se zapojilo několik jednotlivců, kolektiv církevní školy, ale také členky klubu důchodců, které vytvořily pomyslnou manufakturu a za podpory třech švadlen ve svém kolektivu pomýšlí na výrobu až 300 kusů za den.

V situaci, kdy se už bez roušky ve veřejném prostotu nelze pohybovat a při jejich akutním nedostatku, se za podpory obětavých dobrovolníků takto městu podaří do domácností zajistit alespoň po jedné roušce pro obstarání nejnutnějších potřeb a další budou následovat.

Děkujeme všem, kdo se na této pomoci podílí, za jejich snahu a odhodlání zapojit se do výzvy města, bez předem položené otázky, co za to bude. Ještě jednou, moc děkujeme.

Zdeněk Cablk