Součástí festivalu byl i doprovodný program k výročí 460 let od založení městských lesů, lákal na výstavu loveckých trofejí a informační panel Mysliveckého spolku Borohrádek, prezentaci historie Městských lesů Borohrádek, dřevosochání a zvěřinové hody v restauraci Na Náměstí.

Krátce po 14. hodině zahájil program uvítacím slovem moderátor Libor Stolín a uvedl folkovou, pardubickou formaci Elixír. Následoval blok country, kde se představila skupina Tomy. Pro zpestření programu v čase střídání kapel bylo připraveno vystoupení taneční skupiny Alabama s ukázkou country tanců.

Další hodinu patřilo pódium regionálně známé šestičlenné pop rockové formaci Streyci. V 17 hodin vystřídal tóny písní zvuk motorových pil a do práce se pustili dva šikovní řezbáři, aby ve své ukázce tandemového Wood Carvingu ze dvou dubových špalků před očima nadšených diváků vytvořili nádhernou sovu pálenou a výra. Následně po dalších úpravách a opracování špalků vznikla vetknutím dubové fošny netradiční lavička, která bude krášlit předurčené místo na borohrádeckém náměstí.

Po 18. hodině vystoupili s notnou dávkou energie vítězové evropské soutěže bluegrassových skupin Professional Deformation, vynikající instrumentalisté a mistři svých nástrojů. Následně s nástupem tmy, tedy už v záři reflektorů a s plnícím se tanečním parketem, si diváci vyslechli největší hity skupiny Team, Paĺa Habery v podání formace Team Revival Znojmo.

Přibývající publikum dalo tušit, že přijde něco, co si zaslouží zvýšenou pozornost. Ano, byl to nejúspěšnější tribute skupiny AC/DC, skupina AC/CZ s programem Top AC/DC Tribute Show. Vše bylo nachystáno, skupina spustila úvodní intro, hudebníci přicházeli ke svým nástrojům a v ten okamžik udeřila vyšší moc.

Blesky křižující oblohu a černé mraky signalizovaly, že může nastat problém, ale nikdo netušil, že s nastupujícím lijákem přijde i na blackout. Celý Borohrádek se ponořil do tmy, a tak bohužel nastal vynucený konec akce.

Po obnovení dodávky proudu po necelé hodině tedy alespoň došlo na plánovanou After Party s DJ Jany v restauraci Sport.

Po celé odpoledne byl zajištěn stánkový prodej, pro děti malování na obličej a nechyběla spousta dobrého jídla a pití. Zde bych rád poděkoval personálu restaurace Sport za skvělý provozní servis. 14. ročník Borohrátků lze hodnotit jako vydařený. Nezbývá tak než poděkovat všem hudebním formacím, které na festivalu vystoupily, zvukařům, pracovníkům města a technických služeb a dále všem, kdo se na jeho realizaci podíleli. Za sponzorské dary děkujeme společnosti Aqua Servis a.s. a firmě Milan Enžl.

V neposlední řadě děkujeme i všem divákům za návštěvu a podporu této akce a vytvoření té správné festivalové atmosféry.