Areál slovenských termálních lázní Malé Bielice není jen místem k léčení zdravotních problémů, ale i turisty vyhledávaným místem k odpočinku a relaxaci. Leží v okrajové části západoslovenského města Partizánske, přibližně 60 kilometrů od česko-slovenských hranic.

„Komplex vznikl v místě, kde přirozeně vyvěrá teplá minerální voda, dosahující teplotu až 43 stupňů Celsia. Balneologové tu objevili tři různé prameny, které mají velmi příznivé účinky zejména na pohybové ústrojí a nervovou soustavu. Termální voda se doporučuje I lidem trpícím nemocemi z povolání,“ uvádí web Kupaliska.sk.

Hydrouhličitanová a vápenato-hořečnatá minerální termální voda jsou základem zdejších rehabilitačních procedur.

Termální lázně Malé Bielice:

Zdroj: Youtube

Místo zábavy i relaxace

Termály Malé Bielice nabízejí ve svém wellness centru mnoho příležitostí k relaxaci. Mají tu vodní svět, venkovní aquapark a saunové centrum.

Vstup

  • dospělí/4 hodiny – 19 EUR
  • děti do 14 let/4 hodiny – 13 EUR
  • ZTP/4 hodiny – 13 EUR
  • doplatek za saunu – 4 EUR

Vnitřní vodní svět zahrnuje dva termální bazény. Relaxační bazén má hloubku 1,2 metry, hydromasážní bazén je vybavený tryskami a různými atrakcemi. Ve venkovním aquaparku jsou čtyři relaxační bazény. Dva termální bazény s hydromasáží a plavecký bazén, na který je napojený tobogán a skluzavka.

„Všechny tyto bazény jsou návštěvníkům k dispozici po celý rok, denně od 9 do 20 hodin,“ uvádí web Termály Malé Bielice. Další letní venkovní bazén je k dispozici pouze v letních měsících.


Nahrává se anketa ...

Ubytování

Wellness hotel nabízí ubytování ve 45 dvoulůžkových pokojích s balkonem, klimatizací a připojením k internetu. Jsou s veškerým komfortem, který budete potřebovat, abyste si odpočinuli, zapomněli na stres a načerpali nové síly.

Termální voda, relax a pohoda:

Strava je hostům podávána v hotelové restauraci. Odpočinout si mohou v saunovém světě nebo při jedné z mnoha masáží, které hotel nabízí.

Pro milovníky pohybu je k dispozici fitness centrum, hřiště na plážový volejbal i in-line dráha. Děti se mohou vyřádit na dětském hřišti, mají tu pro ně prolézačky i houpačky.

Hodnocení návštěvníků

Pro toho, kdo hledá příjemné prostředí, kde by mohl v klidu relaxovat, využívat po celý den termální vodu v bazénech a udělat tak i něco pro své tělo, jsou termály Malé Bielice tím správným místem. Vyplývá to z hodnocení návštěvníků na internetu.

Termální koupaliště Vadaš ve slovenském Štúrovu
Slovensko je rájem termálů. Návštěva koupališť ale provětrá peněženku

„Celý pobyt hodnotíme velice kladně, nebyli jsme tam poprvé a právě proto se tam velice rádi vracíme. Moc nám nechutnalo kafe v bufetu, ale dá se to,“ napsala Jarmila. „Jezdíme sem rádi, již 9 let. V sobotu je ale moc lidí. V klidovém bazénu, kde má být ticho si moc rádi povídají,“ přidala se Jiřina.

Termály Malé Bielice:

„Byli jsme zde již podruhé. Máme zcestováno dost destinací jak v ČR , tak i v zahraničí, ale Malé Bielice jsou mimořádné a nejlepší. Rádi sem přijedeme i příští rok. Jen pro příště bych volil termín mimo víkend, to je zde až příliš plno,“ uvedl Karel.

Kam vyrazit na výlet

Poblíž lázeňského areálu je malé letiště, takže můžete sledovat přistávající bezmotorové kluzáky nebo budete mít třeba štěstí a uvidíte, co dokáží šikovní modeláři s modely letadel. Přímo v Partizánském můžete navštívit Hvězdárnu.

Mezi největší lákadla ale patří zámek Bojnice, kde se natáčela pohádka Šíleně smutná princezna. Navštívit můžete také ZOO Bojnice, Dinopark Bojnice nebo si projít Stezku v oblacích.

Mohlo by se vám líbit:

Zdroj: Deník/Jiří Štraub
Text najdete zde: Z fontány teče nepřetržitě a zdarma víno. Není pro hlupáky, upozorňuje majitel