Ostrov Ischia je osmý největší italský ostrov ležící v Neapolském zálivu. Má rozlohu více než 46 kilometrů čtverečních, pobřeží měří přibližně 34 kilometrů. Je snadno dostupný například lodí z Neapole, kde je i letiště, a i z dalších měst v regionu Kalábrie.

Velice příznivé je zde počasí. V zimních měsících se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 10 stupňů Celsia, v létě je to pak asi 24 stupňů Celsia. Velmi vyhledávané jsou místní pláže. Mezi nejznámější patří Spiaggia dei Maronti, San Francesco a Citara.

Ischia - ostrov splněných snů

Zdroj: Youtube

Své kouzlo mají i tamní městečka. Například Ischia Porto je rušné místo plné obchodů, zatímco nedaleké Ischia Ponte má spíše starověkou atmosféru. V Casamicciola Terme zase život určuje řada termálních pramenů,“ uvedl web CNN.

Jsou tu však i další zajímavá místa. Třeba Barano di Ischia. Doslova půvabná jsou pak městečka Lacco Ameno s krásným přístavem a Forio se starým městem.

Ostrovní atmosféra je pohostinná a poklidná. Úžasné pláže karibského moře lákají turisty z celého světa.
Ostrov Curacao v Karibiku. Sladce vás omámí, jeho pláže uchvátí, je prostě dushi

Na Ischii s libostí a vysokými očekáváními vyrážejí také gurmáni. Cílem je celá řada jedinečných pokrmů. Jak uvedl web CNN, jde například o sfogliatelle, což je ricotta a pečivo s pomerančovou kůrou či ikonická babà označující malou měkkou sladkost namočenou obvykle v rumu. Z hlavních pokrmů lze jmenovat i coniglio all'Ischitana, tedy králičí guláš vařený v terakotovém hrnci s rajčaty a místním kořením.

Zřejmě největším lákadlem ostrova Ischia jsou poté termální prameny, díky nimž se ostrov Ischia stal už před stovkami a možná i tisíci let oblíbeným lázeňským útočištěm.

Místo je to i velice romantické.Místo je to i velice romantické.Zdroj: Shutterstock

„Termální vody Ischie jsou vhodné pro zlepšení zdravotních stavů lidí trpících artritidou, kožními chorobami i dýchacími potížemi. Kromě toho teplé vody uvolňují svaly a zmírňují bolesti hlavy. Na Ischii si lze také dopřát termální bahenní koupele, které detoxikují organismus a pomáhají pleti,“ uvádí například web Ischia Insider.

Turisté i místní si mohou podle webu užívat v třicítce luxusních lázeňských resortů, dále pak na místech s bezplatnými veřejnými horkými prameny i parky s termálními bazény, plážemi a parními jeskyněmi. Doporučují se také termální bahenní koupele, které údajně detoxikují tělo a pomáhají pleti.

Tadž Mahal ve městě Ágra ročně navštíví kolem 10 milionů lidí. Bude i jednou ze zastávek netradiční tříleté plavby kolem světa
Život na moři. Lidé se mohou vydat na unikátní plavbu, potrvá tři roky

Dle referencí samotných turistů na sociálních sítích a cestovatelských fórech lze jmenovat například Lázně Poseidon na jihu ostrova. Disponují několika bazény s horkými prameny, vířivkami a saunami. Vyhlášené jsou i krásnými výhledy na moře.

Dále to jsou lázně Negombo proslulé svými krásnými zahradami a bazény plnými horkých pramenů. Za exkluzivní lze označit lázně Castiglione, které se nacházejí v historickém zámku na kopci nad městem. Vyhledávaný je i termální park Giardini Termali Aphrodite-Apollo, který se rozkládá na více než 10 000 metrech čtverečních. Umístěn je do pečlivě udržované zeleně.

Řecký ostrov Kréta je mezi českými turisty velmi oblíben.
Myslet v zimě na letní dovolenou se vyplatí. Odměnou je větší výběr a lepší ceny

Ostrov Ischia je také bohatý na kulturní a historické památky. K nejvýznamnějším patří Aragonský hrad stojící na skále ostrůvku. První stavební činnost zde byla zahájena před více než 1500 lety. Má velmi zajímavou historii, ve které se střídají období rozmachu i pádů spojených s morovou epidemií a válkami.

„Podává i svědectví o řadě významných majitelích a obyvatelích místa. Našly se zde stopy z dob starého Řecka, Římské říše, Aragoncích a samozřejmě významném italském šlechtickém rodu Colonnů,“ shrnuje web Info Ischia.

Velkým lákadlem je pevnostní komplex Castello Aragonese v Ischia Ponte.Velkým lákadlem je pevnostní komplex Castello Aragonese v Ischia Ponte.Zdroj: Shutterstock

Další zajímavou historickou památkou na ostrově Ischia je klášter Santa Maria di Montevergine. Postaven byl v 16. století a turistům mimo jiné nabízí úchvatné výhledy.

Ostrov Ischia je snadno dostupný lodí z Neapole, Sorrenta, Salerna i dalších měst tohoto krásného kusu Apeninského poloostrova.