Přestože Frankfurt neleží u moře, stal se vyhledávanou evropskou metropolí. Pro své působení si ho vybrala řada celosvětově významných institucí i korporací. Přezdívá se mu dokonce „Bankfurt“, protože v něm má sídlo i celá řada bank.

Cestovatelský web Planet Ware připomněl, že Frankfurt je považován za takzvané globální město. Často se umisťuje v TOP desítce nejlepších světových měst pro život a podnikání. „Je také už hodně dlouho významným centrem kulturních a turistických aktivit,“ uvedl Planet Ware.

Ostrov Niihau je v soukromém vlastnictví.
Zakázaný ostrov Niihau se straní civilizace. Můžete tam zavítat jen za peníze

Nad městem se tyčí mnoho výškových budov, proto připomíná nejznámější část amerického New Yorku - Manhattan. Nejvyšší stavbou Frankfurtu je Commerzbank Tower, která je vysoká dvě stě padesát devět metrů. Budova má padesát šest nadzemních podlaží. Postavena byla v roce 1997 a byla takzvaným prvním zeleným mrakodrapem na světě.

Podívejte se na Frankfurt z výšky:

Zdroj: Youtube

„Převážně kancelářská budova je vybavena pokročilým klimatizačním systémem. Od roku 2008 je Commerzbank Tower napájena ekologickou energií a při úklidu se používají pouze ekologicky šetrné čisticí prostředky,“ uvedl specializovaný web Sky Line Atlas. Součástí stavby jsou také nebeské zahrady, což jsou atria plná zeleně.

Díky své konstrukci a vnitřnímu vybavení si Commerzbank Tower vystačí s poloviční spotřebou energie oproti s ní srovnatelným budovám, jak například uvedl odborný web Urban Systems

Když už se loď po ztracení našla, byla bez stop po posádce.
Ďáblovo moře straší kapitány i piloty. Zmizely zde už tisíce lidí

Frankfurt má samozřejmě i svou historickou část. Té i podle cestovatelského webu Tripadvisor  dominuje Römerberg - náměstí nepravidelného tvaru s takzvanou Kašnou spravedlnosti. Turisticky vyhledávaným je pak Städelovo muzeum. Sbírka obrazů zahrnující i díla od velikánů jako je Rembrandt, Goya či Picasso patří mezi nejhodnotnější na světě.

Přijel se podívat i divoký Buffalo Bill

Turisté také rádi navštěvují Palmovou zahradu, největší botanickou zahradu v Německu. Tato atrakce přilákala některé z nejlepších umělců své doby z celého světa, včetně kovbojského šoumena Buffalo Billa. Ten navštívil Frankfurt v roce 1890. Lidé často navštěvují i dům, kde se narodil největší německý spisovatel Johann Wolfgang Goethe.

Nelze nezmínit důležitost Frankfurtu jakožto dopravního uzlu. Nachází se zde obří letiště na ploše 2000 hektarů a má celkem čtyři vzletové a přistávací dráhy. Ročně zvládne odbavit asi 70 milionů cestujících. To je asi desetkrát více než pražské Letiště Václava Havla.