Předchozí
1 z 6
Další

Bungee jumping

V Chorvatsku si můžete na dovolené vybrat mezi několika pěknými lokalitami pro bungee seskok. Milovníci adrenalinových zážitků mohou vyzkoušet odvahu při skoku ze Šibenického a nového „starého“ Maslenického mostu. Na obou skoky organizují specializované agentury.

Nový „starý“ Maslenický most (Maslenički most) přes Novskou úžinu (Novsko ždrilo) se nachází v Severní Dalmácii u obce Maslenica asi 30 kilometrů severovýchodně od Zadaru. Skáče se tu z výšky 56 metrů.

Šibenický most (Šibenski most) o výšce 40 metrů se nachází na Jadranské magistrále, 4 kilometry severozápadně od Šibeniku.

Zdroj: Youtube

Kanoe a kajak

Tradičním chorvatským kánoím se říká „trupice“ a i dnes se používají stejným způsobem jako před několika sty lety na deltě Neretvy.

Zažijte pohled na Trakošćan z jezera pod zámkem, na Ozalj a Dubovac při projížďce po řece Kupě, na mlýny v Radmanových Mlinicích na řece Cetině nebo na ostrůvek Visovac s klášterem na jezeře, který vytvořila řeka Krka.

Zdroj: Youtube

Rafting

Kdysi obtížné a nebezpečné splouvání z nedostupných lesů po horských řekách za účelem přepravy dřeva se časem stalo vyhledávanou atrakcí.

Cetina - 11 kilometrů dlouhý úsek začíná u vesnice Penšići a končí u restaurace Radmanove Mlinice, šest kilometrů předtím, než řeka v Omiši „zmizí“ v Jaderském moři. Na tomto úseku se zakládal rafting v Chorvatsku. Nezapomenutelný zážitek nabízí také sjezd na gumových kánoích.

Korana - Existuje jeden tok, který pro svůj pramen ukořistil několik nej. Nejstarší a nejznámější chorvatský Národní park Plitvická jezera, přesněji vodopády Sastavci, do kterých padá voda z nejvyššího chorvatského vodopádu Veliki slap, to je místo, kde pramení řeka Korana. V jejím kaňonu se skrývá množství vodopádů, které vytváří dokonalou kulisu pro plavbu na velkých nebo menších raftech

Mrežnica - Přestože se svými 64 kilometry nespadá mezi dlouhé toky, pyšní se překrásnými kaňony a mimo to také množstvím travertinových vodopádů, které ji přerušují po celé délce toku a vytváří tak soustavy propojených jezer.

Zdroj: Youtube

Speleologie

Přes polovina území Chorvatska je tvořena z vápencových skal. Tisícileté působení vody na vápenec vyústilo ve zvláštní a specifický reliéf neskutečné krásy známý jako dinárský kras, který se v Chorvatsku táhne od Istrie přes Chorvatské přímoří, Gorski kotar, Kordun, Liku a Dalmácii spolu s ostrovy až k hranici s Černou horou.

Dračí jeskyně Brač - Je známá i jako Dragonjina jeskyně a svojí mystičností i krásou vzbuzuje údiv. Pro všechny, kteří touží po dobrodružství a znalostech, je návštěva Dračí jeskyně pravá volba.

Dubrovník
Tyto perly Chorvatska stojí za to: Kde památky měst tvoří filmové kulisy

Strašidelná pec - Jeskyně se nachází na Dlouhém ostrově v blízkosti Parku přírody Telašćica u městečka Savar. Procházka speleologickým objektem začíná monumentálním vstupem širokým deset a vysokým sedm metrů v nadmořské výši 70 metrů.

Podzemní město Paklenica - Kaňon Veliké Paklenice ve svém nitru ukrývá i podzemní tunely zvané Bunkry, které byly vystavěny mezi lety 1950 a 1953. To, co se ukrývá za zazděnými okny v bunkrech Veliké Paklenice, bylo přísně střeženým tajemstvím až do začátku Vlastenecké války, kdy prostor začalo využívat Chorvatské vojsko jakožto skladiště.

Důl Zrinski, Záhřeb - Důl Zrinski je pro svůj význam prohlášen za chráněný kulturní statek. Využijte odborného vedení průvodce Parkem přírody. Vzdejte tak poctu hornickým generacím a odhalte alespoň malou část jejich tajemství.

Zdroj: Youtube

Zip Line

Jde o zábavnou jízdu nad kaňony po ocelovém laně za pomoci volného kotoulu a brzdového mechanizmu, přičemž jste zabezpečeni pásem, nosíte helmu i rukavice.

Tučepi, Makarské přímoří - Přes tučepský kaňon se táhne šest ocelových lan o celkové délce 1000 metrů. Všechny mají neopakovatelný výhled na pobřeží a moře. 

Nebaví vás ležet v Chorvatsku na pláži? Na Jadranu si můžete během dovolené pronajmout i plachetnici
Chorvatsko jinak. Řídit plachetnici zvládne téměř každý, říká námořník z Moravy

Kaňon Korany, Plitvická jezera – Krásy Plitvic budete mít jako na dlani, pokud navštívíte 300 metrů dlouhý zip line natažený přes kaňon Korany na samém okraji Národního parku Plitvická jezera.

Hora Kozjak, Split - Zip line o celkové délce téměř 2500 metrů je umístěn nedaleko vrcholu sv. Jure, na hoře Kozjak dominující nad Kaštelským zálivem.

Zdroj: Youtube

Adrenalinová rozhledna

Máme pro vás ještě jeden tip při dovolené. Jde o kouzelné spojení moře a vysokých hor. Výhledy, na které nikdy nezapomenete. Nádherná příroda. Právě proto patří Biokovo k nejpřitažlivějším pohořím v Chorvatsku.

Skywalk Biokovo, Makarska - Procházka po průhledné skleněné plošině o rozměrech 23x3 metry nabízí neskutečné výhledy na moře a ostrovy z výšky 1228 metrů nad mořem.

Při dobré viditelnosti je možné dohlédnout až do Itálie.

Zdroj: Youtube