Běžky volají!
KDY: kdykoliv
KDE: Orlické hory
ZA KOLIK: zdarma

Orlické hory se dočkaly sněhové nadílky, a tak si na své přijdou i běžkaři, třeba ve Ski aréně v Orlickém Záhoří. Čtyřapůlkilometrový nejdelší osvětlený okruh pro běžecké lyžování v Česku je připraven na návštěvníky. Přichystané jsou tedy bílé stopy z Deštného od Kozího chlívku na Studený vrch, Luisino údolí, pod Jelenku, dále na Velkou Deštnou a sedlo Šerlichu. Kdo chce pak zvolit jinou trasu, může se vydat od Deštného nad národním domem na Kamenný vrch, Polomské sedlo a šerlišské sedlo včetně odboček na Vrchmezí a Šerlišský mlýn.

Procházky zasněženou krajinou
KDY: kdykoliv
KDE: venku
ZA KOLIK: zdarma

Východní Čechy zasypal sníh. Zasněžené krajinky přímo vybízejí k romantickým procházkám. Neseďte doma a vyrazte do přírody. Na Rychnovsku se například můžete projít po Přírodním parku Lesa Včelného nebo se vydejte za výletem do Orlickýh hor.

Projděte se stoletou zahradou paličkované a šité krajky
KDY: kdykoliv
KDE: www.facebook.com/Muzeum-krajky-Vamberk
ZA KOLIK: zdarma

Muzeum krajky ve Vamberku je bohužel zavřené. Připomeňte si tak alespoň historii krajkářství prostřednictvím filmu. Film naleznete na facebookových stránkách vambereckého muzea. Animovaný film obsahuje průřez historií krajek ze sbírek Střední umělecké školy textilních řemesel a Vyšší odborné školy textilních řemesel.

Nahlédněte do fotoarchivu Muzea a galerie Orlických hor
KDY: kdykoliv
KDE: https://fotoarchiv.moh.cz/
ZA KOLIK: zdarma

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou připravilo on-line fotoarchiv. Velmi přehledně tam najdete historické fotografie snad ze všech měst a obcí regionu. Fotoarchiv je výsledkem mnohaleté práce zaměstnanců muzea. Nejstarší snímky, které vznikaly na přelomu 19. a 20. století, jsou povětšinou prací průkopníků fotografování. Mladší poválečné snímky byly většinou dílem zaměstnancůa spolupracovníků muzea. Fotoarchiv je přístupný především jako studijní materiál, na kterém se stále pracuje. Jako základ pro snímky posloužila sbírka od místního fotografa Františka Šmiky. Z důvodu ochrany osobnostních práv muzeum Orlických hor zveřejňuje pouze snímky starší šedesáti let. 

Muzeum východních Čech připravilo tři nové výstavy
KDY: kdykoliv
KDE: www.muzeumhk.cz
ZA KOLIK: zdarma

Na sklonku roku vznikly další tři virtuální výstavy Muzea východních Čech v Hradci Králové. Výstavy Vánoční ozdoby a Architekt Josef Gočár byly připraveny pro Hradecký kulturní adventní kalendář 2020. Panoramatická výstava 1920–2020: století československé ústavnosti a demokratické armády je pak virtuálním záznamem výstavy uskutečněné od srpna do listopadu 2020 v historické budově muzea na Eliščině nábřeží. Navštivte webové stránky muzea www.muzeumhk.cz.