Psychicky labilní muž napadl v sobotu svého nevlastního bratra. Zasadil mu ránu nožem do oblasti břicha. Muž útok přežil. Letecká záchranná služba jej okamžitě transportovala do královéhradecké fakultní nemocnice, kde se podrobil operaci.

Pachatel se vrátil

Násilník utekl. Když na místo dorazila kriminální policie a ohledávala místo činu, sám se do bytu vrátil.

„Jde o rodinnou tragédii. Pachatel se nachází v kritickém psychickém stavu. Jak uvedla jeho matka, rodina muži chtěla pomoci a snažila se pro něho zajistit psychiatrickou léčbu, kterou odmítal. Své blízké přitom přesvědčoval, že se s problémem vyrovná sám. To se mu však očividně nepodařilo a vše vyústilo v napadení nevlastního bratra,“ uvedl k případu Richard Chaloupka, vrchní komisař kriminální služby a vyšetřování Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov nad Kněžnou.

Muž je prozatím v cele předběžného zadržení. „Podali jsme návrh na uvalení vazby státnímu zástupci. Zároveň však usilujeme o psychiatrické léčení,“ pokračoval Chaloupka s tím, že se dnes vše rozhodne.

Psychologické a psychiatrické vyšetření, kterému by se pachatel měl podrobit, prokáže nebo vyvrátí vážný stav, na který poukazuje rodina.

Napadený žije

„Napadený muž se podrobil okamžitě operaci. Jeho stav je nyní stabilizovaný a pacient se podle lékaře nenachází v ohrožení života,“ informoval včera Deník vrchní komisař Richard Chaloupka.

Testy znalců zoboru psychiatrie a psychologie prokáží či vyvrátí, zda muž, který vsobotu nožem bodl svého nevlastního bratra trpí vážnými psychickými problémy. Jeho matka tvrdí, že se celá rodina snažila jeho potíže řešit a hledali i možnosti odborné léčby. Pachatel napadení, to však odmítal stím, že problém zvládne sám.