Majitelé zahradních restaurací by se měli s občany dohodnout na vzájemných pravidlech a toleranci.

 

 

„Majitelé hospůdek zatím pořádají takové předprázdninové akce, na kterých se trochu hlučí. V létě to je však častá záležitost, kdy se objevují stížnosti,“ uvedl velitel městských strážníků v Týništi n. O. Martin Štěpánek. Lidé sousedící s podobným zařízením by však jistý hluk měli už očekávat. „Měla by tu hlavně fungovat tolerance. Lidé by si měli vzájemně vyjít vztříc a tolerovat se,“ dodal Martin Štěpánek.

Hlučení ve městě řešili o víkendu i strážníci v Kostelci. „Vše se ale vyřešilo na místě domluvou,“ uvedl konstatoval velitel Petr Paulus.

Zatím poklidné víkendové noci zaznamenali strážníci v Dobrušce. „Provozovatele zahrádek jsem upozornil na to, že se stížnosti mohou vyskytovat a aby hudbu nepouštěli tak nahlas. Zatím vše probíhá v poklidu, nikdo si nestěžoval ale to určitě přijde, až se léto naplno rozjede,“ mínil velitel Luboš Adamec.
„V létě se mládež více pohybuje po městě a způsobuje hluk. Lidé mají také více otevřená okna,“ dodává Ladislav Chmelík, velitel rychnovské Městské Policie.