Návštěvník v baru utrpěl zranění

Rychnov nad Kněžnou/ K hádce mezi návštěvníkem a obsluhou v baru Santini v Rychnově vyjížděli v pátek před půlnocí městští strážníci. „Muž se s personálem nepohodl a došlo mezi nimi k potyčce. Utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen do nemocnice,“ uvedl velitel strážníků Ladislav Chmelík. Případ byl předám k došetření PČR.

 

Bílý prášek bylo zřejmě jen vápno

Kostelec nad Orlicí/ Neznámý bílý prášek, který se nacházel na zahradě u jednoho z rodinných domů, zajišťovali v neděli profesionální hasiči. Z neznámé látky odebrali vzorek, který poslali k další identifikaci. „Domníváme se však, že to byl planý poplach a bílá látka bylo pouze vápno,“ uvedl velitel městských strážníků Petr Paulus.

 

Ke krádeži parfému se žena přiznala

Rychnov nad Kněžnou/ Drobnou krádež v nákupním centru Tesco vyšetřovali v neděli večer místní městští strážníci. „Žena zde ukradla parfém v přibližné hodnotě 300 korun,“ sdělil velitel Ladislav Chmelík. Případ se podařilo vyšetřit na místě. Žena se ke svému činu ihned přiznala a zaplatila pokutu, kterou jí strážníci udělili.

 

Dopadli nelegální odběratele vody

Týniště nad Orlicí/ Městští strážníci odhalili v minulém týdnu černé odběratele pitné vody. „Nelegální odběry vody oznámil Aquaservis. Jedná se o dva odběratele a podezřelí jsou policii známí. Policie vše zdokumentovala a nafotila,“ uvedl velitel městských strážníků Martin Štěpánek. Celou věcí se bude dále zabývat správní orgán.

 

Unavený muž usnul rovnou na ulici

Rychnov nad Kněžnou/ Hlídka městských strážníků z Rychnova vyjela v sobotu v noci umírňovat hlasitou hudbu do zdejšího baru Tipos. „Vše se vyřešilo domluvou s personálem zařízení,“ uvedl Ladislav Chmelík z Městské policie. V ranních hodinách poté poslali domů muže, který si spletl ulici s ložnicí a unavený zde usnul.

 

Mladíci odmontovali dopravní značku

Rychnov nad Kněžnou/ Dopravní značku na Sokolovské ulici ze soboty na neděli odmontovali místní mladíci. K prošetření sem ihned vyjela hlídka městských strážníků. „Značení mladíci zahodili do zahrady rodinného domu,“ komentoval jejich čin velitel MP Ladislav Chmelík. Značka byla usazena na své místo a čin vyřešen domluvou.