Hledaná je 170 centimetrů vysoká, střední postavy, má oválný obličej, tmavé středně dlouhé vlnité vlasy, hnědé oči, větší nos a střední ústa.

Na Čonkovou vydal dne 2. února 2006 Okresní soud v Hradci Králové příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody v trvání dva roky do věznice v Hradci Králové za spáchaný trestný čin loupeže. Dopustila se ho v roce 2001, kdy poté, co se seznámila v baru v Praze 1 s občanem Irské republiky, tomuto muži vhodila do láhve piva nezjištěné množství tablet diazepamu. Když poškozený upadl do bezvědomí, odcizila mu hodinky zn. Citizen v hodnotě 1750 korun, řetěz z bílého kovu a finanční hotovost ve výši 2000 korun. Poškozený byl nalezen v bezvědomí kolemjdoucími, převezen do Fakultní nemocnice v pražském Motole a podroben léčení. Toxikologickou zkouškou bylo prokázáno, že se v jeho krvi nacházejí benzodiazepiny po požití piva s diazepamem.
Hledaná se v místě hlášeného pobytu dlouhodobě nezdržuje, neboť se jedná pouze o formální bydliště. V minulosti se zdržovala především v Praze. Policie ČR se proto obrací na občany se žádostí o pomoc při pátrání a žádá je, aby veškeré informace k hledané Amálii Čonkové sdělili na telefonní číslo 974 572 205, příp. na linku 158 nebo nejbližší služebně policie ČR.