„Ráno řidička osobního vozu při cestě z Lipovky musela náhle prudce zabrzdit a šofér vozu jedoucího za ní pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost a do jejího vozu narazil,“ sdělila včera policejní mluvčí Vlasta Lepková. Další nehoda se stala v 7 hodin v Rychnově n. K. Řidič osobního vozu jel od Solnice a chtěl odbočit vlevo. „V protisměru proti němu jel cyklista. Řidič mu pravděpodobně nedal přednost. Cyklista začal intenzivně brzdit, přepadl přes řidítka a spadl. Ke střetu nedošlo, ale při pádu se cyklista poranil,“ vysvětlila Lepková.

Třetí nehodu šetřili policisté v Opočně. Řidič osobního vozu Škoda 105 L jel od centra směrem k Českému Meziříčí. Při odbočování vlevo dával přednost protijedoucím vozidlům a zastavil. Řidič jedoucí za ním si zřejmě pozdě všiml stojícího auta a narazil do jeho zadní části. „K poslední nehodě vyjížděli dopraváci o půl jedenácté večer. Řidiči vozu Škoda Superb na rovném úseku mezi Lípou nad Orlicí a Česticemi vběhla před auto do jízdní dráhy srna a došlo ke střetu,“ dodala policejní mluvčí.

Alkohol byl u všech účastníků dopravních nehod vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda je vyčíslena na 108 tisíc korun.