Platit v marketech zapomněli i Poláci

Rychnov nad Kněžnou - Městští strážníci zasahovali během víkendu u šesti krádeží. Do Lidlu se vydali dva Poláci a muž z Chebu pro vodku a cigarety, ale nezaplatili. V Penny odcizil zboží obyvatel kosteleckého azylové domu. Jeho a další dva zloděje z Lidlu a Plusu strážníci předali Policii ČR pro opakované krádeže, či neschopnost škodu uhradit.

 

Alkohol stojí za hlučnou zábavou

Rychnov n. K. - K Noční klid rušila skupinka lidí posilněná alkoholem. Opustili hostinec Símanku a pokračovali v zábavě na nedaleké lavičce. Strážníci je domluvou zklidnili. Zkrotit však potřeboval další opilec, který se neúspěšně a hlučně dostával domů. Žena, s níž sdílí byt, jej odmítala pustit. Po zásahu strážníků se za oběma aktéry zavřely dveře.

 

Jízda v protisměru, a dostal pokutu

Dobruška - Město má za sebou relativně klidný víkend. Městská policie pouze v jednom případě zasahovala u rušení veřejného pořádku, kde však ihned sjednala nápravu. Naopak řidiči se činili a pravidla na silnicích nerespektovali. Strážníci udělovali blokové pokuty hlavně za rychlou jízdu. Zastavili však i šoféra, který jel v protisměru.

 

Zábavu mladistvým zatrhli strážníci

Týniště n. O. - Mládež pojala rozlučku s prázdninami po svém. V místním parku se rozjela natolik, že její zábavu museli utnout až přivolaní strážníci. Mladiství však nebyli pouze výrazně hluční, ale udělali i nepořádek a rozbili světlo. Strážníci jejich deklikt vyřešili prozatím pouze domluvou. Rodiče o prohřešku „ratolestí“ neinformovali.

 

Autobus připravili o hasicí přístroj

Kostelec n. O. - Strážníci získali echo na mladíky vracející se ze zábavy, kteří řádili v autobusu. Předmětem jejich zájmu se stal hasicí přístroj, který sebrali. Včasným zásahem strážců zákona se však rychle vrátil na své místo. Víkendové akce, které se konají ve městě, už strážníci monitorují, čímž předcházejí rušení nočního klidu či vandalství.