„Vysloveně týnišťské bezdomovce nemáme. Nejhorší případy, které strážníci museli řešit, jsou nyní na ubytovně městského úřadu,“ uvedl Martin Kudláček, zástupce velitele týnišťské Městské policie (MP). Díky tomu zmizeli z prostor nádraží. Alespoň ti z Týniště, s ostatními mají strážníci starosti stále. „Samozřejmě je z prostor nádraží vyhazujeme, nejsou však od nás a většinou přespávají jinde. Odjíždějí někam do okolních vesnic, kde tráví noc,“ dodal Martin Kudláček.

Časté obchůzky strážníků jsou samozřejmostí a vždy lidi bez domova z prostor nádraží donutí odejít. Policii se naučili volat i pracovníci Českých drah, vždy jakmile nějakou podezřelou osobu uvidí. Bezdomovci se pak ubírají do větších měst, kde jsou nádražní haly otevřené i přes noc.

„Obtěžují hlavně svým zápachem a vůbec tím, že se na ně kolemjdoucí musí dívat, někdy také nepříjemnými dotazy ohledně peněz,“ řekl Martin Kudláček. „Zažila jsem v vpodvečer prostorách nádraží opilou ženu, která nesmyslně nadávala a vykřikovala, bylo to opravdu nepříjemné,“ sdělila cestující Eva Světlíková. Další vlna problémů čeká na město pravděpodobně v zimních měsících.

Stížnosti občanů na nepořádek v parku po bezdomovcích museli nedávno řešit také strážníci dobrušské MP.

 

O problémech s bezdomovci v Dobrušce se můžete dočíst, když KLIKNĚTE ZDE.