Kateřina Suchanová, ukrajinská reprezentantka Daria Dubniuková, Kateřina Rokošová a Alena Hanušová, jež nedávno působila v Hradci. To jsou čtyři hráčky, které letos táhnou celek Sešívaných. A na výsledcích je to znát.

„Slavia letos poskládala zkušený a kompaktní tým. Předvádí velmi dobré výkony a to hlavně zásluhou Suchanové, Hanušové a Rokošové. Jsou silné pod košem, proto bude důležité, jak si pohlídáme doskok, jakou energii dáme do obrany a jak budeme spolupracovat v útoku,“ říká hradecký kouč Peter Bálint.

Lvice (v bílém) v hale pražské Slavie nehrály, duel byl odložen.
Lvice nehrály. Teď je čeká zlepšující se nováček a pak federální Final 8 poháru

„Soupeřkám se letos daří. Čekám hodně těžké utkání. V této sezoně jsme už ale ukázaly, že i s těžšími soupeři můžeme hrát vyrovnanou partii. Cílem je určitě vítězství,“ doplňuje Kristýna Čuperková, křídelní hráčka Lvic, které v posledním zápase porazily doma nováčka z Brandýsa nad Labem 72:43.

Uspět samozřejmě bude chtít i domácí tým, který je v utkání rozhodně favoritem. Slavia je s bilancí deseti výher a třech porážek v tabulce mezi nejlepší čtyřkou. Lvice zapsaly šest vítězných zápasů a sedm neúspěchů, což je v desetitýmovém pelotonu řadí na šesté místo.

Chance ŽBL: Sokol Hradec Králové (v bílém) - DSK Basketball Brandýs
FOTO: Zkušenost přehrála cizineckou legii. Lvice si doma poradily s nováčkem

„Máme na to je porazit, bude to pořádně rychlý zápas,“ myslí si Veronika Špeldová, devatenáctiletá hráčka Slavie. Ta si v pátečním domácím duelu se Slovankou (88:67) odbyla premiéru v nejvyšší soutěži.

První vzájemné utkání v této sezoně se odehrálo 13. října 2023 v Hradci Králové a úspěšnějším týmem byly Pražanky, které na Eliščině nábřeží zvítězily 66:52.