VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA PLOCKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Průzkum: ČSSD vede v kraji o koňskou délku

Královéhradecký kraj – /DISKUTUJTE/ Kdyby byly parlamentní volby tento týden, vyhrála by v Královéhradeckém kraji sociální demokracie, a to s naprostým „přehledem“ se ziskem 27,7 procenta voličských hlasů.

Čtenářka: Má soustrast patří rodinám i celému Polsku

Východní Čechy – Na internetových stránkách Deníku lidé týden sledovali a komentovali polské události.

Chcete vědět, kdy zemřete? Vyplňte test!

Východní Čechy – Po odpovědích na třicet otázek se člověk dozví datum své smrti. Internetový test je podle odborníků nemravným „tahákem na peníze“ .

Čtyři koruny mohou ovlivnit výrok poroty

Východní Čechy - Podpořit svá krajská „želízka v ohni“ v republikovém kole soutěže Živnostník roku už mohou všichni obyvatelé východočeského regionu. Jsou k tomu zřízena speciální telefonní čísla, na která lidé mohou prostřednictvím SMS posílat hlasy svým kandidátům.

Na papežské bohoslužby dovezou "papavlaky"

Východní Čechy - Mimořádné vlakové spoje mohou využít cestující na nedělní papežskou mši do Brna. Kapacita vlaků se zvýší o téměř 50 tisíc míst. Ve všech spojích bude platit obvyklé jízdné ČD včetně platných slev.

Vzhůru do školy, ale na silných motorkách

Východní Čechy - Na parkoviště u hradeckého McDonalda na II. silničním okruhu mohou v sobotu v 9.30 hodin přijet zájemci o účast v otevřeném tajném závodě. Podmínkou je stroj silnější než "dvěstěpadesátka".

Hradecká kniha skončí v papežské knihovně

Východní Čechy - Mezi dárky, které Královéhradecké biskupství předá papeži, bude kniha o Hradci, bavorský preclík, jogurt a pivo.

Sexuálně zneužité děvče má sebevražedné úvahy

Hradec Králové - Případ možného sexuálního zneužití nezletilé a zároveň vydírání začal ve čtvrtek projednávat Krajský soud v Hradci Králové.

Sedmnáct let za vraždu stařenky

Hradec Králové - Hradecký soud vynesl rozsudek nad vrahem stařenky, kterou policie našla v listopadu loňského roku mrtvou v jejím bytě v Klumparově ulici. Soud Josefu Janákovi udělil výjimečný trest ve výši 17 let, který si odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Nespokojenost zdravotníků vyústila v petici

Královéhradecký kraj - Zdravotníci z nemocnic zřizovaných krajským holdingem se bouří. Píšou petici za vyšší plat.

O záplavě se táborníci dozvědí dřív než přijde

Východní Čechy - Letos se na krajské hygienické stanice ve východních Čechách přihlásili i provozovatelé táborů, kteří nemají evidenci uloženou zákonem. Chtěli být zařazeni do databáze záchranářů.

Do prosince se v dopravě nic nezmění, kraj posunul termín

Východní Čechy - Obyvatelé Královéhradeckého kraje mají svým „jižním“ sousedům co závidět. Jednoho dokladu pro cestování se hned tak nedočkají. Změny v systému se odkládají.

Nezaměstnanost: Někdy to je i dobrý džob

Východní Čechy - Nejsou to jen „asociálové“, kdo dlouhodobě pohodlně žijí bez práce za laskavé podpory štědrého státu. Vyšší věk je dokonce výhodou

Malá neznalost, a z turisty je pašerák

Východní Čechy - Volný pohyb v schengenském prostoru neznamená, že lze dovážet vše. Celní kontrola může překvapit i při běžné silniční kontrole.

Odpůrce dálnice Tikal: Argumenty mám z novin

Opatovice nad Labem - Žádné odborné analýzy, žádné dopravní studie. Jan Tikal, který se u soudu snaží zastavit přestavbu „hradubické“ státovky na čtyřpruh, čerpá argumenty z denního tisku. Obskurní spor nyní řeší královéhradecký krajský soud.

Na hřiště se nesmí, jsou přece prázdniny

Východní Čechy - V době školního volna, kdy mají děti nejvíce času na sport, je většina školních hřišť v menších městech zavřená. Jsou však výjimky.

Zavraždil milovanou družku, dostal 13 a půl roku

Hradec Králové - Třináct a půl let za vraždu stráví ve věznici se zvýšenou ostrahou Martin Keleman. Trest mu v pondělí uložil královéhradecký krajský soud.

Počty nehod jsou klamavé, lidí zemřelo méně

Východní Čechy - Při skoro třech a půl tisících dopravních nehod v první polovině roku zemřelo na východočeských silnicích osmatřicet lidí.Z půlroční bilance, kterou v pátek zveřejnilo Krajské ředitelství policie východočeského kraje, vyplývá, že se proti stejnému období v minulém roce situace výrazně zlepšila.

Opadla voda, opadl zájem? Adra potřebuje dobrovolníky

Východní Čechy – Humanitární organizace Adra hledá další pracovité lidi na odstraňování povodňových následků. Početná skupina Východočechů už dva týdny pracuje na Moravě. Uvítali by posily.

Žili a pracovali v Čechách "načerno", soud je vyhostil

Východní Čechy - K pětiletému zákazu vstupu do České republiky byli odsouzeni dva cizinci. Předtím nelegálně žili a pracovali ve východních Čechách. Dva roky se nechali vykořisťovat svými krajany, kteří jim prodávali „služby“.

Vytipoval si oběť, oloupil ji a vykradl byt

Východní Čechy - Starší odpočívající dámě (77) ukradl neznámý zloděj kabelku. Měla ji volně položenou na lavičce vedle sebe a nemyslela na ni.

Devítimilionové podvody usnadňovala důvěřivost lidí

Hradec Králové - Na cizí doklady uzavřeli šestašedesát spotřebitelských půjček. Neplatili nic nebo jen málo.

Deset dní má podnikatel na vybrání schránky

Východní Čechy - Datovými schránkami by se měly vybavit i východočeské firmy zapsané v obchodním rejstříku. Díky jim už například nebude možné unikat před „nepříjemnou“ poštou.

Podle agentury je s Rodinnými pasy všechno, jak má být

Východní Čechy - Agentura, která logisticky zajišťuje program Rodinných pasů pro sedm krajů v republice, se cítí dotčena vyzněním článku v Deníku a reaguje na něj. "Královéhradecký kraj si projekt bude propagovat sám," říkají. O situaci v Pardubickém kraji se nevyjadřují.

Nemají zájem o lidské hyeny

Východní Čechy - Východočeské humanitární organizace zareagovaly při povodních okamžitě a bez velkého humbuku

E-domek ochrání "bílý šrot" před zloději

Hradec Králové - První pevný a uzamykatelný přístřešek na vysloužilé elektrospotřebiče byl v úterý uveden do provozu ve sběrném dvoře v královéhradecké Říční ulici. Dalších sedm bude k dispozici na jiných sběrných místech regionu.

Miliony pro rodiny jsou dobrým příjmem soukromé firmě

Východní Čechy - Veřejnost o slevových rodinných pasech nemá moc informací. A to přes skutečnost, že do nich kraj vkládá miliony. Pasy navíc spravuje společnost, která je „vymyslela“.

Koupaliště mají vodu zatím čistou

Východní Čechy - Ve všech sledovaných lokalitách je voda vhodná koupání.

Kraj rozhoduje o nás bez nás, stěžují si dopravci

Královéhradecký kraj - Jestliže se nedohodnou na podmínkách, je hejtman rozhodnut nabídnout provozování autobusové dopravy firmám z jiných regionů

Šálení průměrných platů: patří sem i odměny či přesčasy

Východní Čechy - Průměrný plat lidí v Královéhradeckém kraji činil v prvním kvartále 19 038 korun. Pardubičtí na tom byli nepatrně hůř, průměrná částka na jejich výplatnících byla 18 853 korun.

Chybí děti, kraj bude rušit střední školy

Královéhradecký kraj - Kraj může poskytnout středoškolské vzdělání dvojnásobnému počtu dětí, než kolik jich opouští školy. Některá školská zařízení zřejmě zaniknou.

Vajíčkové bitky možná probudily větší zájem o volby

Východní Čechy - O víkendu je republika jedním velkým volebním obvodem. Kdo usedne do bruselských křesel bude svět vědět až v noci na pondělí

Na turisty číhá past městských prohibicí

Východní Čechy - Modelová situace: Turista si v cizím městě na lavičce otevře láhev piva. Strážník mu v tu chvíli může dát pokutu až tisíc korun. Cizinec se dopustil přestupku proti místní vyhlášce.

Voda v přírodních koupalištích se nelepší

Východní Čechy - Hygienické stanice kontrolují nejnavštěvovanější koupací místa. Ve volné přírodě nesou lidé riziko nákazy sami.

Inspekce žaluje starostu kvůli lípám na hřbitově

Proseč/Hradec Králové - V Proseči na Chrudimsku už měsíc nesmějí na hřbitov. Starostu čeká vyšetřování.

Catherine Zeta-Jonesová kradla v Hradci ve vědecké knihovně. Dokládá to film

Hradec Králové - Catherine Zeta–Jonesová pracuje jako laborantka v královéhradeckém „ementálu“.

Dobrovolní hasiči se v debatě pořádně rozohnili

Východní Čechy - Článek z minulého týdne (Hoří, má panenko. Ale mám vůbec v čem jet k požáru?) vzbudil v internetovém vydání východočeských Deníků značný čtenářský ohlas. Do diskuse se zapojili hlavně dobrovolní hasiči.

Za totality se z družebních styků rodily děti

Východní Čechy - Spolupráce Hradeckého kraje s Banskobystrickým bude pokračovat. Dohodli se na tom oba hejtmani. Bez partnerů není ani Pardubický region

Svátek práce, výročí osvobození... A není to totéž?

Východní Čechy - Současná mládež nemá o výročí konce války často ani ponětí. A neonacisté jsou pro ni totéž, co fotbaloví hooligans. Kde se stala chyba?

Lesáci podcenili kůrovce, laici jeho přemnožení čekali

Východní Čechy - O dva týdny dříve a v nečekaně velkém množství se letos objevil dřevokazný brouk kůrovec. Kalamita nejen hrozí, lesáci ji už přímo očekávají.

Čtenáři: Ať stát matkám zaplatí penále za zpožděné výplaty mateřských

Východní Čechy - Vyplácení dávek při mateřské dovolené vázne. Ženy, které o ni požádaly po Novém roce, ji častokrát dostaly opožděně nebo dosud vůbec. Chaos způsobil nový systém, který se po padesáti letech zásadně změnil.

Obchvat České Skalice bude hotový ještě letos

Královéhradecký kraj - Roky trvající problémy znemožňující dostavbu silničního obchvatu České Skalice včera snad definitivně skončily.

Trenér zneužíval mládež, dostal za to pět a půl roku

Hradec Králové - Pět a půl roku nepodmíněně ve věznici s dozorem za trestné jednání vůči nezletilým.

Bývalý policista čeká na verdikt, soud chce balistický posudek

Hradec Králové - Jednání bylo odročeno. Rozsudek nad bývalým policistou Jiřím Jungmanem nebyl vynesen. Hlavní líčení u Krajského soudu v Hradci Králové bylo v úterý odročeno na neurčito, a to z důvodu ustanovení znalce a vypracování znaleckého posudku z oboru balistiky.

Nosil jsem zbraň, abych mohl zasahovat i mimo službu

Hradec Králové - U krajského soudu v Hradci Králové začalo v pondělí hlavní líčení s Jiřím Jungmanem.

Sucho a silný vítr. To jsou ideální podmínky k požáru

Východní Čechy - Na nebezpečí požárů v důsledku dlouhotrvajícího sucha a silného větru upozorňuje Český hydrometeorologický ústav i hasičské záchranné sbory.

OBRAZEM: Motorkáři se dušují: Nepřekročili jsme šedesátku

Rychnovsko - Z Kostelce nad Orlicí v sobotu vyjela "spanilá jízda" východočské pobočky Southern Cruisers Riding Clubu (SCRC). Setkání s ní bylo úsměvné: silní muži (a jedna žena) se po rychnovských "okreskách" pohybovali na slabých strojích - mopedech.

Panika je zbytečná, ženy mateřskou dostanou

Východní Čechy - Lenka Nekvapilová z Jičínska nastoupila 12. ledna na mateřskou dovolenou. „Ještě jsem nedostala žádné peníze,“ napsala 20. dubna do redakce Deníku. „Myslím, že nejsem jediná samoživitelka, která má takové problémy,“ dodává.

Rodinné pasy stály Pardubicko dva miliony. Nejsou nikde vidět

Východní Čechy- Rodinné pasy by měly ulevit domácnostem s dětmi a podpořit turismus v regionech. Poskytuje je kraj.

Telegramy nevymizely, ale staly se posly zlých zpráv

Východní Čechy - Nemocnice, soudy, mobilní operáři. Ti všichni stále posílají zprávy telegramem.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT