VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA PECLINOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cesta k Horce bude lákat k procházkám

Královéhradecko, Mlázovice - Díky třímilionové dotaci dojde k obnově kilometrového úseku cesty k Horce, kterou užívají zemědělci, lesníci i mnoho zdejších obyvatel k procházkám.

Dopravní značky zmizely ze svých míst

Královéhradecko, Jičín - Oznámení o možné krádeži dopravních značek přijali policisté v pondělí krátce před jedenáctou dopoledne.

Víkend pod taktovkou Imaginária

Královéhradecko, Jičín - Zkušenost je často jen stěží přenositelná. Podobně tomu je při reprodukci atmosféry. A ta, která vládla při prvním ročníku Lodžie World festu, byla vskutku unikátní.

Slavnosti Hořických trubiček lákaly návštěvníky po celý den

Královéhradecko, Hořice - Pestrý kulturní i společenský program doprovázený slunečným počasím přilákal v sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad místní obyvatele i návštěvníky z dalekého okolí.

AKTUALIZOVÁNO

Osobák narazil do stromu. Na místo vážné dopravní nehody letěl vrtulník

Královéhradecko, Vidochov /FOTO/ - K vážné dopravní nehodě došlo ve středu o půl šesté odpoledne na silnici I/16 u obce Vidochov.

Události týdne: Město pohádky, oslava výročí či kulatiny lanovky

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Prvňáci se učí podle Montessori

Královéhradecko, Hořice - Základní škola na Habru otevřela první třídu vzdělávání formou Montessori, kterou. Detašované pracoviště je umístěno v budově Hořického gymnázia v Blahoslavově ulici.

Zbytečná tragická smrt Veselého a Klimešové. Pamětníci okupace přijeli s omluvou

Královéhradecko, Jičín - Polští občané přijeli doJičína uctít památku Jaroslava Veselého a Zdenky Klimešové, které před 50 lety zastřelil polský příslušník okupační armády.

Hořickou lávku zaplatily dotace

Královéhradecko, Hořice - Výstavba lávky přes frekventovanou silnici I/35, která po desítkách let bezpečně spojí Hořice se západní částí města včetně přilehlých obcí, zatíží městský rozpočet minimálně. Radnice získala na lávku druhou dotaci ve výši 5 milionů korun.

Hořice hledají osobnost roku

Královéhradecko, Hořice - Opět po roce se otevřela možnost nominovat adepty na titul Osobnost města Hořice roku 2018.

Podzimní část Foersterových dnů zahájí španělské tóny

Královéhradecko, Libáň - Blížícím se koncertem vstupuje 18. ročník ročník festivalu Libáňský hudební máj - Foerstrovy dny do své podzimní, tzv. svatováclavské části.

Orientační moto soutěž pro děti se chystá v Kopidlně

Královéhradecko, Kopidlno - Sobotní VI. ročník Autoturistické soutěže pro rodiče a děti se jede u příležitosti oslav 100. výročí povýšení Kopidlna na město a 90. výročí založení prvního Auto-moto-clubu v Kopidlně.

Program pro děti i dospělé. V Ostružně oslaví sto let republiky

Královéhradecko, Ostružno /ZAUJALO NÁS/ - V sobotu 8. září od 14 hodin si na místním hřišti nenechte ujít dětský den, který zároveň připomene sté výročí republiky.

Autobusy jezdí podle nového řádu

Královéhradecko, Jičín - Do školního roku vyjely autobusy podle upravených řádů. Změny se dotkly spojů objednávaných Královéhradeckým krajem.

Dejte pozor u staveniště v blízkosti základní školy

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Stavební práce na zateplení střechy sportovní haly místního učiliště v rámci investiční akce Královéhradeckého kraje byly zahájeny.

Napjatý svět Martiny Hozové

Královéhradecko, Hořice - Galerie plastik pořádá výstavu Martiny Hozové nazvanou Wired World.

Kolony, kterým se nevyhnete

Královéhradecko, Jičínsko - Již v plném proudu je oprava silnice I. třídy číslo 16 v úseku Nová Paka - Kumburský Újezd, která je naplánována do tří etap.

Události týdne: Lodžie World Fest, Kuronské slavnosti či Dny evropského dědictví

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Muzeum přírody Český ráj v Prachově baví děti. Hlavně tiše a trpělivě

Královéhradecko, Prachov /FOTO/ - Muzeum nabídlo během letních prázdnin celou řadu zajímavých akcí. Mladí přírodovědci jsou zde ale vítáni po celý rok.

Jak zařídit fungující domácnost bez zbytečných odpadů?

Královéhradecko, Nová Paka - Týden bez odpadů byl v pondělí zahájen v hotelu Centrál. Mezinárodní událost, která připomíná problematiku o hromadění odpadu si klade za cíl inspirovat veřejnost k jeho omezení.

Evropský den židovské kultury oslavte v hořické synagoze

Královéhradecko, Hořice - Tradiční oslavy Evropského dne židovské kultury se uskuteční v neděli v bývalé synagoze v Hořicích.

Desítky firem představily stroje na Jičínském veletrhu

Královéhradecko, Jičín - V areálu firmy Kobit se uskutečnil již 22. ročník nejvýznamnějšího odborného veletrhu komunálních, silničářských, hasičských a dalších speciálních nástaveb.

Sobotka oslavila výročí města i tradičním jarmarkem

Královéhradecko, Sobotka - Letos uplynulo 520 let od povýšení Sobotky na město. Při této příležitosti se do města vypravil Vladislav Jagellonský se svou družinou.

V Jičíně hořela pec na výrobu motorů

Královéhradecko, Jičín - Profesionální jednotka a dobrovolná jednotka z Jičína vyjely k ohlášenému požáru do ulice U Javůrkovy Louky. Na tísňovou linku byl oznámen kouř, který vycházel z firmy na výrobu motorů.

Sídliště ožije sportem. Jinčí čin pořádá nohejbalový turnaj

Královéhradecko, Jičín - Prázdniny můžete spolu s dětmi zakončit sportovně. 

Události týdne: Pouťová slavnost, folklorní festival, květinová výstava

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

OBRAZEM: Festival Kočí v Chotči se vypravil za jelenem

Královéhradecko, Choteč /FOTO/ - Poetický hudebně-divadelní festival Kočí v Chotči okouzlil a pobavil po kultuře dychtící návštěvníky i letos. Spatřili i bílého jelena, který k nim vznešeně přikráčel z lesa.

Tradiční oslavu mečíků doprovodí hudební program

Královéhradecko, Nemyčeves – Zahrádkáři z obce Nemyčeves-Vitiněves pořádají 48. speciální výstavu mečíků. Akce se koná o víkendu v areálu nemyčeveské školy vždy od 8 do 18 hodin.

Přijďte se pobavit a prohlédnout si novou hasičskou zbrojnici

Královéhradecko, Třebovětice - Sbor dobrovolných hasičů Třebovětice a obec Cerekvice nad Bystřicí zvou na oslavu 80. výročí založení SDH Třebovětice, spojenou s otevřením hasičské zbrojnice po rekonstrukci a tradiční pouťovou veselicí.

Okouzlí hvězdárna Evropu?

Královéhradecko, Jičín - V soutěži Náš evropský projekt reprezentuje Jičín Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín. Soutěž je určena pro města a obce, které mají na svém území dokončený projekt spolufinancovaný z fondů EU.

Zloděj si vyhlédl rekreační chatku

Královéhradecko, Lužany - Rekreační chaty a kempy jsou v současné době ideální místa pro zloděje.

Tropy vrcholí, požárů v kraji přibývá. V pátek snad zaprší

Královéhradecký kraj - Čtvrteční den bude ve znamení tropických teplot. Na východě Čech se místy mohou vyšplhat až k 38 stupňům Celsia.

Události týdne: Květinová výstava, hudební festival či pivní slavnosti

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Na Humprecht i po setmění

Královéhradecko, Sobotka - Po roce se vrací tradiční akce, při které Humprecht ve večerních a nočních hodinách ožije a stane se svědkem divadelních inscenací s historickým podtextem.

Loutkářská dílna pro děti se chystá na lomnickém zámku

Královéhradecko, Lomnice nad Popelkou - Loutkářský workshop v rámci Léta na zámku je pro děti připraven v úterý 7. srpna od 14 hodin. Tvůrčí dílnu najdete přímo v lomnickém zámku.

Podpořte festival a získejte odměnu

Královéhradecko, Jičín - Kampaň na podporu kulturní události Lodžie World Fest je za polovinou stejně jako cílová částka.

Prázdninový běžecký zážitek

Královéhradecko, Prachov - Pokud patříte mezi nadšené běžce a krajina Českého ráje je vašemu srdci blízká, pak si nenechte ujít Rájmaraton. Už nyní se můžete přihlásit a do 10. srpna využít možnost zvýhodněné ceny startovného.

Požár zasáhl půl hektaru lesa

Královéhradecko, Libošovice - U požáru lesní hrabanky a smíšeného lesa na rozloze asi půl hektaru poblíž obce Libošovice zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále dobrovolní hasiči ze Sobotky, Markvartic a Libošovic.

Přijďte se v sobotu sklouznout do Jičína!

Královéhradecko, Jičín - V sobotu se můžete těšit na unikátní vodní atrakci, která poprvé vyroste v Jičíně. Dvousetmetrová obří skluzavka bude instalována v Jungmanově ulici.

Nová hasičská zbrojnice v Mlázovicích roste před očima

Královéhradecko, Mlázovice - Rekonstrukce hasičárny vstoupila do druhé poloviny. Nyní je na řadě fasáda, interiéry a technologie. Hotovo bude do konce roku díky dotaci 7,5 milionu korun, kterou město získalo od Ministerstva pro místní rozvoj z Integrovaného regionálního operačního programu.

Hasiče zaměstnala nehoda a únik nebezpečných látek v Cerekvici

Královéhradecko, Cerekvice n. B. - Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči Čepro a.s. zasahovali společně u dopravní nehody, ke které došlo na křižovatce poblíž obce Cerekvice nad Bystřicí.

Smutný pohled na zlámané stromky

Královéhradecko, Holovousy - Smutný pohled se naskytl na konci července na poničené stromky, které lemují Holovousovu stezku směrem do Ostroměře. Všech osm mladých Holovouských malináčů, kterým byly ulomeny koruny, zdokumentovala policejní hlídka.

Rockové legendy v kotli pod věží

Královéhradecko, Hořice - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti v Hořicích se již posedmé stalo dějištěm The Legends Rockfestu.

Dvacátý ročník festivalu Pod Hůrou přivítal folkové stálice

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /FOTO/ - Jubilejním ročníkem country festivalu Pod Hůrou v sobotu ožil zámecký park. Oblíbená hudební akce, kterou již 19 let uvádí Mirek Ošanec, si stále zachovává svoji nenapodobitelnou komorní atmosféru a domácí pohodu.

Lípy na oslavu založení republiky

Královéhradecko, Miletín - Oslavy 100. výročí vzniku Československa se v Miletíně uskuteční 27. října.

Vodu z Kalíšku si radši převařte

Královéhradecko, Dachova - Pokud se vydáte od koupaliště Dachova po žluté turistické značce, za pár minut dorazíte na místo, kde se nachází pramen Kalíšek.

Oprava zahájena! Ulice Jiřího z Poděbrad se dočká rekonstrukce

Královéhradecko, Miletín - V pondělí byla zahájena dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce ulice Jiřího z Poděbrad u bytovek.

Suchardův dům patří modelářům

Královéhradecko, Nová Paka - Pokud plánujete navštívit Novou Paku, rozhodně si nenechte ujít aktuální výstavu Modely aut 2018, která se zabydlela až do 23. září v renovovaných prostorách Suchardova domu.

Pivní slavnosti v Mladějově

Královéhradecko, Mladějov - V sobotu v 15 hodin vypukne 24. ročník Pivních slavností Mladějov.

Jubilejního country festivalu Pod Hůrou se dočkáte v sobotu

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Dvacátým ročníkem country festivalu Pod Hůrou ožije v sobotu od 14 hodin zámecký park v Lázních Bělohradu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT