VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA EHLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lhal, aby se vyhnul dražbě svého majetku

Rokytnice v Orlických horách/Rychnov nad Kněžnou - Devětatřicetiletý muž z Rokytnice v Orlických horách je podezřelý ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí. Zapíral svůj majetek určený do dražby.

Akce s atmosférou pouličního reje

Rychnov nad Kněžnou - Desátý ročník Rychnovského divadelního jarmarku aneb Dividílkování už klepe na dveře. Návštěvníkům se otevře v pátek ve dvě hodiny odpoledne.

Čtyři multikáry jsou vášní sběratele

Potštejn - „Kdo se rozhodl stát se sběratelem multikár, musí být tak trochu blázen a zapálený pro věc,“ říká majitel čtyř dnes stále funkčních pracovních vozů Radek Lakmayer z Potštejna.

Koloběžkiáda v režii Broučka

Solnice - Šestý ročník Unesco World Cupu přilákal v sobotu do sportovního areálu desítky návštěvníků. Akci připravil tradičně Unesco klub Solnice spolu s místním Občanským sdružením (OS) Brouček.

FOTO/VIDEO: Multicary a dvoutakty v lomech

Potštejn - Dvaačtyřicet vozů, které opustily východoněmecké automobilky koncernu IFA před několika desítkami let, se sjelo na druhém srazu.

Pobaví vás koloběžkiáda, turnaje, policie, hasiči, tanec, ale i boj

Solnice - Unesco klub Solnice a Občanské sdružení Brouček připravují na dnešní den 6. ročník Unesco World Cupu. Stalo se již tradicí, že se jedná o poměrně navštěvovanou společensko – sportovní akci.

Pálení na pařezu? Les chytne až za pár dní. Požárů přibývá

Rychnovsko - Déletrvající sucho a nedbalost lidí stojí za vyšším počtem požárů v lesích a na polích, k nimž profesionální a dobrovolní hasiči tak často vyjíždějí.

Návrat se zpožděním

Solnice - Návrat dětí zpět do budovy solnické mateřské školy, která se právě rekonstruuje, je posunutý o měsíc. To s sebou přináší odložení nástupu do zařízení dětí jejichž rodiče jsou na mateřské dovolené s nimi nebo s jejich sourozenci.

Alimenty: Někteří otcové dluží přes dvě stě tisíc

Rychnovsko - Na Rychnovsku prvenství s více než dvěma sty tisíci dluhu držel otec žijící mimo republiku. Nyní policisté vyšetřují dalšího otce z Kostelecka. Ignoruje své děti, jeho dluh také překročil dvě stě tisíc korun.

Absence komunikace vede postupně ke krachu vztahu

Rychnov nad Kněžnou - Jednou z možností jak se pokusit slepit střípky rozpadajícího se manželství je návštěva psychologické poradny a hlavně zájem obou manželů o záchranu společného vztahu.

Sýrový den, umíte podojit kozu?

Kostelecké Horky - Inex – Sdružení dobrovolných aktivit připravuje nanedělní odpoledne „Sýrový den“ na Modrém domě v Kosteleckých Horkách.

FOTOGALERIE: Potštejn ovládnou kovbojové a indiáni

Potštejn -Stylový westernový denv sobotuhostí kovboje, kteří se pyšní tituly v rodeu, krásné ženy, jež se nenechávají zahanbit a patří mezi elitu v jízdě v dámském sedle. Nebude chybět řada různých soutěží a určitě velmi akčních scén vracející návštěvníky z dnešní uspěchané doby alespoň na pár chvil do období drsného Západu.

Kraj rozdělil mezi pět malých obcí dvanáct milionů

Říčky v Orlických horách -Krajský úřad Hradec Králové poskytl pěti malým obcím dotaci ve výši 12 milionů korun určenou na stavbu či modernizaci vodovodů a kanalizace. Část těchto financí putuje také do Říček v Orlických horách, kde zmodernizují čistírnu odpadních vod.

Zloděj bral pánské i dámské deodoranty

Rychnov nad Kněžnou -Drogistické zboží se stalo předmětem zájmu mladého muže, který se o sortiment zajímal v sobotu v jednom z marketů.

Strážníci řeší noční hluk ze zahrádek, bytů, ale i aut

Rychnovsko - K prázdninám a času dovolených patří i letní posezení v zahradních restauracích. Z toho mnohdy plyne, že hosté a společnost přetáhnou dobu a na místo pak vyjíždí na základě stížností dalších obyvatel strážníci

Záchranářem se podle něho člověk rodí

Rychnovsko/Borohrádek - Hasič, herec, voják, poradce politiků i rozhlasový hlasatel navštívil Borohrádek.

Vytavené sklo šlo do dražby

Deštné v Orlických horách - Součástí víkendové tavby skla dřevem, která se konala v obci už po sedmnácté, byla i dražba více než čtyřiceti vytvořených skleněných skvostů

FOTOGALERIE: Těžké letouny střeží hasiči z Borohrádku

Borohrádek - Sbor dobrovolných hasičů Borohrádek se jako jediná složka dobrovolných záchranářů v České republice může pochlubit vlastním týmem letištních záchranářů.

Důvěřivost bývá důchodcům osudná

Rychnovsko - Policie šetří tři případy, kdy podvodníci využili důvěřivosti a ochoty starších lidí a vloudili se k nim domů. Policie důrazně varuje, že lidé k sobě nemají pouštět žádné cizí osoby. Ty jsou totiž schopné si vymyslet cokoli, aby vzbudily lítost a zájem. Cíl mají však jediný, dostat se do domu a sebrat úspory.

OBRAZEM: Povodeň vzala životy, bydlení a přinesla s sebou beznaděj

Rychnov nad Kněžnou - V pátek se od 9. do 16. hodiny koná na rychnovském Starém náměstí vzpomínková akce věnovaná desátému výročí od úderu ničivého živlu.

Zákaz vstupu na nádraží. Důvod? Alkohol a žebrání

Týniště nad Orlicí - Město stejně jako Rychnov nad Kněžnou a Kostelec nad Orlicí přijalo obecně závaznou vyhlášku o zákazu pití alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích. Přestože vyhláška platí jen pár dní, strážníci už dokonce museli jedné osobě vyslovit zákaz vstupu do jedné z pěti lokalit.

Ceny benzinu stoupají. Řidiči se snaží provoz auta zlevnit

Rychnovsko - Ceny pohonných hmot rostou astronomickou rychlostí k nelibosti motoristů. Někteří zvažují přestavbu vozidla na LPG pohon, jiní autem jezdí méně. Na benzinových čerpacích stanicích pracovníci nezaregistrovali menší provoz, ale shodují se, že řidiči tankují za stejné peníze – méně litrů.

Dluhy končí i exekucí, jak se bránit?

Rychnovsko/Hradec Králové - K až existenčním potížím může vést zadluženost rodin.“ Královéhradecký kraj proto nyní rozjel projekt, který pomůže rizika zadlužení obyvatel snížit. Na specializovaných seminářích školí odborníky, kteří budou zadluženým lidem radit, co si ve složité situaci počít,“ informoval o projektu Jiří Hošna, z tiskového oddělení Krajského úřadu Hradec Králové.

Studny marně natahují vodu, průtoky řek na hranici sucha

Rychnovsko/Týnišťsko - Téměř prázdné studny, napůl vyschlá stará řeka ve Štěpánovsku, vyhlášené stavy sucha na Kněžné v Rychnově n. K., to jsou důsledky sucha, které začalo začátkem července. Ani vydatnější přeháňky v posledních dnech výrazné zlepšení nepřinesly.

Sucha zvyšují rizika požárů

Rychnovsko - Extrémní sucha zvyšují riziko vzniku požárů a jejich nekontrolovatelné šíření především v lesních porostech, ale i na loukách, kde je proschlá tráva.

Uzavřený hlavní tah trápí řidiče, kteří tudy jezdí denně

Týniště nad Orlicí - Silnice první třídy číslo 11 mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí je nyní zcela uzavřená, důvodem je rozsáhlá rekonstrukce. Motoristé musejí využívat objízdných tras. Vozovka bude zase průjezdná od začátku října, ale ani v této době tu nebude provoz zcela plynulý, protože práce na rekonstrukci ještě budou pokračovat.

OBRAZEM: Spanilá jízda historických vozů

Rychnovsko - V rámci projektu Trofeo Niké Bohemia 2008 projížděly o víkendu Královéhradeckým krajem historické vozy.

Slavili hasiči i stříkačka Máňa

Śolnice - Sbor dobrovolných hasičů připravil na sobotní odpoledne setkání historických stříkaček a hasičské techniky. Akce se uskutečnila u příležitosti 75. výročí od zakoupení hasičského vozidla Škoda 206 do Solnice.

Ničivý živel udeřil před deseti lety, vzal si šest životů

Rychnov nad Kněžnou - Blíží se desáté výročí od ničivé povodně, která zasáhla značnou část Rychnovska. Zanechala za sebou spoušť. Na svém kontě má jak lidské životy, tak nesmírné škody.

Cestovní ruch v regionu podpoří spanilá jízda veteránů

Rychnovsko/Královéhradecko - Dnešním dnem počínaje a konče nedělí budou městy Královéhradeckého kraje projíždět automobily, jež opustily továrny v prvních desítiletích minulého století.

Útoky na ženy. Agresor měl skončit v péči psychiatrů

Vamberk - Mají se Vamberečtí bát? Muž, který je mentálně zaostalý a léčí se ambulantně na psychiatrii, začal ve městě napadat ženy. Jeho útoky nebyly ani brutální, ani výrazně razantní, takže ani jedna z napadených neutrpěla žádnou újmu. Přesto policie situaci nepodcenila a udělala vše, co jí zákon umožňuje. Kriminalisté nehodlali riskovat, že se útoky budou stupňovat.

Hlásiče požárů zmírní následky, zachrání i lidské životy

Rychnovsko - Od začátku měsíce platí nová vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Pozor na mobilní telefony! Stačí si ho odložit, trocha nepozornosti a zloděj využívá šance

Rychnovsko - Policisté řeší dva případy, kdy neznámí zloději využili nepozornosti majitelů mobilních telefonů a ty vzápětí odcizili.

Přepadení pošty: Kriminalisté pachatele obvinili, je ve vazbě

Rychnov nad Kněžnou/ Žďár nad Orlicí - Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou včera rozhodoval o vzetí do vazby muže, který je obviněný z loupežného přepadení pošty ve Žďáru nad Orlicí. K tomu došlo 28. května.

Oslavy, setkání rodáků a svěcení

Orlické Záhoří - Pouťové oslavy spojené se setkání rodáků žijících v Německu a také oslava 385 let od první písemné zmínky o horské obci, tím vším žilo Orlické Záhoří o víkendu až do nedělního večera.

Sousedské vztahy se vyhrotily v napadení a obecné ohrožení

Bolehošť - Jedenáct let trvající sousedské spory, kdy jeden incident střídá druhý, už podruhé vyústily v pracovní neschopnost napadeného. Tím je shodou okolností starosta František Kouba. Dvě ženy, sousedky, které se však v obci přou i s dalšími lidmi, tentokrát starostovi vylily dvakrát močůvku do obličeje. Starosta je v pracovní neschopnosti s prudkým zánětem očí.

VIDEO: Poloviční sylvestrovksé veselí nabídlo neobyčejné zážitky

Solnice -Skupinka dobrovolníků se už po druhé ujala role uspořádat v sobotu srandaakci, za jejíž přípravou stojí neexistující organizace Ústav kulturní péče Solnice.

Dva obvinění, dvě varny drog a hrozba až deseti let vězení

Dobruška - Pro trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů jsou stíháni rychnovskými policisty šestadvacetiletý a čtyřiadvacetiletý muž z Dobrušky.

Festival odstartoval oceněním jeho organizátora a filmaře

Rychnov nad Kněžnou - Patnáctý, jubilejní ročník Poláčkova léta se těší velké návštěvnosti. Festival divadelních představení a řady koncertů a výstav zahájilo v pondělí Těšínské divadlo Český Těšín muzikálem Jedna noc na Karlštejně. Autor Petr Markovmá k Poláčkovu rodnému městu vřelý vztah.

Průmyslový tygr: Rychnovsko

Rychnovsko - Hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík dnes navštíví rychnovský region. Ten je označován jako průmyslový tygr kraje. Hejtmanský den začne v Černíkovicích, kde se Bradík setká se zástupci tamní samosprávy, navštíví některé podniky Rychnovska, jako jsou kvasinská automobilka, rychnovská firma na výrobu zámků, firma v Lipovce, na závěr delegace zavítá do ličenské pekárny.

Zdravotníci jdou dnes do stávky, pacienty to neohrozí

Rychnov nad Kněžnou/Opočno - Do dnešní hodinové stávky vstupují i zdravotníci obou nemocnic v rychnovském regionu. Protest není namířený proti zaměstnavateli ani podle odborářů nemá poškodit pacienty.

Proti snaze poškodit občany

Rychnovsko - Do stávky proti vládním reformám, aroganci a síle, jakou vláda změny prosazuje, vstupují v úterý i odborové organizace na Rychnovsku. Do hodinového protestu, který je vyhlášený na dobu mezi třináctou a čtrnáctou hodinou, se zapojují zdravotníci obou nemocnic v regionu, železničáři, více než devadesát procent pracovníků kvasinské automobilky a rychnovské firmy na výrobu zámků do automobilů.

Odboráři Fabu, Škody, ale také nemocnic jdou do stávky

Rychnovsko - Odborářům dochází trpělivost. Vadí jim arogance vlády. Právě proti vládním reformám budou jednotlivé odborové organizace stávkovat v úterý. Jde o hodinovou stávku vyhlášenou od 13. a 14. hodiny.

Opočno: Má porodnice šanci na otevření?

Opočno - Znovuotevření porodnice, která v době své největší slávy byla vyhlášená široko daleko, je stále ve stadiu záměru. Největší překážkou je nedostatek odborníků.

Parkovné odtažených aut je často vyšší než hodnota vozů

Rychnov nad Kněžnou - Městská policie včera ráno přivolala odtahovou službu, aby z parkoviště na Pelclově nábřeží odtáhla dvě vozidla.

Ekofarmáře trápí byrokracie, zákazníky vysoké ceny

Rychnovsko - Ekofarmáři se shodují, že se jim nevyplácí soustředit se pouze na biopotraviny. Musí jejich výrobu skloubit s něčím aby se pak celá činnost rentovala. Stěžují si na byrokracii a nedostatečnou pomoc státu, která jim byla v začátcích slibována.

Mladiství v parku: 1,6 promile

Dobruška - Místní Městská policie přistihla v pondělí trojici mladíků, kteří ještě nepřekročili hranici osmnácti let, tedy práh dospělosti, ale přesto popíjeli v zátiší parku alkohol.

Oranžová stuha za záchranu zemědělských objektů před demolicí

Pohoří - Obec stejně jako řada dalších v regionu se přihlásila do krajského kola soutěže Vesnice roku 2008. Pohoří získalo oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu.

Motorkáři přidávají plyn. Tím hazardují se životy a obtěžují

Rychnovsko - Fatální následky mívá kombinace motocyklu a rychlé jízdy. Se zahájením motorkářské sezony přicházejí i nehody. Dopravní policisté řešili v uplynulých třech dnech hned dvě kolize motorkářů.

Napadení, sperejerství, krádeže a další činy mají na svědomí děti do čtrnácti let. Co s tím?

Rychnovsko - Více než polovina dotázaných Deníkem by ponechala stávající věkovou hranici trestní odpovědnosti, tedy patnáct let.. Přestože celorepublikově roste počet evidovaných trestných činů, za nimiž stojí nezletilci, děti do patnácti let, na Rychnovsku policisté registrují mírný pokles.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT