VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Proti tankům s mikrofonem v ruce

Hradec Králové – Rozhlasák Ivo Tomáš zprostředkovával srpnové události přímo z okupační kolony. Před STB pak byla nahrávka dlouhá léta ukryta pod uhlím.

Dezorientovaná vlčice vyrušila hosty v restauraci. Skončila v zoo

Královéhradecko, Trutnovsko - Jako v safari si v pondělí museli připadat návštěvníci restaurace hotelu Velveta ve Špindlerově Mlýně. Zatímco si vychutnávali místní dezerty a kávu, přišla na návštěvu vlčice.

Rychnovský špitál lékaře neláká. Hledá krizový scénář

Rychnov nad Kněžnou - Poslední týdny koluje Rychnovskem fáma, že k poslednímu září dojde k uzavření Dětského oddělení zdejší nemocnice.

Kvasinská automobilka přispěla Dobrušce na nové hřiště

Dobruška - Obyvatelé města Dobrušky mohou nově využívat workoutové hřiště, které se nachází na Městském stadionu Václava Šperla. Na jeho vybudování se podílelo nejen město, ale také společnost Škoda Auto, která přispěla částkou 120 tisíc korun.

Experti jednali o kůrovci

Královéhradecký kraj - Kůrovec je aktuálně jedním z nejpalčivějších problémů v lesním hospodářství po celé republice. O aktuální situaci v regionu jednali představitelé Královéhradeckého kraje s odborníky v lesním hospodářství.

Konec koupacího omezení ve Včelném

Rychnov nad Kněžnou - Úterním dnem skončí koupací omezení, které v polovině minulého týdne vyhlásil provozovatel koupaliště ve Včelném. K omezení jej vedly vysoké teploty a vysoká návštěvnost.

Bolehošť se bude „topit“ v guláši

Bolehošť - Ti nejlepší kuchaři gulášů si dají dostaveníčko v sobotu 11. srpna od 12 hodin v Bolehošti. Už poosmé připravila zdejší obec soutěže ve vaření gulášů.

Výheň ve výhni aneb Slunci v Deštném konkurovala tavba skla

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Již po sedmadvacáté se do Deštného v Orlických horách sjeli skláři z celé republiky na již tradiční akci Tavení skla dřevem.

Šetřete s vodou a nerozdělávejte oheň

Kostelec nad Orlicí - Městský úřad Kostelec nad Orlicí s okamžitou platností a do odvolání zakazuje odběry povrchových vod z vodních toků, náhonů, melioračních zařízení a z vodních nádrží za účelem výroby, zálivky zahrad, trávníků, hřišť, mytí aut, napouštění nádrží a bazénů, a to v celém správním území Kostelec nad Orlicí.

Magdaléna se opět rozpálí

Deštné v O. h. - Deštné v Orlických horách se na jeden víkend vrátí do časů, kdy byla tato horská obec domovem několika sklářských hutí.

Nezvaný host si z restaurace odnesl peníze a smažené sýry

Doudleby nad Orlicí /VIDEO/ - Zřejmě velký hlad přepadl zatím neznámého pachatele, který se na začátku července vloupal do jedné z restaurací v Doudlebách nad Orlicí.

Řidič audi „zavadil“ o náklaďák. Škoda přesáhla 400 tisíc korun

Kostelec nad Orlicí - K dopravní nehodě na frekventované silnici přímo v Kostelci nad Orlicí vyjížděli krátce před čtvrteční sedmou hodinou večerní dopravní policisté.

O víkendu přijďte na Porcinkuli

Opočno - Že nevíte, co je Porcinkule? Je to tradiční pouť, která každý první srpnový víkend ožívá v některých českých a moravských městech, jejichž historie je spjatá s františkánským řádem a kapucíny.

V Deštném se bude tavit sklo dřevem, už po sedmadvacáté

Deštné v O. h. - Od pátku do neděle se v Deštném uskuteční už 27. ročník Tavení skla dřevem. Letošní festival skla začíná v pátek 3. srpna v 15 hodin, kdy se bude sklo tavit a foukat u pece Magdalena. První večer zakončí v 19 hodin vystoupení country skupiny Slaveňáci.

Řidiče čekají dopravní omezení

Opočno - V pátek od 7 hodin bude uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Pro autobusovou dopravu bude vjezd na náměstí povolen.

Řidička narazila do dodávky. Z auta zbyl jen ohořelý vrak

Černíkovice - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu vyjížděli ve středu odpoledne k dopravní nehodě v Černíkovicích.

Miliony ze státní kasy pomohou Rychnovsku řešit bytovou krizi

Rychnovsko - Okres má sice díky automobilce Škoda nejnižší nezaměstnanost v republice, ale problémem podhorského regionu stále zůstává ubytování. Ten by však měla zčásti vyřešit 80milionová dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Senioři zazářili na sportovních hrách

Královéhradecký kraj - V červenci se uskutečnily jubilejní 5. Celostátní sportovní hry seniorů s mezinárodní účastí v areálu pražské Policejní akademie.

Až do zahrady „dojel“ při nehodě řidič v Kostelecké Lhotě

Kostelecká Lhota - Krátce před úterní sedmou hodinou ranní zasahovali hasiči v Kostelecké Lhotě u dopravní nehody osobního vozidla.

Kam ještě s dětmi o prázdninách?

Rychnov nad Kněžnou - Chcete poznat hravost a kouzlo tisku z výšky? Přijměte pozvání do Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, které si pro vás na 2. srpna připravilo letní výtvarnou dílnu na téma Lehce o grafice 1: Linoryt.

Petr Bambousek - Barevný svět zvířat

Kostelec nad Orlicí - Až do začátku září můžete navštívit Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde probíhá výstava Petr Bambousek - Barevný svět zvířat.

Hasiči vzpomínali na povodně, jež před 20 lety zasáhly Rychnovsko

Rychnov nad Kněžnou - Dvacet let po tragické živelné pohromě se hasiči ohlédli zpět a toto smutné výročí si připomněli v neděli 29. července.

Kvetoucí krajiny Karla Langera

Rychnov nad Kněžnou - Ač je dílo malíře Karla Langera mezi sběrateli nesmírně oceňované, současná výstava v rychnovském Muzeu a galerii Orlických hor je první Langerovou velkou autorskou expozicí.

Na nádrž Rozkoš nejen k vodě

Královéhradecký kraj - V současnosti je dokončena studie, která řeší možnosti dalšího rozvoje okolí vodní nádrže Rozkoš. Nositelem aktivit okolo tohoto vodního díla je Dobrovolný svazek obcí Kladská stezka.

O titul Stavba roku usiluje třináct staveb

Královéhradecký kraj - Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.

Je tu pátý ročník festivalu Menteatrál

Neratov - Až do neděle proběhne v Neratově již pátý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením Menteatrál.

Druhá etapa rekonstrukce školy

Rychnov nad Kněžnou - Stavebními pracemi v areálu Na Jamách, který je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou, byla zahájena druhá etapa modernizace školy.

Hledají se mistři tradičních řemesel

Královéhradecko - Kraj hledá nového mistra rukodělné výroby, a proto vyzývá k předkládání nominací na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje 2018.

Obrazy zkázy. Před dvaceti lety podhůří Orlických hor zpustošila ničivá povodeň

Rychnovsko - Šest lidských životů a nedozírné škody. To byla bilance povodně, která před dvaceti lety zasáhla Rychnovsko.

Putování s F. L. Věkem bude exkurzí do světa nevidomých

Královéhradecko, Dobruška - „Netoliko že je tma, ale nevidím…“ Propojit svět nevidomých a „koukavců“, to je hlavní myšlenka akce, kterou každoročně pořádají Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých spolu s městem Dobruška.

Osm let dotačního portálu kraje

Královéhradecký kraj - Žadatelé o dotace již osm let využívají Krajský dotační portál Královéhradeckého kraje „DOTIS“. První zakládací dokument portálu byl do systému vložen 22. 11. 2010 a již 21. 12. 2010 byla podána první žádost o dotaci z rozpočtu Královéhradeckého kraje.

Kondici prověří triatlon Říčkovský Golem

Říčky v Orlických horách - V sobotu se koná další ročník tradičního triatlonového závodu Říčkovský Golem.

Kdo v zimě uklidí silnice do hor?

Zdobnice - O možnostech zlepšení zimní údržby silnic v Orlických horách jednali ve Zdobnici se zástupci obce hejtman Jiří Štěpán a náměstek Martin Červíček.

Zilvar z chudobince bude čekat u kašny

Rychnov nad Kněžnou - Milovníci díla Karla Poláčka se v pátek v 18 hodin opět sejdou u kašny na starém rychnovském náměstí, aby se vydali po stopách Poláčkovy knihy Bylo nás pět.

V Deštném se opět představí mistři sklářského řemesla

Deštné v Orlických horách - Vidět mistry skláře při práci se jen tak někomu nepoštěstí. Tradiční výjimku tvoří Tavení skla dřevem v Orlických horách. To se letos uskuteční již po po sedmadvacáté.

Debata s Leošem Hegerem

Kostelec nad Orlicí - Chcete si vyměnit názory s nejdéle sloužícím ministre zdravotnictví v polistopadové vládě a zároveň bývalým ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové Leošem Hegerem?

Při požáru se muž nadýchal kouře. Vrtulník zasahovat nemusel

Rychnovsko - Posádka rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základny v Rychnově nad Kněžnou musela ve středu dopoledne spěchat k muži (*1964), který se nadýchal kouře při požáru v Borohrádku.

Uzavřená matrika ve Vamberku

Vamberk - Potřebujete zapsat narození potomka, sňatek, registrované partnerství či úmrtí v rodině? Pokud ano, tak se v příštích dnech neobracejte na matriku ve Vamberku. Její dveře budou zavřené až do konce července.

Opočno otevřelo novou výstavu v domě, který je sám exponátem

Opočno - Pátek 13. července byl pro opočenské obyvatele i pro zájemce o historii obecně šťastný den, neboť se zde otevřela nová muzejní expozice, která mapuje důležité okamžiky v 950 let trvající historii města.

Vodárny hledají možnosti spolupráce

Královéhradecký kraj - Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech.

Nenechavec nechal Kačenku sedět na stezce jenom pár dní

Deštné v Orlických horách - Když se na konci května slavnostně otevřela Kačenčina pohádková stezka v Deštném, čekalo na děti a jejich rodiče celkem 18 zastavení.

Omezení a uzavření registru řidičů

Kostelec nad Orlicí - Odbor dopravy - obecní živnostenský úřad V Kostelci nad Orlicí oznamuje že z technických důvodů bude dne 17. července pro návštěvníky úřadu uzavřeno pracoviště registru řidičů.

Mladý dealer se „utopil“ v policejní síti. Teď mu hrozí deset let

Rychnovsko - Rychnovští kriminalisté v rámci akce Voda šetří případ nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Řídím - piju nealko pivo

Kostelec nad Orlicí - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu se ve středu dopoledne připojili k celostátnímu projektu Řídím - piju nealko pivo!

Turistům v Orlických horách zábavu nepokazí ani špatné počasí

Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou a jeho pobočky připravily na léto pro turisty bohatý program.

Poslední možnost získat kompostér

Rokytnice v Orlických horách - Město Rokytnice nabízí bezplatné vypůjčení kompostéru na likvidaci biologického odpadu.

Uzavírka přejezdu v Častolovicích

Častolovice - Kvůli úplné uzavírce železničního přejezdu v Častolovicích v době od 11. do 16. července dochází v autobusové dopravě k dopravním opatřením na autobusových linkách.

Dopravní omezení v okolí Kostelce

Rychnovsko - Řidiči, kteří se tento týden vydají na Rychnovsko, by si měli dát pozor na další dopravní komplikace.

Dobrovolníci z různých částí světa se sešli v Borohrádku

Borohrádek - Přípravu výstavy fotografií, setkávání s místními občany nebo třeba jízdu na koni. To a řadu dalšího již zažili dobrovolníci z různých koutů světa, kteří se účastní mezinárodního dobrovolnického projektu s názvem Svět v Borohrádku.

Poutní kostel na Homoli je třiadvacátou památkou v kraji

Homole - Poutní kostel na Homoli mezi Borovnicí a Lhotami u Potštejna na Rychnovsku tvoří spolu s dalšími více než třemi stovkami památek nejvýznamnější součást našeho národního kulturního bohatství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT