VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

K nemocnici se vrátí semafory

Hradec Králové - Jen malý věneček květin opřený o sloup připomíná zbytečně vyhaslý život mladé zdravotní sestřičky, kterou na přechodu u hradecké fakultní nemocnice před pár lety srazilo auto. Na problémové místo, které jednak ohrožuje zdraví lidí, ale také se stává dopravním špuntem, již dlouhodobě upozorňuje vedení nemocnice.

Případ policie odložila

Hradec Králové - Šest desítek lidí muselo na začátku června v Hradci Králové vyhledat lékařskou pomoc poté, co je po konzumaci gyrosu či kebabu postihly bolestivé křeče a průjmy.

Blíží se konec známek okolo Hradce?

Východní Čechy - Když se loni po dlouhých letech a sporech vloni konečně dokodrcala dálnice D11 až do Hradce Králové, mnulo si město ruce. Toužebně očekávaná spojnice měla totiž z města vyhnat řidiče, kteří tudy po cestě na Pardubice či na Moravu jezdili hlavně ze směru od Náchoda a Jičína.

AKTUALIZOVÁNO

Motorkář srazil seniora. Po střetu oba zemřeli

Královéhradecko, Trotina - Několik set metrů od místa srážky zůstala ve středu večer ležet motorka, kterou řídil čtyřiapadesátiletý motorkář. Ten u obce Trotina nedaleko Smiřic krátce po sedmé hodině večer srazil o třicet let staršího muže. Starší z mužů zemřel na místě, motorkář po převozu do nemocnice.

Opět se ponoří do podmanivých tónů jazzu

Hradec Králové - Již za necelý týden ožije krajská metropole hudebním festivalem Jazz Goes to Town. Již 24. ročník mezinárodního jazzového festivalu se uskuteční od 9. do 13. října. Nabídne vystoupení více než dvaceti umělců a uskupení nejen z České republiky, ale i z celého světa.

Křížení u Krňovic dostane podchod

Královéhradecko, Třebechovice pod Orebem - Již příští rok by se měli cyklisté a chodci z Třebechovic a přilehlého okolí cítit v sousedství rušné státovky daleko bezpečněji.

Miroslav Patrik: D11 budu dál sledovat

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Po měsících sporů se v úterý konečně zakously stroje do dálnice D11 z Hradce Králové směrem na Předměřice. Na oficiálním slavnostním zahájení byl, i „věčný odpůrce“ různých silničních staveb - předseda spolku Děti Země Miroslav Patrik.

Jeden přístroj, více karet. Z busů zmizí žluté krabičky

Hradec Králové - Hradecký Dopravní podnik chystá revoluci v odbavování.

Automobilka otevřela v Kvasinách nové centrum

Kvasiny - V kvasinském závodě Škodovky se minulý týden otevřely nové vzdělávací prostory Škoda Akademie.

D11 se probouzí k životu. Patrik hledá smírčí kříž

Východní Čechy - Po dlouhých sporech v úterý konečně nastal den D pro další dostavbu dálnice D11. Krátce před třináctou hodinou oficiálně začala výstavba takřka šestnáctikilometrového úseku z Hradce Králové směrem na Smiřice.

Merta: Potřebujeme moudrou elitu

Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Byť se nikdy necítil součástí československého undergroundu, tak se písničkář Vladimír Merta dlouhá normalizační léta pohyboval na hraně ilegality. A hlavně v sedmdesátých a osmdesátých letech byl jedním ze symbolů folku.

D11 si opět razí cestu krajem

Hradec Králové - Po měsících sporů se rozjíždí práce na jedné z nejdůležitějších silnic ve východních Čechách - dálnici D11 z Hradce Králové do Předměřic.

Školy i firmy pomohou s výběrem povolání

Královéhradecký kraj - Během října a listopadu se postupně ve všech bývalých okresních městech Královéhradeckého kraje uskuteční akce, která je určena zejména žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodičům.

Hradec v říjnu opět přivítá přehlídku Jazz Goes To Town

Hradec Králové - Druhý říjnový týden bude v Hradci Králové opět patřit jazzu.

Tragická jízda v protisměru. Na D11 vyhasly dva životy

Východní Čechy - Tragickou dohru měla chyba řidiče terénního vozu Mercedes, který si v pátek brzy ráno na dálnici D11 zřejmě spletl odbočku na nadjezdu a vjel do protisměru. Po následné čelní srážce s kamionem zemřeli dva lidé - oba řidiči.

Hip Hop Kemp má problém. S městem

Hradec Králové - Známý a hojně navštěvovaný hiphopový festival hradečtí zastupitelé opět po roce vyškrtli z prestižního seznamu Calendarium Regina.

AKTUALIZOVÁNO

Zloděj ujížděl před policií. Nakonec smetl její auto

Hradec Králové - Tři zranění policisté a dvě zdemolovaná auta. Taková je bilance po úterní akci, kdy policisté stíhali řidiče v kradeném automobilu na okraji Hradce Králové.

Závody horských kol změní dopravu

Hradec Králové - Již tento pátek se v centru Hradce Králové pojede závod horských kol Gočárovy schody. Řidiči a obyvatelé města musí počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké MHD.

Hejtmanství dá na investice deset miliard

Královéhradecko - Královéhradecký kraj hodlá v následujících čtyřech letech investovat či zahájit investice zhruba za 9,6 miliardy korun.

Hradec je o krok blíže hospicu

Hradec Králové - Diecézní charita má blízko k pozemkům pro výstavbu hospice v Hradci Králové. Přislíbené má i peníze.

Policejní honička se zlodějem skončila čelním střetem

Hradec Králové - Tři policisty v úterý krátce po půl třetí zranil při honičce řidič kradeného auta u hradeckého letiště.

Brněnská odsunula plán „čisté“ dopravy

Hradec Králové - Snahu hradeckého dopravního podniku zavést v části města „čistší“ dopravu zatím zhatila rekonstrukce okružní křižovatky Brněnská.

Řidič měl auto plné drog. Před celníky utekl do lesa

Východní Čechy - Na devětatřicátém kilometru ve směru na Hradec Králové si v minulých dnech vytipovala hlídka hradeckých celníků kontrolujících zpoplatnění úseku dálnice D11 v nočních hodinách ke kontrole osobní automobil s českou poznávací značkou.

Mladý řidič nepřežil tragickou nehodu u Bolehoště

Bolehošť - V pondělí vyšetřovali rychnovští dopravní policisté první letošní tragickou dopravní nehodu ve svém regionu.

Fabienne brala stromy, elektřinu i večeře

Východní Čechy - Bouře Fabienne udeřila i na východě Čech. Strhávala dráty, větve i komíny.

Tři dřeva, tři státy, jeden nástroj. Petrof ukázal svojí Republiku

Hradec Králové - Hradecký světoznámý výrobce pian Petrof představil piano, které odkazuje na 100 let od založení Československa.

Piletice a Rusek spojí s Hradcem nová cyklostezka

Hradec Králové - Nová cyklostezka, která s Hradcem Králové propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, by se mohla začít stavět ještě letos, nebo začátkem příštího roku. Na její první část do Piletic je již vydané stavební povolení a město bude nyní vybírat stavební firmu.

Hradecký patriot přišel s novou vizí Velkého náměstí

Hradec Králové - Město má na stole další návrh, jak zrekonstruovat Velké náměstí.

Radní podpořili Paměť národa

Královéhradecký kraj - Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 tisíc korun společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich sousedů k osmičkovým výročím z Královéhradeckého kraje. Projekt startuje již koncem září.

Startovací byty jdou na dračku. Je jich málo

Hradec Králové - Hradecká radnice opět nabízí uvolněné startovací byty. Poptávka silně převyšuje nabídku.

Armáda v Hradci otevřenové rekrutační pracoviště

Hradec Králové - K prvnímu říjnu otevře Armáda ČR ve třech městech nová rekrutační pracoviště pro nábor zájemců o službu v ozbrojených silách.

Zákaz vjezdu na staveniště cyklostezky u Vysoké kolaři ani rybáři příliš neřeší

Královéhradecko, Vysoká nad Labem - Nedočkavci se již nyní projíždí po právě stavěné cyklostezce u Vysoké.

Oprava Velkého náměstí: dárek voličům?

Hradec Králové - Těsně před říjnovými volbami rozhodlo vedení Hradce Králové o provizorní rekonstrukci náměstí.

Vlaky na Smiřice musely zastavit

Hradec Králové - S komplikacemi museli v pondělí odpoledne počítat lidé, kteří chtěli využít vlakové spoje z hradeckého hlavního nádraží směrem na Předměřice nad Labem. Místo nich totiž SŽDC vypravila náhradní dopravu.

Chyba administrátora zakázky prodlouží výběr firmy na stavbu stadionu

Hradec Králové - Kvůli chybě administrátora výběrového řízení na firmu, která má v Hradci vybudovat nový fotbalový stadion, bude město nuceno tuto veřejnou soutěž zrušit a vypsat znovu.

Pomůže Hradci s parkováním soukromník?

Hradec Králové - Polyfunkční dům následné péče a navrch parkovací dům pro 175 automobilů. Takový je plán společnosti Importal, která by svůj „multifunkční“ objekt ráda vystavěla na pozemcích Hradce Králové v blízkosti Hradubické.

Město „spraví“ Velké náměstí záplatami

Hradec Králové - Rekonstrukce Velkého náměstí je stále nejistá, provizorní oprava vyjde na miliony korun.

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Hradec Králové - Již v pátek začíná patnáctý ročník krajských dožínek v Hradci Králové.

Hradecká filharmonie vstupuje do jednačtyřicáté sezony

Hradec Králové - Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezony Filharmonie Hradec Králové.

Spor o Střezinu. Město a stavební firma se domluvily, že se domluví

Hradec Králové - Bez soudních sporů chtějí Hradec Králové a firma Prima vyřešit spor o zastavení prací na modernizaci hradecké Základní umělecké školy Střezina.

Hradecký sv. Duch se připravuje na milionovou omlazovací kúru

Hradec Králové - Sto milionů korun. Tolik bude podle odhadů Královéhradeckého biskupství potřeba na připravovanou rekonstrukci jedné z hradeckých dominant - katedrály sv. Ducha.

Golfisté přispěli na rekonstrukci zámku Hrádek u Nechanic

Královéhradecko, Hrádek u Nechanic /FOTO/ - Nejdřív libé tóny houslového kvarteta ZUŠ Střezina, poté ladné pohyby olešnických mažoretek a nakonec golfové údery. Tak to v sobotu vypadalo u novogotického zámku Hrádek u Nechanic, kde se uskutečnil 3. ročník charitativního golfového turnaje.

Nábřeží bylo plné záchranářů

Hradec Králové - Desítky policistů, záchranářů, hasičů a celníků zaplnily v pátek hradecké Eliščino nábřeží. Ti v rámci akce Bezpečné nábřeží nechali lidem nahlédnout pod pokličku své práce.

Z plechové boudy rovnou do moderní doby

Hradec Králové - Březhradští hasiči mají po letech snění novou moderní hasičskou zbrojnici.

Mladou sebevražedkyni zachytil záchranář

Hradec Králové - Jako hrdina se ve středu dopoledne zachoval záchranář hradecké zdravotnické služby, který na poslední chvíli zastavil sebevražedkyni, jež chtěla ukončit svůj život skokem ze čtrtého patra.

Mimořádné uzavření Orlické galerie v Rychnově nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou - V pátek 7. září budou z provozních důvodů Orlická galerie a Výstavní prostory muzea ve II. patře Kolowratského zámku od 12 hodin pro veřejnost uzavřeny.

Smrt v lomu. Dělníka zabil bagr

Potštejn - Tragickou událost řeší od středečního dopoledne policisté v lomu u Potštejna. Devětašedesátiletého muže tu zabil bagr.

Hradecké Dny ukrajinské kultury letos poprvé zavítají i do Rychnova

Rychnov nad Kněžnou - Ukrajinci, kteří tvoří jednu z nejpočetnějších menšin v Česku, budou už pošesté v září prezentovat svou kulturu v Hradci Králové a v Královéhradeckém kraji.

Kvasinská automobilka má na stole sociální i dopravní projekty

Kvasiny - Během uplynulého roku realizovala kvasinská Škodovka v závodě Kvasiny celou řadu projektů na zlepšení pracovních a sociálních podmínek svých zaměstnanců.

Všestarské děti si prodlouží prázdniny o celý týden

Královéhradecko, Všestary - O plných čtrnáct dní letních radovánek spojených s prázdninami navíc mají v letošním roce k dispozici děti ze ZŠ ve Všestarech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT