VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Senioři i postižení vyrazí do pohádky

Opočno - Město v sobotu ožije, slaví své velké jubileum. Tento den si užijí jak senioři, tak zdravotně postižení.

Závodit v devadesáti? Bez problému. Borohrádek hostil hry seniorů

Borohrádek - Město se ve čtvrtek stalo dějištěm VI. sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje, kterých se zúčastnilo téměř 300 sportovců. Ti se mohli přihlásit do čtrnácti různých disciplín.

Záchranáři řeší špatnou legislativu

Královéhradecký kraj - Zachraňovat umí, ale nesmějí - taková je dnes situace na česko-polských hranicích, kde záchranné služby obou zemí limituje neexistující mezistátní smlouva. Ta by měla zajistit legálnost zásahů i vzájemnou výpomoc mezi zdravotnickými záchranáři.

VOŠ a SPŠ v Rychnově prochází modernizací. Čeká ji druhá etapa

Rychnov nad Kněžnou - Částku 75 milionů si vyžádá II. etapa modernizace Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou.

Slunce a telefony otevřely koupaliště

Rychnovsko - V parném počasí posledních dní si lidé vymohli otevření některých koupališť.

OBRAZEM: Do Dobrušky za tajemstvím map

Dobruška /FOTO/ - Ke svému stému výročí si vojenští geografové nadělili dárek v podobě nové expozice. Ve středu ji otevřeli v Rýdlově vile v sousedství domku F. L. Věka v Dobrušce.

Do Rychnova na Sportovní den přijede i „železná“ Sparta

Rychnov nad Kněžnou - Chcete zažít sportovní odpoledne a vidět v akci internacionály AC Sparta Praha? Tak přijeďte v neděli 20. května do areálu Spartaku v Rychnově nad Kněžnou, kde město ve spolupráci s kvasinskou automobilkou Škoda Auto pořádá Sportovní den.

Hlasujte a přispějete k obnově pomníku

Kostelec nad Orlicí - Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt Máme vybráno, který se zaměřuje na financování obnovy památek.

Ikonický „východočeský“ kabriolet Škoda Felicia oslavil své šedesáté narozeniny

Kvasiny /FOTO/ - Nejslavnější český kabriolet, který ve světě proslavily i fotografie uřadující Miss USA za rok 1957 Charlotte Sheffieldové, oslavil letos 60. narozeniny. Škoda 450, předchůdce pozdější Felicie, se začala sériově vyrábět v roce 1958 v závodě v Kvasinách.

Legendární český kabriolet se vrátí do místa, které má v rodném listu

Kvasiny - Uslyšíte-li jméno Felicia, jistě se vám vybaví vzpomínka na úspěšný kabriolet, který se přesně před 60 lety začal vyrábět v závodě Kvasiny. První vozy Felicia se tehdy vyráběly pod názvem Škoda 450.

Tajemný Američan z Kostelce

Hradec Králové - Život někdy píše neuvěřitelné příběhy. Alespoň ten, který se v rodině Dvořákových z Hradce Králové dědí z generace na generaci, by jednou mohl posloužit jako předloha ke tragikomickému scénáři.

Auto, nebo kolo? Do Kvasin dorazí dříve bicykl. Díky cyklostezce

Kvasiny - Brzda, plyn, brzda a dlouhé čekání. Tak to každý den vypadá v okolí kvasinského závodu Škoda Auto při střídání směn. Kdo se však chce nervům za volantem vyhnout, vymění automobil za bicykl. Navíc bude v práci i z ní dříve.

Stávka nebude. Škodovka zvýší platy

Kvasiny - Zaměstnanci Škodovky dostanou přidáno. Mzdy jim vzrostou o 12 procent.

Okolí Kvasin vydalo při akci Ukliďme Česko nechtěné poklady

Kvasiny - Sušák na prádlo, kosti, památeční školní tričko či policejní polep. Takové „úlovky“ našli dobrovolníci, povětšinou z řad zaměstnanců Škoda Auto, kteří se v neděli v okolí Kvasin připojili k celostátní akci Ukliďme Česko.

Ministři v Kvasinách řešili „černé duše“

Rychnovsko - Při své pondělní návštěvě kraje zavítala část vládní delegace i do hájemství automobilky Škoda Auto. Tedy do Kvasin a Solnice. Ministra vnitra Lubomíra Metnara a ministra průmyslu Tomáše Hünera při návštěvě průmyslové zóny doprovázel krajský radní Václav Řehoř. Kromě obhlídky okolí závodu čekala ministry i návštěva solnické radnice, kde se setkali se starosty okolních měst a diskutovali o potřebách obyvatel regionu.

Chcete peníze? Odstraňte billboardy

Královéhradecký kraj - Vláda přislíbila krajům peníze na silnice. Oplátkou chce odstranění poutačů.

V Albrechticích hořel bývalý vepřín. Škoda je téměř milion

Albrechtice nad Orlicí /FOTO/ - Více než čtyři hodiny likvidovali v pátek hasiči požár bývalého vepřína v Albrechticích nad Orlicí na Rychnovsku. Požár naštěstí nezpůsobil žádná zranění. 

Stávka: Ve Škodovce vrcholí boj o procenta

Kvasiny - Škodováci hrozí stávkou. Zatím nepřistoupili na automobilkou nabízeném navýšení mezd.

Kingdom Come aneb Rychnovák Dan Vávra učí svět českou historii

Rychnov nad Kněžnou /ROZHOVOR/ - První počítače a hry vídával, jen když doma v Rychnově nad Kněžnou ve svém pokojíčku prolistovával propašované časopisy z „imperialistického“ západu. Teď jeho hra Kingdom Come: Deliverance dobývá celý svět.

Kostelečtí senioři zažijí akci Kulový blesk

Kostelec nad Orlicí - Aby se vedení kostelecké radnice nedostalo do pozice Dr. Radosty z kultovní komedie Kulový blesk, přišlo při úvahách na opravu zdejšího Domu s pečovatelskou službou s šalamounským řešením.

Neratovské pivo pomůže postiženým

Neratov - Ještě donedávna byl Neratov v Orlických horách takřka Bohem zapomenuté místo. Stačil však entuziasmus faráře Josefa Suchára a už má toto místo dva své svaté patrony. Jedním z nich je Panna Marie, jež drží ochrannou ruku nad zdejším kostelem. K ní se na konci minulého roku, společně s heslem Dej Bůh štěstí, přidal i sv. Augustin. Tedy patron všech pivovarníků.

Někdejší mistři volantu převzali ocenění a prohlédli si automobilku

Kvasiny - Bývalí závodníci ve škodovkách Jiří Šedivý a Jiří Janeček si na začátku týdne prohlédli závod v Kvasinách. Před dvouhodinovou komentovanou prohlídkou se krátce sešli i s vedoucím závodu Jiřím Černým.

Do konce března můžete hlasovat pro Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Do konce března můžete hlasovat ve dvaadvacátém ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku.

Déčko na plese rozdá ocenění

Rychnov nad Kněžnou - Již desátým rokem zve rychnovské Déčko - Dům dětí a mládeže své dobrovolníky, externisty a partnery na slavnostní předávání cen Déčka, které je vyjádřením poděkování za jejich práci v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Ptáček Emil vybral na podporu postižené Terezky 16 tisíc korun

Dobruška - Úctyhodných 16 000 korun se podařilo vybrat Emilovi začátkem února na Orlickém maratonu. A kdo je Emil? Emil je malý ptáček, který vypadl z hnízda a zlomil si křídlo. Bál se, že přijde o svou největší radost - létání.

Handicapovaní lyžaři z Janských Lázní míří na zimní paralympiádu

Královéhradecko, Janské Lázně - Trojice sportovců z Centra handicapovaných lyžařů bude v březnu reprezentovat Českou republiku na XII. zimních paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu.

Kostelečtí senioři dostali opožděného Ježíška

Kostelec nad Orlicí - Zabíjačka a DVD Piráti z Karibiku. Taková přání měli senioři z kosteleckého Domova s pečovatelskou službou, kteří své tužby zaslali před Vánocemi Ježíškovi v rámci akce Ježíškova vnoučata. Jejich dopis následně zaujal i kvasinskou automobilku Škoda Auto, která se rozhodla tato přání splnit.

Přes celou zeměkouli rovnou k volbám

Čestice - Do rodných Čestic se v pátek odpoledne vrátili cestovatelé, kteří se svým žigulem objeli svět. Jejich první kroky vedly do volební místnosti.

Krajské radní „uslyší“ i neslyšící

Hradec Králové - Krajský úřad bude i letos pokračovat ve zpřístupňování jednání krajského zastupitelstva neslyšícím občanům. Poprvé k tomuto kroku přistoupil na jaře minulého roku.

Nezaměstnanost v hradeckém kraji v prosinci vzrostla na 2,7 procenta

Královéhradecko - Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji loni v prosinci stoupla na 2,7 procenta z 2,5 procenta v listopadu. Práci k poslednímu dni loňského roku nemělo 10 483 lidí, proti listopadu o 703 víc.

Kostelec v zrcadle času aneb Kniha, která každého potěší

Kostelec nad Orlicí - Regionální turistické a informační centrum Kostelec nad Orlicí nabízí k prodeji knihu Kostelec nad Orlicí v zrcadle času.

Do práce pěšky a z ní novým autem. Škodovka ocenila zaměstnance

Kvasiny - Přijít do práce na směnu pěšky a domů odjet novým autem. To se člověku nestává každý den. Ale přece se občas na někoho takto usměje štěstí.

Iva Bittová navštíví Orlické hory

Bystré v Orlických horách - Česká zpěvačka, houslistka a také herečka Iva Bittová po letech opět oživila známou a úspěšnou formaci naší alternativně-jazzové scény.

Kvasiny slaví. Karoq se stal nejlepším autem v republice

Kvasiny - Loňská kvasinská novinka, Škoda Karoq, byla v České republice vyznamenána prestižním titulem Auto roku 2018.

Ve Spáleništi u Dobrušky vzplál statek. Zranili se čtyři lidé

Spáleniště - Několik hodin bojovalo sedm hasičských jednotek s požárem statku v obci Spáleniště u Dobrušky, který vzplál krátce po sobotní půlnoci.

Zatímco vykládal housky, zloděj mu ukradl z auta batoh s peněženkou

Kostelec nad Orlicí - Rčení, že příležitost dělá zloděje, beze zbytku naplnil čtyřicetiletý muž z Rokytnice v Orlických horách muž, který se poslední prosincový pátek v časných ranních hodinách „náhodně“ pohyboval poblíž pekařského vozu u jednoho pekařství v Kostelci nad Orlicí.

Více autobusových spojů na Rychnovsku

Rychnovsko - Od neděle platí nový jízdní řád autobusových spojů.

Historické nádraží v Čermné budí vášně. Obec demolici nepřipustí

Čermná nad Orlicí - Některým lidem v Čermné se nelíbí plán zrušit nádraží a výstavba nové zastávky.

117 milionů na propagaci cestovního ruchu v česko-polském pohraničí

Rychnovsko - Na propagaci turisticky atraktivních dílů v česko-polském pohraničí je připraveno 117 milionů korun převážně z evropských fondů.

Kvasinská automobilka pomáhá lidem i obcím s vánoční výzdobou

Rychnovsko - Na zaměstnance a obyvatele rychnovského regionu čekají letos tradiční Škoda Vánoce. Akce je vyvrcholením celoročních aktivit pořádaných automobilkou pro zaměstnance závodu Kvasiny, jejich rodinné příslušníky a obyvatele Rychnovska.

Jak vypadá česko-polská spolupráce? Názorně to ukázali hasiči z Dobrušky

Rokytnice v Orlických horách - V přeshraniční spolupráci se změnil výjezd profesionálních hasičů z Dobrušky a jejich dobrovolných kolegů z Olešnice v Orlických horách.

Skuhrov si zapěje v rytmu Vánoc

Skuhrov nad Bělou - Předvánoční čas není jen dobou shonu za dárky pod stromeček, ale také časem setkávání. A pokud máte rádi dobrou muziku a společnost vánočně naladěných lidí, navštivte ve středu „bránu Orlických hor“ tedy Skuhrov nad Bělou.

Čerti pozlobili Opočno a málem zapálili zdejší městský úřad

Opočno - Zatímco při tradiční předvánoční akci v Opočně létali vzduchem strašidelní čerti i nebeští andělé, v útrobách zdejšího Městského úřadu „lítali“ hasiči.

Záhadolog Vašíček: „Česká kotlina má víc záhad než svět"

Opočno /ROZHOVOR/ - Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky a překvapivé hypotézy. To je svět záhadologa, cestovatele a spisovatele Arnošta Vašíčka.

V Týništi rozsvítí vánoční strom pro nemocného Radima

Týniště nad Orlicí - Týništské Kulturní centrum, kapela Band-a-SKA a RAMPA Sport se spojili pro dobrou věc - pomoc nemocnému Radimovi Brátovi, kterému byla během raného dětství zjištěna spastická hemiparéza pravé části těla.

Vamberk navštíví Bart a Ozzák

Vamberk - Učitel tance, Karel Rossman z filmu Amerika, letec Antonín Maděra ze seriálu Zdivočelá země, hlas populární kreslené postavičky Bart Simpson či věčně „nachmelený“ Ozzák z populárního seriálu Comeback. To je jen krátký výčet rolí východočeského rodáka a herce pražského divadla Ypsilon Martina Dejdara.

Kostelec se chystá na přílet čertů. Ti se na náměstí snesou na lanech

Kostelec nad Orlicí - Letos si čerti, kteří se tu objeví v neděli 3. prosince, pro návštěvníky Kostelce nad Orlicí připravili pekelné úkoly v parku na Jiráskově náměstí (u kostela sv. Jiří).

Vánoce v dobách M. D. Rettigové

Rychnov nad Kněžnou - Stále se můžete vypravit na jedinečnou komentovanou prohlídku o vánocích v dobách M. D. Rettigové a to přímo v autentických prostorách, kde žili manželé Rettigovi, a kde Magdalena dopsala svoji proslulou kuchařku.

Nemocnice nabízí kratší čekací doby

Východní Čechy - Na plánovanou endoprotézu kyčle nebo kolene můžete do Rychnova nad Kněžnou, na operaci žlučníku nebo kýly třeba do Jičína, Trutnova či Dvora Králové nad Labem.

Řidič „zaparkoval“ auto do vody. Zpět na kola mu pomohl jeřáb

Solnice - U dopravní nehody osobního vozidla, které sjelo do řeky Bělé, zasahovali krátce před pondělní sedmou hodinou ráno profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT