VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL NEDBAL

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Festival pokračuje druhým dnem

Dobruška - Michal Ambrož & Hudba Praha, Srewballs, Čí je to vina?, Adambe, Rocksorry či Michal Šeps & Reggiment - to jsou kapely a hudebníci, kteří vystoupí v sobotu 23. června na Dobruška festu 2018, který oficiálně začal již v pátek.

Muž si chtěl vzít život. Úmysl mu rozmluvili až policisté

Častolovice - Dramatický konec pracovního týdne zažili policisté v Častolovicích.

Začíná nákladná proměna rychnovského atletického stadionu

Rychnov nad Kněžnou - Atletický stadion v Rychnově nad Kněžnou získá za pár měsíců novou podobu. Právě na měsíc červen je naplánován začátek stavebních prací.

Boj šlechty za stát připomíná výstava

Rychnov nad Kněžnou - Šlechta v boji za českou státnost je názvem výstavy, kterou hostí rychnovský Kolowratský zámek.

Kontrola odhalila prohřešky cizinců

Rychnovsko - V uplynulých dnech si cizinecká policie spolu s Celní správou posvítila na cizince pracující v průmyslové zóně na Rychnovsku. Kontrolám se jich nevyhnula zhruba třicítka.

Podnikatelé bojují o přežití

Královéhradecko - Kuchaři, číšníci, pokojské. Horské hotely a penziony marně shánějí pracovníky.

Žádosti o dotace projdou testem

Královéhradecko - Kraj s blížícím se dalším kolem takzvaných kotlíkových dotací otestuje elektronický systém podávání žádostí.

Dopravu na Rychnovsku o prázdninách zkomplikuje oprava železničního přejezdu

Častolovice - Na častolovický železniční přejezd se v létě vrhnou dělníci. Práce na několik dní „odstřihnou“ frekventovanou silnici I/11.

Zastupitelé budou řešit i sociální služby

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 20. června se od 16 hodin koná v Pelclově divadle zasedání zastupitelů města.

Letní oprava silničního mostu zkomplikuje dopravu v Týništi

Týniště nad Orlicí - Klidné léto si na frekventované „jedenáctce“ řidiči neužijí. V polovině srpna začnou opravy silničního mostu u kruhového objezdu v Týništi nad Orlicí. Provoz bude řízen kyvadlově.

Kraj schválil dotace „na vodu“

Rychnovsko - Krajští zastupitelé v pondělí schválili druhé kolo dotací obcím. Ty budou sloužit na vybudování vodovodů, kanalizací či čistíren odpadních vod.

Liberku má od sucha pomoci dotace od kraje

Liberk - V obci na Rychnovsku se lidem nežije snadno. Loni byly vodovodní kohoutky vyschlé více než čtyři měsíce.

První dny Poláčkova léta přinesou Saturnina a koncert

Rychnov nad Kněžnou - Divadelní festival Poláčkovo léto už za týden nabídne první představení Saturnin. To letošní ročník zahájí.

V sadech bude znít folk a country

Dobruška - V sobotu 16. června si v Dobrušce přijdou na své všichni milovníci country, folku či bluesgrassu.

Borohrádkem se v týdnu „prohnal“ mírový běh

Borohrádek - Do nejdelšího běhu na světě Peace run, jehož posláním je především šíření myšlenek míru a přátelství, se ve čtvrtek zapojil i Borohrádek.

Náměstí zaplní čtyřnozí pomocníci

Dobruška - V pátek 15. června hostí dobrušské náměstí F. L. Věka další ročník soutěže vodících psů a jejich páníčků.

Obchvat Opočna je na dohled. Výstavba má začít už v září

Opočno - Kraj chce po prázdninách začít stavět silniční přeložku města. Dokončena má být za rok.

Další omezení. Silničáři opravují most

Týniště nad Orlicí - Silnice I/11 v těchto měsících pro řidiče zrovna přívětivou autostrádou není a nebude. Po opravách povrchu „jedenáctky“ u Třebechovic, v Častolovicích a u Vamberka se silničáři od úterý 12. června vrhli i na opravu silničního mostu na obchvatu Týniště nad Orlicí.

Léto se blíží. V Doudlebách ho přivítají na sportovním stadionu

Doudleby nad Orlicí - V sobotu 16. června přivítají v Doudlebách nad Orlicí léto. Na místním sportovním stadionu totiž proběhne akce s názvem Vítání léta 2018.

Přehlédl odbočující dodávku. Tři lidé skončili v nemocnici

Častolovice - Začátek pracovního týdne přinesl vážnou dopravní nehodu na frekventované silnici mezi obcí Libel a Častolovicemi. Za hrozivě vypadajícím karambolem stála nepozornost.

Z podhradí odstartuje další orientační závod veteránů

Potštejn - V sobotu 16. června to bude pod potštejnským hradem žít. Po patronátem klubu Přátel starého železa se bude konat již třetí ročník orientačního závodu historických vozidel.

Kvíz upozorní na nástrahy internetu

Královéhradecko - I letos vyhlašuje vedení Královéhradeckého kraje pro žáky základních a středních škol soutěž v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

Hasiči zasahovali o víkendu u jedné autonehody a dvou požárů

Rychnovsko - V pátek odstraňovali hasiči následky dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu v ulici 5. května v Borohrádku.

Univerzita připomene významná výročí

Královéhradecko - Univerzita Hradec Králové během letošního roku připomíná prostřednictvím přednášek, filmů a workshopů důležité milníky české a slovenské historie.

Rockové legendy roztančí náměstí

Dobruška - Kapela Olympic, nestoři tuzemské rockové a bigbeatové scény, vystoupí v pátek 8. června večer na náměstí F. L. Věka v Dobrušce.

Dvě nehody a požár ve fabrice. Hasiči měli rušnou středu

Rychnovsko - Ve středu začal hasičům pod Orlickými horami perný den už dopoledne. Kolem 11. hodiny zasahovali rychnovští profesionálové u dopravní nehody osobáku ve Slatině nad Zdobnicí. Auto skončilo ve sloupu elektrického vedení.

Nadměrný náklad neprojel. Odnesly to sloupy u silnice

Vamberk/Potštejn - V úterý kolem 21. hodiny způsobil potíže sobě i ostatním řidičům muž za volantem tahače s nadměrným nákladem.

Kraj chystá semináře kvůli dotacím

Rychnovsko - Při příležitosti vyhlášení zářijové výzvy k takzvaným kotlíkovým dotacím chystá hejtmanství semináře v jednotlivých městech a obcích.

Škodovka se rozšiřuje. V Kvasinách otevřela nové centrum

Kvasiny - V polovině května bylo v kvasinské pobočce mladoboleslavské Škodovky uvedeno do provozu nové takzvané kompetenční centrum.

Senioři se vrhnou do zápolení

Borohrádek - Ve čtvrtek 7. června se od ranních hodin v Borohrádku koná šestý ročník Sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje.

Nehoda dvou osobáků zablokovala ulici

Kostelec nad Orlicí - V úterý zažili hasiči rušný večer v Kostelci nad Orlicí, kde v Kotyzově ulici došlo k nehodě dvou osobních aut.

Velvyslankyně ocenila přírodu

Královéhradecko - Norská velvyslankyně Siri Elle Sletner navštívila v těchto dnech Královéhradecký kraj. Na hejtmanství pak diskutovala i o tématech našeho regionu.

Radnice chce zamezit plýtvání. Nabízí kompostéry zdarma

Týniště nad Orlicí - V těchto dnech se budou moc občasné Týniště a okolí vyjádřit k tomu, jestli mají zájem o kompostéry.

Zuška nabírá nové zájemce

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 6. června se bude v ZUŠ Rychnov nad Kněžnou konat od 14 do 17 hodin přijímací řízení do všech oborů.

Rychnovský pivovar čeká kulaté výročí a hledá jméno pro pivo

Rychnov nad Kněžnou - Do 14. června má veřejnost možnost promluvit do toho, jak se bude jmenovat nové pivo rychnovského pivovaru - polotmavá třináctka.

Rockoví matadoři zahrají v Dobrušce

Dobruška - Česká rocková legenda, kapela Olympic, roztančí v pátek 8. června od 21 hodin dobrušské náměstí F. L. Věka.

Energetici nabídli pomocnou ruku pod neratovským kostelem

Neratov - Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců energetické firmy ČEZ se zapojily do čtvrté etapy akce s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Pomocnou ruku na Rychnovsku podali v Neratově.

Hudební festival roztančil milovníky swingu po třiadvacáté

Týniště nad Orlicí /FOTO/ - S příchodem června nemohla v Týništi chybět tradiční kulturní akce - Swingový festival Jardy Marčíka. Ten se konal na Tyršově náměstí v pátek a sobotu již po třiadvacáté.

Hejtmanství chce poslat neziskovkám půl milionu

Královéhradecko - Na volnočasové aktivity pro děti a mládež do 30 let, které zajišťují v regionu neziskové organizace, chce hejtmanství poslat půl milionu korun.

Rampušákovou zahradou tradičně svištěly kosy

Rokytnice v O. h./Nebeská Rybná /FOTO/ - V kulisách Orlických hor o prvním červnovém víkendu vypuklo tradiční zápolení sekáčů.

Úlevu přinese řidičům až podzim

Rychnovsko - Rozkopaný průtah Častolovicemi, ale i další omezení na silnicích. Řidiči musí ještě měsíce počítat s minutami navíc.

Město se naplno ponořilo do swingu

Týniště nad Orlicí - V pátek 1. června se Týniště nad Orlicí ponořilo do tradičního Swingového festivalu Jardy Marčíka. Ten se koná u místního kulturního domu již po třiadvacáté.

Červen přivítají dětským dnem

Vamberk - Sobota 2. června bude ve Vamberku patřit dětem. Akce s názvem Dětský den startuje na místním fotbalovém hřišti krátce po obědě a potrvá do 17 hodin.

Sezona cyklobusů je tu. Jezdit začínají již o tomto víkendu

Rychnovsko - V sobotu 2. června začnou tradičně svážet cyklobusy milovníky kol do hor a skalních měst. Autobusy se speciálním vlekem budou cyklistům i pěším k dispozici do konce září.

Kraj chce kvůli záchrance smlouvu

Rychnovsko - Vedení Královéhradeckého kraje se chce zasadit o podepsání smlouvy mezi Českou republikou a Polskem, která by umožnila záchrankám obou zemí zasahovat na území sousedního státu.

Den IZS oslaví kulaté jubileum

Dobruška - V pátek 1. června se bude na náměstí F. L. Věka v Dobrušce konat v pořadí již desátý ročník Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS.

Nejlépe třídí na horách. V rámci kraje zabodovala ovšem i města

Rychnovsko - V tomto týdnu se konalo vyhlášení již 12. ročníku soutěže Čistá obec v Královéhradeckém kraji.

Rizikový přejezd dostane závory

Rokytnice v Orlických horách - Nebezpečnému místu na železnici u Rokytnice odzvonilo. V létě jej začnou střežit závory.

Nemocnice čeká nový systém

Rychnovsko - Krajští radní odsouhlasili výsledek veřejné zakázky na dodání softwaru do nemocnic nemocničního holdingu včetně zajištění technické podpory.

Pobytové středisko nechá nahlédnout za zavřené dveře

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko Kostelec nad Orlicí pro veřejnost ve čtvrtek 31. května připravilo Den otevřených dveří.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT