VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nechci zklamat. Rád bych se probojoval do semifinále

Olomouc/ Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Halová sezona se pořádně nerozběhla a už se velmi hlasitě přihlásila o slovo vycházející hvězda českého sprintu. Výborným časem na nejkratším sprintu se Dominik Záleský kvalifikoval na halový světový šampionát v Birminghamu.

Územní řízení na hypermarket na místě Tepny se opět rozeběhlo

Náchod - Územní řízení na výstavbu hypermarketu a parkoviště na místě někdejší Tepny v Náchodě se opět rozeběhlo. O tématu diskutovali na svém pondělím jednání i náchodští zastupitelé.

Začínají slavnosti královen podzimu

Česká Skalice - Už zítra 11. září začínají slavnosti královen podzimu jiřinek. Až do neděle bude areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici a maloskalické tvrze patřit tradičním Jiřinkovým slavnostem. Jako každý rok se dají čekat stovky návštěvníků, kteří sem mohou přicházet každý den vždy od 9 do 17 hodin.

Oprava největšího tankodromu je u konce

Nové Město nad Metují - Býval to jeden z největších tankodromů na Náchodsku. Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují děsila ještě letos na jaře nejen tisíce řidičů, kteří po nejfrekventovanější tepně ve městě museli denně projíždět, ale také obyvatele v jejím okolí.

Celebrity volily v Náchodě toho nej Muže roku

Náchod – Herec Pavel Trávníček, herečka Jana Šulcová, zpěvák Milan Drobný, pohádková Popelka Eva Hrušková, zpěvačka a herečka Daniela Šinkorová, Muž světa Neil Perez či Česká Miss Nikol Švantnerová, to je jen výčet z celé řady celebrit, které se v pátek večer sešly v náchodském městském divadle a v Hotelu U Beránka. Konalo se zde opět finále soutěže Muž roku.

Tanečníci ze všech koutů zeměkoule si už balí kufry a míří do Červeného Kostelce

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od středy 19. srpna stane Červený Kostelec středem folklorního světa. Tanečníci a hudebníci ze všech koutů zeměkoule přijedou do malebného městečka na úpatí Jestřebích hor představit folklor svých zemí na 61. mezinárodní folklorní festival.

„Osobně se těším na 110 metrů překážek s Petrem Svobodou"

Náchodsko – Atletičtí nadšenci mají v kalendáři sobotu 25. července zakroužkovanou už dávno, pro ty, kteří atletiku sledují jen občas, připomínáme, že právě v tento den se v Novém Městě nad Metují koná už 38. ročník Velké ceny Nového Města nad Metují.

Malí psí bojovníci mají to nejhorší za sebou

Jaroměř, Rychnov nad Kněžnou /FOTO/ - Osm štěňátek, právě narozených, ještě slepých a úplně bezbranných, pohodila v minulém týdnu do příkopu u silnice u Dolan neznámá lidská hyena. Když je našli, byla podchlazená, hladová a nemohla ani nasát mléko, jak byla zesláblá.

Náchodu je lepší se vyhnout

Náchod /FOTO/ - Teploty šplhaly přes třicet stupňů a řidiči se potili zavření v autech, uvězněných v dlouhých kolonách. Průjezd Náchodem včera dopoledne 7. července trval i několik desítek minut. Kolony se pomalu sunuly po Pražské ulici, auta se štosovala i ve směru od Červeného Kostelce a od Broumova. Nic pro ty, kteří nemají obrněné nervy.

Stráví léto v chládku? Za krádež lahve Whisky hrozí muži až tři roky vězení

Náchod - Taková lahev whiskey Tullamore Dew stojí v jednom z náchodských supermarketů 479 korun. Sedmadvacetiletému mládenci z Nového Města nad Metují se za ni však minulou neděli platit nechtělo, a tak ji ukradl.

Legiovlak je unikátní muzeum na kolejích

Hradec Králové, Jaroměř - Českoslovenští legionáři se v takových vlacích probíjeli Ruskem, aby se mohli navrátit do milované vlasti. Nyní jej vzkřísili nadšenci. Unikátní Legiovlak byl nedávno k vidění na nádraží v Jaroměři a až do neděle na vlakovém nádraží v Hradci Králové. Do roku 2020 bude brázdit Českou republikou a připomínat československé legionáře, jejich pouť a nasazení v boji za svobodnou vlast.

Žáci se servali do krve. Věc řešila policie

Josefov - K incidentu, který musela řešit městská policie v Jaroměři, došlo v minulém týdnu mezi žáky Základní školy Josefov. Jeden z chlapců byl zraněn na ruce. Celá věc byla nahlášena na městskou policii s tím, že druhý aktér potyčky odešel neznámo kam.

Náchodští podpořili obchvat

Náchod - Hluk, smog, prach z tisíců automobilů a náklaďáků denně trápí už mnoho let obyvatele podél hlavní silnice protínající Náchod. Vysvobozením by pro celé město byl obchvat, jenže jeho příprava se táhne už sedmnáct let. V pondělí náchodští zastupitelé vyjádřili na svém jednání podporu severní variantě obchvatu a krokům, které by vedly k jeho urychlené realizaci. Pouze zástupci Strany zelených toto nepodpořili.

Sobotní požár dávají lidé do souvislosti s útoky žháře

Bohuslavice nad Metují - Plameny nezachvátily objekt zemědělské společnosti v Bohuslavicích, jak se tomu stalo v případě bytového domu v sobotu v noci, v poslední době poprvé.

Ptáme se lékárnice: Jak na klíšťata?

Náchodsko, Rychnovsko - Téměř letní počasí láká do přírody a na výlety. Zvlášť v tomto kraji, kde je spousta přírodních krás, za kterými o víkendu vyrazí na kole či pěšky jistě stovky lidí.

Na plotně hořelo jídlo. Hned dvakrát

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře byli v úterý 21. dubna v 8:27 hodin přivoláni k požáru jídla na plotně v bytě na Československém náměstí v Jaroměři.

Automobil se uprostřed noci převrátil

Nový Hrádek - Profesionální hasiči z Dobrušky vyjížděli v úterý 21. dubna v 2:07 hodin k dopravní nehodě osobního automobilu, který se převrátil na střechu v Rokolské ulici v Novém Hrádku.

V nemocnici se opraví operační sály

Náchod - Dva operační sály, které se nachází v havarijním stavu, se opraví v Oblastní nemocnici v Náchodě ještě do konce srpna. Sloužit pacientům mají od září. Na léto plánované ortopedické operace ale kvůli tomu nemocnice odsouvá.

Zámečtí a radní chtějí lépe spolupracovat

Nové Město nad Metují - O velikonočním víkendu začala na zámku v Novém Městě nad Metují turistická sezóna. Klenot města, které je už tak renesanční perlou východních Čech, přiláká každým rokem stovky turistů.

Velichovky opět léčí pacienty

Velichovky - Do kdysi slavných lázní Velichovky, které před dvěma lety zkrachovaly a dva roky byly mimo provoz, se po Velikonocích opět vrátili pacienti. Lázně, které se specializují na léčbu pohybového ústrojí, tak obnovily po dvouleté pauze svůj provoz. V lázeňském areálu tak vyvrcholily více jak roční přípravy oficiálním spuštěním lázeňského provozu.

Ptáme se lékárnice: Pomáhá pití čaje k posílení imunity?

Rychnovsko – Náchodský deník spolu s Královéhradeckou lékárnou, sídlící v nemocnicích v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a na poliklinikách v Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem, připravil rubriku Ptáme se lékárnice.

Američany uvítá pivo z Náchoda

Náchod - Američtí vojáci, jejichž konvoj v neděli projede Náchodem při cestě ze cvičení v Pobaltí, budou uvítáni, jak se patří, českým pivem.

Americký konvoj? Jedni ho vítají, druzí jsou ostře proti

Náchod - V neděli 29. března překročí česko-polskou hranici v Náchodě-Bělovsi americký vojenský konvoj, který míří ze cvičení v Pobaltí do Německa.

Američany uvítají jako při misi Velichovky

Náchod - Naposledy Češi vítali americké vojáky před sedmdesáti lety, když osvobozovali část našeho území od nacistické okupace. Někteří náchodští obyvatelé se rozhodli, že americké vojenské koloně, která projede Náchodem v neděli při cestě ze cvičení v Pobaltí, připraví pořádné přivítání.

Američtí dragouni těsně minou Rychnovsko. Přespí v Pardubicích

Východní Čechy – Jednotky 2. jízdního regimentu americké armády, který nese přezdívku Dragouni, zřejmě na konci března projedou Náchodem.

Jakub Smolík vyprodal sál Střelnice

Broumov - Poprvé zavítal do Broumova a spousta místních si ho za žádnou cenu nenechala ujít.

Papírový model Pražského hradu dokonce svítí

Police nad Metují - Unikátní papírový model Pražského hradu je k vidění na výstavě v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují. Skutečný Pražský hrad je jedním z největších hradních komplexů na světě, a tak i jeho model je velkolepý. Jeho rozměry jsou 1600×1000×300 mm.

Řidiči, dejte si pozor na Náchod

Náchod - Už víte, jak budete od příštího týdne jezdit přes Náchod? Lepší bude chodit pěšky nebo se městu obloukem vyhnout. Dá se totiž očekávat, že kolony, které se tady v současnosti tvoří jen nárazově, budou pravidelné, pořádně dlouhé a mohou v nich zůstat trčet i desítky minut.

Za dětské porno čtyři obvinění

Červený Kostelec - Fotografie a videa až stovky dětí putovala z ateliéru v Červeném Kostelci k pedofilům do celého světa.

Na hraběte Straku už nezapomenou

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Nová pamětní deska připomíná Jana Petra Straku z Nedabylic. Ve čtvrtek odpoledne ji slavnostně odhalili u příležitosti uplynutí 370 let od narození tohoto významného zdejšího rodáka, hraběte, mecenáše a zakladatele Strakovy akademie v Praze, kde sídlí vláda České republiky.

Náchod se chystá na velké šachy

Náchod - Už jen pár dní a vypukne to. Náchod se připravuje na velké komplikace v dopravě, které způsobí rekonstrukce klíčové křižovatky u Slávie na hlavním tahu městem.

Ptáme se lékárnice: Jak posilovat imunitu a bránit se chřipce?

Náchod - Náchodský deník spolu s Královéhradeckou lékárnou sídlící v nemocnicích v Náchodě a v Broumově a na náchodské poliklinice připravil rubriku Otázka pro lékárníka. Lékárníci v ní odpovídají na praktické dotazy čtenářů a čtenářek.

Populární Mandrage zahrají v Náchodě s orchestrem

Náchod - V divadelním aranžmá a s doprovodem orchestru a vokalistek vystoupí ve čtvrtek kapela v Náchodě.

V Náchodě střílel po lidech dvacetiletý mladík

Náchod - Policisté dopadli střelce, který v minulém týdnu zranil střelbou ze vzduchovky tři lidi v centru Náchoda. Je jím dvacetiletý místní mladík. Včera to oznámili na tiskové konferenci v Hradci Králové. Mladíka stíhají pro přečin výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví.

Hovorka: Primky byly výjimečné spolehlivostí a přesností

Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ - Hodinky Prim, to je pro řadu hodinářů, zvlášť z Nového Města nad Metují, kde se dlouhá léta vyráběly, skutečně srdeční životní záležitost.

Je horký brambor na dutiny k něčemu?

Náchodsko - Náchodský deník spolu s Královéhradeckou lékárnou, sídlící v nemocnicích v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a na poliklinikách v Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem, připravil rubriku Ptáme se lékárnice.

První dáma vyslyšela prosbu

Červený Kostelec - Původně měla první dáma České republiky Ivana Zemanová v pátek v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci navštívit jen dva pacienty, ale nakonec se zastavila u tří. Těžce nemocný muž totiž projevil prý své poslední přání, a to „setkat se s paní prezidentovou". To mu neupřela a navštívila také jeho.

Zeman: 'Pokud dosáhnu selského rozumu, budu rád'

Náchodsko - Po roce je prezident Miloš Zeman opět na návštěvě Královéhradeckého kraje. Na Náchodsko tentokrát nemíří, ale zavítal sem během uplynulých dvou let ve funkci hned dvakrát. Pokaždé ho zde čekalo uvítání od desítek až stovek lidí. Bylo to ale ještě předtím, než pronesl některé příliš kontroverzní výroky, které rozdělily veřejnost. Některé jeho výroky ale stály za to i při zdejších návštěvách.

Za první letošní tragickou nehodou na Pasa byl alkohol a rozepsaná SMS

Náchodsko - Tragická nehoda, která se stala na začátku ledna na hlavním tahu mezi Broumovem a Policí nad Metují v lokalitě pod Pasa a při níž zahynul šestatřicetiletý řidič Škody Octavie z Broumova, má příčinu. Informovali o ní zástupci policie.

Kdy začne stavba? To je stále ve hvězdách

Náchod -  Podle původních slibů politiků z vedení Královéhradeckého kraje už se pacienti v Náchodě měli letos léčit v nové nemocnici za miliardu. Zatímco krajští představitelé horečně slibovali postavit nové pavilony a operační sály pro pacienty během dvou tří let, stavba se zasekla. Možná se ji po letech slibů podaří zahájit letos. Nejdříve však na konci roku. Pacienti a zdravotnický personál na ni přitom stále netrpělivě čekají.

Jak šel čas aneb slibování a stamiliony v tahu

Náchod - Skepticismus lékařů i pacientů, ztráta stovek milionů korun z Evropské unie, neustálé sliby o zahájení stavby. I tak může vypadat protahování zahájení výstavby nových pavilonů v dolním areálu nemocnice v Náchodě.

Hřebenovka počítá s rozhlednami

Náchodsko - Turisté v pohraničí by se mohli dočkat nových atrakcí, kam vyrazit na výlet. Obnovit kdysi bohatou tradici pěší turistiky a využívání turistických tras po hřebenech českých pohraničních pohoří má za cíl projekt Česko-polská hřebenovka.

Pacienti čekají na nový špitál

Náchod - Už několik let odkládaná výstavba nových pavilonů v dolním areálu náchodské nemocnice za téměř miliardu se stále teprve připravuje. A pacienti na větší komfort stejně jako lékaři a sestřičky na lepší pracovní prostředí zatím čekají.

Čím nejlépe zvýšit kondici
 v zimních měsících?

Rychnovsko – Deník spolu s Královéhradeckou lékárnou, sídlící v nemocnicích v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a na poliklinikách v Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem, připravil rubriku Ptáme se lékárnice.

V Ratibořicích obnovují park

Ratibořice - Více než dvě staletí starý zámecký park v Ratibořicích takovou proměnu ještě nezažil. Zdejší památkově chráněný a historicky cenný areál, který byl dějištěm známého literárního příběhu Boženy Němcové Babička, se dočká kompletní obnovy zeleně. Nezdravé stromy, které pamatují ještě hodně dávné časy a nejde je už zachránit, zmizí. Místo, které ročně navštěvují desetitisíce turistů a výletníků, však zkrášlí na tisíc nově vysazených či ošetřených stromů a keřů.

Rychnovská nemocnice už má nového šéfa

Náchod/Rychnov n. K. – Šéfem náchodské nemocnice, pod niž spadá nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, je od 1. listopadu oficiálně Zbyněk Chotěborský 

Místo elektrárny bude nová rozhledna. Už jsou návrhy

Nový Hrádek /VIZUALIZACE/ - Z větrných elektráren na vrchu Šibeník nad Novým Hrádkem zbylo jen ocelové torzo jednoho tubusu. A právě z něj mohl být třeba velký periskop. Ano, čtete správně.

Rozhledna se sutí nebo jako hudební nástroj

Nový Hrádek /VIZUALIZACE/ - V architektonické soutěži na novou rozhlednu na Novém Hrádku porota nakonec vybrala tří vítězné návrhy. Přestavujeme vám je na vizualizacích.

Pohraničí by výrazně pomohly nové silnice

Náchodsko Broumovsko, ale i další pohraniční oblasti Královéhradeckého kraje, by se v následujících letech mohlo dočkat zcela nových cest. Regionu, který se se špatným stavem silnic velmi potýká a odrazuje to další návštěvníky, by mohly pomoci peníze z Evropské unie pro rozvoj pohraničí v dalším dotačním období pro léta 2014 - 2020.

Odešla Václava Domšová, energická a statečná žena

Po dlouhé a těžké nemoci zemřela ve věku 56 let v neděli 6. července známá regionální politička, někdejší starostka Deštného v Orlických horách a senátorka Václava Domšová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT