VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

„Osobně se těším na 110 metrů překážek s Petrem Svobodou"

Náchodsko – Atletičtí nadšenci mají v kalendáři sobotu 25. července zakroužkovanou už dávno, pro ty, kteří atletiku sledují jen občas, připomínáme, že právě v tento den se v Novém Městě nad Metují koná už 38. ročník Velké ceny Nového Města nad Metují.

Ptáme se lékárnice: Jak na klíšťata?

Náchodsko, Rychnovsko - Téměř letní počasí láká do přírody a na výlety. Zvlášť v tomto kraji, kde je spousta přírodních krás, za kterými o víkendu vyrazí na kole či pěšky jistě stovky lidí.

Ptáme se lékárnice: Pomáhá pití čaje k posílení imunity?

Rychnovsko – Náchodský deník spolu s Královéhradeckou lékárnou, sídlící v nemocnicích v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a na poliklinikách v Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem, připravil rubriku Ptáme se lékárnice.

Američtí dragouni těsně minou Rychnovsko. Přespí v Pardubicích

Východní Čechy – Jednotky 2. jízdního regimentu americké armády, který nese přezdívku Dragouni, zřejmě na konci března projedou Náchodem.

Hovorka: Primky byly výjimečné spolehlivostí a přesností

Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ - Hodinky Prim, to je pro řadu hodinářů, zvlášť z Nového Města nad Metují, kde se dlouhá léta vyráběly, skutečně srdeční životní záležitost.

Čím nejlépe zvýšit kondici
 v zimních měsících?

Rychnovsko – Deník spolu s Královéhradeckou lékárnou, sídlící v nemocnicích v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a na poliklinikách v Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem, připravil rubriku Ptáme se lékárnice.

Rychnovská nemocnice už má nového šéfa

Náchod/Rychnov n. K. – Šéfem náchodské nemocnice, pod niž spadá nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, je od 1. listopadu oficiálně Zbyněk Chotěborský 

Odešla Václava Domšová, energická a statečná žena

Po dlouhé a těžké nemoci zemřela ve věku 56 let v neděli 6. července známá regionální politička, někdejší starostka Deštného v Orlických horách a senátorka Václava Domšová.

Staré dluhy nemocnice má smazat 50 milionů

Náchod, Rychnov n. K. – Krajští zastupitelé na svém pondělním jednání v Hradci Králové přiklepli 50 milionů korun Oblastní nemocnici Náchod, aby mohla smazat nejpalčivější dluhy z minulých let.

Jednání s adepty na členy představenstev probíhají

Rychnov n. K. – Deník v minulém týdnu požádal o rozhovor prostřednictvím otázek zaslaných e-mailem na tiskový odbor kraje někoho z vedení kraje či krajského zdravotnictví, aby se vyjádřil k tomu, že Miroslav Vávra, ředitel Oblastní nemocnice Náchod a Rychnov nad Kněžnou, má do konce června skončit.

Ředitel rychnovské nemocnice končí. Zdravotníci v nejistotě

Rychnov n. K. – Před pár lety ho vedení kraje povolalo do čela největší krajské nemocnice, Oblastní nemocnice Náchod, aby jako úspěšný manažer snížil její ztráty a vedl nemocnici k výstavbě nových moderních pavilonů.

Na operaci si pacienti počkají. Špitály omezily péči

Náchod, Rychnov n. K. – Pacienti nemocnic v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou jsou zřejmě prvními vlaštovkami, na které dopadá šetření ve zdravotnictví. A nebo prvními rukojmími v boji o peníze pro nemocnice, které jich mají čím dál méně.Náchodská a rychnovská nemocnice totiž ohlásily, že jsou nuceny omezit plánovanou péči pojištěncům zdravotních pojišťoven, u kterých má být vyčerpán finanční limit pro úhradu poskytnuté péče.

Řidiči musí ujet pořádnou štreku

Dobruška, Nový Hrádek –  Díry velké jako úškleb klauna, pak skákání po cestě z žulových kostek. Kdyby auta mohla mluvit, rozléhalo by se jejich úpění po nárazech do okolních strání. Lamentování řidičů nejen z řad místních, ale i turistů a návštěvníků Orlických hor už bylo samozřejmostí. Silnice u Nového Hrádku směrem od Dobrušky byla v hodně špatném stavu. První etapa obnovy a spolu s ní stavba kanalizace tak začala.

Rok bez Václava Havla. Sirotci zůstali

Trutnov - Přes nevlídné počasí před chalupou bývalého prezidenta Václava Havla hoří dvacet svíček a příchozí vzpomínají na nezapomenutelného člověka, spjatého nejen s Hrádečkem.

Malí pacienti v Náchodě budou mít nové hračky

Náchod  – Děti na dětském oddělení Oblastní nemocnice v Náchodě brzy nebudou tolik přemýšlet o nemoci a tesknit, že nemohou venku běhat s kamarády a musí být v nemocnici.

Náchodský soud se opět vrátil ke kauze exstarosty Čtvrtečky

Náchod – U náchodského okresního soudu od včerejška pokračuje hlavní líčení s bývalým starostou města Oldřichem Čtvrtečkou (ODS), kterého obžaloba viní z toho, že jako starosta dostatečně nedbal o to, aby město mělo z prodeje náchodského pivovaru co největší zisk.

V Novém Městě ukazují díla slavného architekta

Nové Město nad Metují – Dílo slavného architekta Dušana Jurkoviče představuje do 28. listopadu výstava v městské knihovně. Architektovy stavby jsou známé inspirací v lidovém stavitelství.

OD SOUSEDŮ: Nahráli kunu, čápa, muflony i kance

Broumov  – Život v přírodě na Broumovsku skrytou kamerou mapuje Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko. Pomocí fotopasti, která nahrává, když v zorném poli zaznamená pohyb, lidem přibližuje zvířecí obyvatele zdejší krajiny.

Materiál do hor nosili také v batohu

Krkonoše  – V září a říjnu  energetici položili kabely vysokého napětí z dosud ještě provozované trafostanice u dolní stanice lanovky v Peci pod Sněžkou až na Růžovou horu a uvedli vedení do provozu.

Otisk těla Ježíše na plátně se stal památkou

Broumov – Seznam kulturních památek České republiky je teď bohatší a přibylo na něj něco, co do našeho regionu přitahuje turisty z celé střední Evropy. Novou kulturní památkou se stala unikátní kopie Turínského plátna  z kláštera v Broumově.

Mobil nechal nabíjet tak dlouho, 
až málem vyhořel celý dům

Mezilečí – „Babské rady" o tom, že varnou konvici je po uvaření vody lepší vytáhnout ze zásuvky stejně jako třeba mobil z nabíječky, zřejmě nejsou jen tak ledajakou  pohádkou.

Zapomněli na prázdniny. Vyplašily je děti, šli krást vedle

Náchod – Přímo za bílého dne  lezli zloději do rodinných domků na okraji Náchoda, a dále ve Studnici a v Horní Radechové. Dvojice zřejmě spoléhala na to, že lidé jsou v práci.

Dušičky přitahují lapky jako magnet

Náchod – Před dnem Památky zesnulých lidé hojně navštěvují hřbitovy, aby vzpomenuli na své blízké. Zároveň s tím ale místa posledního odpočinku lákají mnohem více zlodějů.

Metylalkohol zaútočil už i na východě Čech

Meziměstí/Starostín – Pětašedesátiletý muž přišel v neděli do nemocnice v Broumově a lékařům si stěžoval, že je mu zle. Hospitalizovali ho a při krevních testech lékaři později zjistili, že se otrávil metylalkoholem.

OD SOUSEDŮ: Raci mají naději, že jich bude žít víc

Broumovsko – Dřív je kluci chytali v potocích běžně, spatřit raky dnes je však unikát. Z potoků a řek raci říční skoro vymizeli.

AKTUÁLNĚ: V kraji zaútočil metylalkohol

Meziměstí/Starostín - Královéhradecký kraj má prvního otráveného metylalkoholem. Pětašedesátiletý pacient přišel v neděli do nemocnice v Broumově s tím, že mu je zle. Od té doby je v nemocnici hospitalizovaný.

Krajinu Broumovska protne dlouhé stromořadí

Broumovsko  – Od roku 1990 přibylo na území Chráněné krajinné oblasti Broumovsko přes čtyřicet kilometrů stromořadí. Většina výsadeb se zaplatila z Programu péče o krajinu Ministerstva životního prostředí ČR.

„Bílý Rus“ z Broumovska chtěl ovládnout polský drogový trh

Broumovsko – Podle všeho největší pěstírnu marihuany v novodobé historii Královéhradeckého kraje objevili v těchto dnech  kriminalisté na Broumovsku.

Náchodský exstarosta: „Prodej pivovaru byl pro město výhodný“

Náchod – Kdyby věděl, jak to dopadne, postupoval by při prodeji náchodského pivovaru lépe a byl by rád, kdyby se za jeho starostování pivovar neprodával.

OD SOUSEDŮ: Nestojí, ale obec už se kolem nich točí

Borová – Záměr německého investora postavit na nejvyšším místě u obce Borová větrnou elektrárnu narazil.

Volby 2012: Krajští lídři se utkali před mikrofonem

Náchod – Čtvrtý speciál z předvolební série Radiožurnálu, který mapuje situaci v jednotlivých krajích České republiky před volbami do krajských zastupitelstev, byl ve čtvrtek navečer v náchodském Jiráskově gymnáziu.

OD SOUSEDŮ: Klášter má injekci za čtvrt miliardy

Broumov – Broumovský klášter se bude opravovat. Památka totiž získala dotaci ve výši 248,5 milionu korun. Peníze umožní nejen obnovu, ale i vznik vzdělávacího centra. Rozhodnutí o poskytnutí dotace už podepsala ministryně kultury Alena Hanáková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT