VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV SIXTA

Miroslav Sixta / Rychnovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Futsalový turnaj na Městském stadionu Václava Šperla ve výsledcích

Dobruška - 26. ročník futsalového Dobrušského poháru měnil rekordní zápisy. Populárního turnaje se letos zúčastnilo celkem osmasedmdesát týmů.

Knížka o historii Homole se začala rodit na půdě

Potštejn – Navzdory tomu, že není odborně školeným historikem, pustil se 
JINDŘICH VANICKÝ na sklonku minulého století do díla, v němž opěvuje pozoruhodnou pamětihodnost v podhůří Orlických hor – poutní kostel Bolestné Panny Marie.

Stadion vybízí k pohybu. Připravuje atraktivní lákadla

Dobruška – V rodišti románového hrdiny F. L. Věka chtějí na městský stadion přitáhnout nové lidi všech věkových kategorií.

Týrání zvířat? Na Rychnovsku se situace v poslední době uklidnila

Rychnovsko – Alarmující nepořádek před stavením v těsné blízkosti silnice uprostřed obce, nepříjemný zápach a také krávy žijící v nuzných podmínkách. To vše obtěžovalo po dlouhé roky obyvatele Lipovky u Rychnova nad Kněžnou. Dobytek i jeho majitel Pavel Hvězda žili v děsivém nepořádku. Statek před lety kvůli stížnostem dokonce navštívili veterináři, aby rozhodli, jestli podivín zvířata netýrá.

Vzpomínky na úspěšný lov vystavují v Dobrušce

Rychnovsko – Trofeje zvěře ulovené v loňském roce v honitbách rychnovského okresu si od soboty až do pátečního dopoledne mohou prohlédnout zájemci v kulturním domě v Dobrušce v Archlebových sadech.

OBRAZEM: Opočenský zámek zval do pánské koupelny

Opočno – Mimořádná příležitost se uplynulý víkend naskytla návštěvníkům opočenské zámku. Mohli nahlédnout do pánské koupeny, která je zpřístupněna jen výjimečně.

Ubytovny skrývaly varny drog

Rychnovsko – Přišli si na Rychnovsko vydělat peníze, ale běžný plat jim nestačil.

Na babybox v Rychnově přispívají po celém okrese

Rychnovsko – Otevření baby boxu v rychnovské nemocnici avizované na pravé poledne v úterý 24. května se blíží.

„Kraj nás zklamal,“ zní ze školy

Dobřany – Už toho máme dost. Tak zní slova zaměstnanců dobřanské základní a mateřské školy i rodičů děti, které tam docházejí.

Ke koaliční
 smlouvě ve městě se
připojila ČSSD

Dobruška – Ke koaliční smlouvě, která vznikla v dobrušském zastupitelstvu krátce po nedávném odvolání starosty Petra Tojnara, se přidal zástupce další strany.

Města chtějí znát názory lidí na řešení palčivých problémů

Rychnovsko – Města a obce na Rychnovsku hledají cesty, jak do každodenního dění a především rozhodování o důležitých věcech týkajících se fungování obcí zapojit co nejvíce lidí.

Hazardují se životem! Bruslaři
 na silnici neví, kde se pohybovat

Rychnovsko – Slunečné počasí v uplynulých dnech lákalo ven za zdravým pohybem. Na silnice vyjeli motorkáři a cyklisté, ale také vyznavači moderního sportu – in line bruslí. Právě ti se stávají nejohroženějšími účastníky silničního provozu. Pro jejich jízdy jim totiž nestačí cyklostezky či sportovní hřiště. Často se vydávají na frekventované silnice a na nich často neví, kde a jak se pohybovat.

Procházka přírodou nahradila túru po silnici

Podbřezí/Dobré – Dobrá zpráva pro turisty a vyznavače zdravých procházek přírodě.

Studie hluku pro obchvat Opočna je v normě

Opočno – Nedávné bouřlivé diskuze kvůli výstavbě silničního obchvatu Opočna jsou už téměř zapomenuty. Většina lidí ve městě se pomalu zbavuje obav, že kvůli aktivitám občanské iniciativy „Obchvat i pro občany Opočna" se nezačne stavět v požadovaném termínu – do konce roku 2017. O štědrou státní dotaci udělenou v souvislosti s budováním infrastruktury kvasinské průmyslové zóny snad město nepřijde.

V Domašíně se konečně dočkají
 bezpečnějšího zábradlí u rušné silnice

Rychnovsko – V Domašíně u Černíkovic se konečně dočkají obnovy zábradlí u frekventované silnice, v Javornici a Borovnici opraví požární nádrž. Voděrady se pustí do opravy obecního domu a ve Skuhrově nad Bělou se dočká nové podoby chátrající střecha hasičské zbrojnice.

Autoškoly s novým výcvikem motorkářů váhají

Rychnovsko – V únoru vstoupila v platnost nová vyhláška, od níž si ministerstvo dopravy slibuje kvalitnější přípravu motorkářů na silniční provoz. Na českých silnicích jich ročně zahynou desítky.

V Podbřezí zateplili školu. 
Obec hledí do budoucnosti

Rychnovsko - Rubriku „Co je nového, pane starosto?" přinášíme pravidelně každý týden. Pořadí oslovovaných starostů a starostek je abecední podle názvu obce.

Bezpečnostní opatření při návštěvě 
prezidenta. Někde přísná, jinde uvolněnější

Kostelec nad Orlicí/Třebechovice – Rozdílný přístup měli policisté na různých místech během letošní návštěvy prezidenta republiky na Královéhradecku.

Dobruška oslaví čtyřsetleté tržní výročí stylově

Dobruška – Před čtyřmi sty lety v roce 1616 císař Matyáš udělil Dobrušce jarmareční privilegium, kterým ustanovil konání úterních týdenních trhů, čtyř trhů výročních a dvou trhů koňských.

Rybáře sužuje řádění predátorů. Škoda
 na rybníku: přes tři sta tisíc korun

Rychnovsko – Během jarních výlovů rybáři sčítají nejen bohaté úlovky, ale i škody, které po sobě zanechávají rybí predátoři.

Cyklobusy s novou aplikací
a QR kódem

Rychnovsko – Cyklobusy směřující do Orlických hor vyjedou letos poprvé v sobotu 28. května.

OBRAZEM: Velikonoční oslavy přilákaly do Potštejna tisíce návštěvníků

Potštejn - Velikonoční oslavy v Potštejně spojené s vítáním jara získávají na popularitě. Bohatému programu pro celou rodinu dominuje řemeslný jarmark.

V Potštejně se opět vítalo jaro

Potštejn – Na jarním velikonočním řemeslném jarmarku v potštejnském zámku udivovali šikovností lidoví umělci, kteří propadli kouzlu zdobení vajíček. Vejce patřilo od pradávna k symbolům zrození a života. Ozdobené vajíčko neboli kraslice podle českého zvyku slouží ženám a dívkám o Velikonocích jako odměna pro koledníka za tzv. pomlazení, čili vyšlehání pomlázkou.

Zimní spánek na zámku? Je pouze zdánlivý

Opočno – Jak vypadá život na zámku během zimy? Ukládá se ke spánku? Na otázky Rychnovskému deníku před startem návštěvnické sezony odpověděl kastelán opočenského zámku JOSEF JIRÁK.

Opočenský zámek zpřístupní pánskou koupelnu

Rychnovsko – Nablýskat poslední okna, vyluxovat, utřít prach a může se otevřít. V opočenském zámku během tohoto týdne finišovaly závěrečné přípravné práce a včera – na Velký pátek – se brány renesanční památky poprvé otevřely nedočkavým zájemcům. Hradům a zámkům začíná návštěvnická sezona 2016.

Šubertovu Dobrušku zahájí „limonádník“ s živou kapelou

Dobruška – Proslulá hudební parodie v podání členů ochotnického divadelního spolku TYL z Rychnova nad Kněžnou zahájí přehlídku amatérských divadelních souborů Šubertova Dobruška. O tom, jaká bude, jsme si povídali s JANOU LUKEŠOVOU, vedoucí kulturních a sportovních zařízení Dobrušky.

Nový název ulice sklidil kritiku

Dobruška – Bezejmenná ulice v těsném sousedství centra Dobrušky měla nést nový název, ale argumenty lidí záměr úředníků prozatím oddálily.

„U Voříšku“ kruhák jen tak nevyroste

Třebešov – Od začátku roku se na křižovatce „U Voříšku", která leží na silnici II/321 mezi Častolovicemi a Solnicí poblíž obcí Třebešov a Lokot, staly již čtyři nehody – poslední minulý pátek. Řidička fabie tu nedala přednost kamionu. A několikrát se tu bouralo již v minulosti. Proč zde k nehodám dochází, když je křižovatka přehledná?

Opočno o opravě bývalého soudu nerozhodlo

Opočno – Co s chátrající budovou bývalého soudu v sousedství renesančního zámku?

Kruháč pod Budínem je nebezpečný. Řidiči 
ho projíždí velkou rychlostí

Rychnovsko – Naši čtenáři pravidelně upozorňují na problematické úseky na rychnovských silnicích.

Barevnou tmou provede „básník“ Štěpán Š.

Dobruška – Může být tma barevná? Může! Má v tom jasno RENATA MORAVCOVÁ.

Rozpočet „v pohodě“. Pak se však
 zastupitelé Opočna do sebe pustili

Opočno – Pondělní zasedání zastupitelstva se nepovedlo.

Nová koalice v Dobrušce 
uzavřela dohodu o spolupráci

Dobruška – Po šokujícím odvolání starosty Dobrušky Petra Tojnara přicházejí jeho strůjci s dalšími kroky, které podle jejich prohlášení mají zamezit návratu koncentrace moci do rukou jednotlivce a podpořit znovuzavedení zastupitelské demokracie ve městě F. L. Věka.

Tojnar padl. Dobruška ho odvolala a zvolila si za starostu Lžíčaře

Dobruška – „Podrazáci," utrousil starosta Petr Tojnar (ODS) směrem k Petru Lžíčařovi a Karlu Brázdilovi (oba Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky), s nimiž už po tři volební období seděl v radě města.

Neratov se probouzí 
ze spánku

Neratov – Obnova kdysi vysídlené vsi na polských hranicích úspěšně pokračuje. Probouzení Neratova nabralo jasné kontury. Už dávno nejde pouze o zdejší kostel, který se podařilo zachránit z trosek.

Prosluněné obrázky z chorvatského pobřeží

Dobruška - Ve společenském centru v Dobrušce byla slavnostně zahájena výstava „Chorvatsko očima fotografa Pavla Štěpána".

Akrobatická fantazie v Deštném

Deštné v Orlických horách – Pro normálního smrtelníka nepředstavitelné. Vylétnou směrem k nebi z odrazové hrany mamutího můstku umístěné ve výšce deseti metrů nad terénem s lyžemi na nohách. Ale ani to nestačí.

Dobruška řeší ztrátu na radnici

Dobruška – Vedení Dobrušky ztrácí vzdělaného člověka, jenž se podílel na celé řadě důležitých kroků, které město v posledních letech učinilo.

Vyhrál zdravý rozum, v aleji už lze předjíždět cyklisty

Rychnovsko – Mezi Dobruškou a Opočnem došlo k úpravě dopravního značení poté, co na problém upozornil v reportáži Rychnovský deník.

„Obnova původního areálu pivovaru je běh na dlouhou trať“

Dobruška – Ač není rozeným Dobrušťákem, mnozí lidé ho za něj už považují, navzdory skutečnosti, že se ve městě F. L. Věka usadil natrvalo nedávno.

Děti potěší poslední tři představení loutkařů

Dobruška – Sezona loutkové scény v dobrušské sokolovně začíná pomalu finišovat.

Orlický maraton se jede! Náhradní
je termín i trať na hřebenu hor

Deštné v Orlických horách – Orlický maraton v běžeckém lyžování se letos pojede! Pořadatelé ze skuhrovského Ski Klubu včera definitivně potvrdili, že se jedna z největších sportovních akcí konaných na Rychnovsku uskuteční.

Značka auta připomíná slavného agenta

Dobruška – Nová poznávací značka na přání na služební octavii dobrušské městské policie pobouřila lidi na sociální síti.

OBRAZEM: Mistrovství světa v jízdě na skibobech 2016 v Deštném v O. h.

Deštné v Orlických horách - Snímky fotoreportérů se vracíme ke světovému šampionátu skibobistů v Orlických horách.

Někteří lidé v Kostelci se s uprchlíky spřátelili

Kostelec nad Orlicí - V kosteleckém pobytovém středisku je momentálně ubytováno půl druhé stovky uprchlíků. Azylové zařízení Ministerstva vnitra zde funguje už patnáctým rokem. Jeho vedoucí IVANA VYHNÁLKOVÁ přišla do střediska hned v prvním roce jeho činnosti v roce 2001.

Češi stále vyrážejí 
za nákupy 
do Polska

Rychnovsko – Cesty za nákupy do Polska jsou mezi Čechy stále oblíbené.

Univerzita 
třetího věku
 uzavřela 
pátý semestr

Dobruška – Virtuální univerzita třetího věku ukončila v Dobrušce už pátý semestr.

Šikana mezi dětmi může mít nové formy

Rychnovsko - Šikana je poslední dobou velmi časté téma rozhovorů, a to nejen ve školách, ale i doma u rodinného stolu. Pokud k nějakému psychickému nebo dokonce i fyzickému napadení dojde, nejdůležitější je podle odborníků komunikace a včasné řešení.

Miloš Tribula: "Lyže vlastního skibobu jsem vařil přes čtyři hodiny"

Dobruška – Na počátku bylo jízdní kolo. Bicykl, k jehož rámu MILOŠ TRIBULA namísto dvou kol připevnil lyže. S kovovým „ořem" se v Deštném v Orlických horách spustil dolů po zasněžené sjezdovce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT