VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILOSLAV DOSTÁLEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Celostátní přehlídka pěveckých sborů opět v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou – Od pátku až do neděle se ve městě uskuteční XX. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů. Tuto akci pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu NIPOS – ARTAMA ve spolupráci s Rychnovským dětským sborem Carmina. Přehlídky se zúčastní celkem 18 sborů (cca 600 účastníků) - vítězů krajských postupových přehlídek (sbory ze Sokolova, Mnichova Hradiště, Liberce, Děčína, Brna, Prahy, Dačic, Českého Těšína) a dva hosté – Jitro Hradec Králové a rychnovská Carmina.

Chtějí volit, žádali o průkazy

Rychnovsko – O volební průkazletos požádalo daleko větší množství občanů než v předchozích letech. „Kdybych věděl, že zůstanu v nemocnici přes swingový festival a volby, nikam bych nešel,“ reagoval na dotaz ředitel Kulturního centra v Týništi n. O. Libor Stolín, který má za sebou ortopedický zákrok. „Proto jsem se ani nezabýval problémem, jak si zajistit volby v nemocnici. Nicméně tuto starost měla jedna paní z Petrovic, ale nakonec se dohodla s lékaři, že ji pustí již v pátek,“ dodal ředitel KC.

OBRAZEM: Ano si řekli v kapli na hradě

Potštejn - Babské pověry o tom, že se nemají uzavírat sňatky v květnu, jsou prý již zažehnané. Potvrdil to vamberský starosta Jiří Mazúch, který v sobotu vedl na potštejnském hradě svatební obřad novomanželů Mazánkových z Doudleb n. O.

Pouťové veselí je dražší pro lidi, ale i provozovatele

Dobruška - Za krátkodobé připojení a odpojení elektřiny zaplatí každý majitel atrakce téměř pět tisíc.

OBRAZEM: Mokrá varianta Bambiriády se osvědčila

Rychnov n. K. – Během dvou dnů se v rychnovském Společenském centru prezentovalo jednadvacet sdružení.

V Dobrušcei se představí nové adrenalinové atrakce

Dobruška - Návštěvníci mohou polechtat žaludek na 35 metrů vysokém řetězovém kolotoči či ohromné vrtuli.

OBRAZEM: Jeden odběr krve zachrání až tři pacienty

Rychnov nad Kněžnou - Dárci krve za 80 odběrů převzali v prostorách Kolowratského zámku Zlaté kříže III. stupně.

OBRAZEM: Oblastní kolo dopravní soutěže cyklistů

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovské dopravní hřiště patřilo účastníkům oblastního kola dopravní soutěže mladých cyklistů. Na start se postupně postavilo 92 dětí ze 16 škol regionu. Soutěž byla rozdělena do čtyř disciplín.

Kuriozita: Jarní a podzimní houby rostly vedle sebe

Vamberk – Václav Matějka z Vamberka našel pod smrčky čirůvku májovou a čirůvku fialovou. Čirůvka májovka je typická jarní houba, což potvrzuje i její název. Když se však v květnu vedle ní objeví čirůvka fialová, jde o kuriozitu. „Druhá houba je totiž typicky pozdně podzimní, která začíná růst v září, a když nenapadne sníh a nejsou veliké mrazy, lze ji najít i v prosinci,“ komentoval svůj nález Václav Matějka z Vamberka.

Lidí bez práce na Rychnovsku je pod tři tisíce

Rychnovsko – Úřad práce zaznamenal v dubnu výraznější pokles nezaměstnanosti. V evidenci ÚP zůstalo o 259 uchazečů méně než v březnu. Celkem 2977 lidí bez práce a míra nezaměstnanosti 7,26 procenta, se kterou se Rychnovsko umístilo na 14. místě mezi dalšími 76 ÚP v ČR. Tak vypadala dubnová nezaměstnanost v regionu.

Šetření nehody dodávek zablokovalo dopravu ve městě

Rychnov nad Kněžnou – „Když jsem vjížděl do křižovatky, blikala oranžová. Zabrzdil jsem a řidič za mnou to neubrzdil a vrazil do mne,“ komentoval jeden z účastníků dopravní nehodu na křižovatce u Oblastní nemocnice, která se stala včera dopoledne.

Armáda vyznamenala veteránku

Týniště n. O. - Třiaosmdesátiletá Josefa Benovská z Borohrádku převzala od plukovníka Jaroslava Jírů pamětní odznak náčelníka základny munice.

OBRAZEM: Orlická galerie nabízí krtečka

Rychnov n. K. - Výstavu z příběhů O Krtečkovi najdou zájemci v prostorách Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově n. K. až do 30.června.

Kam zmizeli studenti? Nestačili se divit ředitelé škol

Rychnovsko - Je třeba změnit financování z normativního na nákladové,“ tvrdí ředitel rychnovské VOŠ a SPŠ Hynek Martinek.

OBRAZEM: Na bance hořelo logo

Rychnov n. K. - Přímo v centru města včera zasahovaly dvě hasičské jednotky.

Mladí zdravotníci soutěžili v oblastním kole

Rychnov n. K. - Rychnovský oblastní spolek Českého červeného kříže připravil oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků. Třináct družstev z regionu včera zachraňovalo životy na rychnovském Poláčkově náměstí.

Týnišťští hasiči mají novou posilu

Týniště n. O. - Cisternová automobilová stříkačka CAS 15/2200/200 - M2R Mercedes-Benz ATEGO byla poprvé představena veřejnosti na májových oslavách. Na techniku za více než čtyři miliony korun přispělo město.

Obchodní akademie vyhlásila druhé kolo přijímaček

Kostelec O. – Obchodní akademie T. G. Masaryka vypsala 2. kolo přijímacího řízení na školní rok 2010/2011 na studijní obory: Ekonomické lyceum a Informatika v ekonomice.

Za odběry krve dostali plakety Jana Janského

Rychnov n. K. - Zlaté kříže III. stupně obdrží dárci krve za 80 odběrů na Kolowratském zámku 13. května.

Konstruktér hadráku připravuje nový model

Solnice - „Budu se držet klasiky, protože to byla trefa, která tvrdí muziku,“ míní Mojmír Stránský.

OBRAZEM: V cirkusu Jo Joo se narodil Rychnov

Rychnov n. K. - Cirkus JO–JOO,který zavítal do města, má ve svém zvěřinci další přírůstek.

Dříve hadrák, dnes kuriozita

Solnice - Více než čtyřicet Velorexů z celé republiky vyrazilo v sobotu na spanilou jízdu ze Solnice do Rychnova.

Odčinit dluhy prací neodmítají

Rychnovsko - Starostové měst a obcí sice tvrdí, že návrh odčinit dluhy prací je dobrý nápad, ale bez systému a posílení pravomocí by mohl být přítěží.

Carmina zazpívá ve Francii

Rychnov n. K. - Třiačtyřicet dětí z Rychnovského dětského sboru odjíždí v pátek na jedenáctidenní turné. Do země galského kohouta vyváží českou lidovku, Balkánskou svatbu a Alibabu a čtyřicet loupežníků.

Skončila průměrná sezona

Orlické hory - Většina provozovatelů vleků se shodla, že dlouhou lyžařskou sezonu pokazil nedostatek sněhu v loňském roce.

Vážka pro Ivu pomůže postiženým sklerózou

Rychnov nad Kněžnou – Vážka pro Ivu, tak se jmenuje sobotní benefiční koncert v Pelclově divadle, jehož výtěžek je určen nemocným s roztroušenou sklerózou.

Muzeum rozdělené na dvě části - klučičí a holčičí

Rychnov nad Kněžnou – V Muzeu a galerii Orlických hor (MGOH), které sídlí v prvním patře Kolowratského zámku, byla zahájena výstavní sezona. Ředitelka MGOH Irena Krejčí při úvodní řeči rozdělila výstavní prostory na dvě části: klučičí a holčičí.

Rekordní návštěvnost i s deštěm

Častolovice – Téměř sedm tisíc lidí prošlo od pátku do neděle jubilejní 10. výstavou Velikonoce – svátky jara.

Výtěžek z trhů pokryje fakturu za opravu topení

Rychnov n. K. - Organizátoři adventní akce darují dvacet tisíc korun rodině s jedenácti dětmi.

OBRAZEM: První dvě místa obsadily Kostelečanky

Častolovice - Vítězkou tradiční častolovické soutěže Velikonoce – svátky jara se stala Margarita Jiráčková z Kostelce n. O. s kolekcí číslo 9, která získala 369 hlasů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT