VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMILA CÍSAŘOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Víkendová porota: Slavíme Den Země adekvátním způsobem?

JIŘÍ VÁCLAVÍKvyšetřovatel RK hasičůI když si myslím, že se k Zemi chováme macešsky a velice nezodpovědně, tak pevně věřím v to, že i za dalších sto let bude planeta existovat a naše pravnoučata oslaví její svátek. Na nějaké oslavy si moc nepotrpím, stačila by mi obyčejná ohleduplnost a změna v našem myšlení směrem k lepšímu a pozitivnějšímu.Verdikt: ANO

Místa chybí, ale normy školky „přifouknout“ nedovolí

Rychnovsko – Boj o ta nejlepší místa. I tak to může vypadat ve školkách, když nastane období zápisu. Momentálně jsou „na řadě" silné ročníky a počet míst je omezený. I když i tak se podle ředitelek na každé dítě dostane. Když ne u nich, tak alespoň v nějaké školce poblíž. Pro některé rodiny to však může být problém.

Autobusy už u nádraží nezůstanou zapadlé

Opočno – Už jenom pár papírů dělí město od výstavby nové točny před opočenským nádražím. „Máme předanou dokumentaci, stavební povolení bylo nejprve vydáno na jinou společnost, takže se musí „přehodit" na město. V momentě, kdy bude smlouva oboustranně podepsaná a finanční prostředky na účtu, bude se moci začít. Už teď připravujeme výběrové řízení na zhotovitele," vysvětlil momentální situaci starosta Štěpán Jelínek.

Svátek knihy přivítá zajímavé autory

Rychnov nad Kněžnou – Uctít knihu jako objekt, který ani v době počítačů neztratil nic na svém významu a důležitosti. To je hlavní poslání druhého ročníku Svátku knihy, který se koná dnes v Pelclově divadle.

Kdo z koho? Duel skiareál versus jeho odpůrce nekončí

Orlické Záhoří – Další překážku hodil pod nohy horské obci Jan Židlický, zapřísáhlý odpůrce výstavby skiareálu Jadrná. Proti vydanému územnímu rozhodnutí totiž podal odvolání.„Ano, je to tak.  Jsem si stoprocentně jistý, že tam lanovka nikdy stát nebude. Samozřejmě budeme postupovat podle možností, které nám zákon dává. Není žádná šance, že bychom ze svého stanoviska ustoupili a stavbu nechali běžet. Už jsme do toho dali takových peněz, stejně jako Orlické Záhoří, že prostě musíme vyhrát," věří si Jan Židlický.

Jaro už dorazilo i na silnice. „Zimáky“ můžou konečně dolů

Rychnovsko – Jarní počasí už mnoha lidem připomnělo, že je na čase nejenom přezout sněhule, ale i zimní pneumatiky.To, že už v pneuservisech začíná být plno, potvrzuje Radomír Nedvídek, majitel jednoho z nich v Kostelci nad Orlicí. „Zákazníci k nám začali jezdit přibližně na konci minulého týdne. Nyní je už docela nápor, jedeme na plné obrátky. Je samozřejmě nutné se objednat dopředu na určitý čas. Jsme ale schopni pracovní dobu prodloužit, podřídíme se zákazníkovi," uvedl Radomír Nedvídek, který hlavní nápor očekává právě v tomto týdnu.

Bonbonkem se stane špičkový zpěvák

Rychnov nad Kněžnou - Dvacátý ročník setkání přátel a příznivců Jiřího Šlitra a Semaforu spojené 
s koncertním vystoupením odstartovalo.

ZA ZVELEBENÍ PŘEVZALI OCENĚNÍ

Rychnov nad Kněžnou - Mladí budoucí architekti včera převzali od vedení města ocenění za své návrhy na rekonstrukci Havlíčkovy ulice v Rychnově nad Kněžnou. Vítězem se stal čtyřiadvacetiletý Václav Novák z Kvasin (na snímku), který architekturu studuje šestým rokem.

Víkendová porota Deníku

Rychnovsko - Uvítali byste v marketech větší nabídku lokálních potravin od menších farmářů?

Klienti: „Také bychom tam bydleli“

Rychnov nad Kněžnou - Tréninkový byt v Rychnově včera otevřel své dveře veřejnosti. Nyní do něj dochází šest zájemců.

Opraví „kulturák“? Záleží jenom na ceně

Týniště nad Orlicí – Projekt týkající se rekonstrukce kulturního centra je na stole radnice už nějakou dobu. Nyní to konečně vypadá, že by se letos mohlo s pracemi začít. I když jisté to není.

Žádné splašky už potok 
v Merklovicích neohrozí

Vamberk - V Merklovicích se nyní pracuje na výstavbě nové kanalizace. Přijde na 17 milionů.

Šeď ustoupí modernímu stylu

Rychnov nad Kněžnou - Prvky, které se použijí při rekonstrukci Havlíčkovy ulice, budou vybrány ze tří vítězných prací.

„Vy naděláte, vždyť je pořád zima,“ smál se optimista

Rychnovsko – Ještě v pondělí ráno bylo vše na dobré cesta k přivítání jara, odpoledne však začaly padat první vločky a do úterního rána se Rychnovsko probudilo pod sněhem. Místy těžká a mokrá peřina dosahoval bezmála pětadvaceti centimetrů.

Ordinace se otevřou v dubnu. Další budovu zaplní „závisláci“

Opočno – Do nových ordinací budou moci hned po Velikonocích přijít pacienti z Opočna a okolí. Druhého dubna by totiž měli lékaři začít ordinovat na poliklinice, která vznikla přestavbou rentgenu.

Zapomněli? Vlasy si rvát nemusí

Rychnovsko - Některé střední školy na Rychnovsku 
v pondělí už přihlášky neberou. Ovšem najdou se i takové, které je budou přijímat až do naplnění kapacity.

ANKETA: Usnadňují podle vás města v okrese handicapovaným lidem pohyb v ulicích?

Rychnov nad Kněžnou - Ptali jsme se vás v ulicích města…

Vozíčkáři: „I maličkosti nám komplikují život“

Rychnovsko - Přestože se skoro každý rok chodníky ve městech na Rychnovsku opravují, stále se ještě najdou i takové, které nejsou bezbariérové

Právě jsme se narodili - miminka z rychnovské porodnice

Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka. Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova. Můžete nám poslat jeho fotku na mail: rychnovsky@denik.cz a své miminko najdete na stránkách Rychnovského deníku nebo na www.rychnovsky.denik.cz/miminka. Tam najdete i všechna miminka, která již v Rychnovském deníku vyšla.

Slavíte Mezinárodní den žen, nebo je to pro Vás svátek 
z dob minulého režimu?

JIŘÍ VÁCLAVÍKvyšetřovatel RK hasičůSvátků, kdy si lidé mohou projevit své city a lásku, není v dnešní uspěchané době nikdy dost. Jelikož nemám rád situace, kdy mi někdo něco nařizuje a přikazuje, snažím se své blízké překvapovat a obdarovávat  nečekaně a při různých příležitostech. Mezinárodní den žen doma striktně nedržíme, ale občas uděláme výjimku. I když se jedná o svátek slavený od roku 1909, spatřuji na něm jisté skvrny od komunistické propagandy. Režimy vlád jsou však takové, jací jsou v dané zemi lidé. I kapitalismus má podle mne své mouchy a máme rozhodně co napravovat.Verdikt: SPÍŠE NE

Nadšení i nechuť. Tak vnímala jmenování veřejnost

Většina lidí inauguraci nové hlavy státu Miloše Zemana neměla čas sledovat. Prý záleží až na tom, co prezident předvede dále.

Zabodovaly projev i prezidentova dcera

Rychnovsko – Inauguraci prvního prezidenta zvoleného lidmi prožíval i rychnovský okres. Jeho zástupci zvolení do zákonodárných orgánů pochopitelně nechyběli mezi hosty Vladislavského sálu.

Borovice zabránily širší rekonstrukci

Kvasiny – Záměr obce zrekonstruovat dětské hřiště u obecního parku nedopadl právě nejlépe. Podle slov starosty Kvasin Ivana Ešpandra by totiž bylo nutné vykácet borovice před kulturním domem, což se nesetkalo s kladným ohlasem obyvatel.

Fúze nemocnic – klid před bouří

Rychnovsko – Klid před bouří. Tak by popsal prozatímní situaci ohledně fúze rychnovské a náchodské nemocnice odpůrce tohoto kroku Milan Maček, krajský zastupitel a starosta Borohrádku.

ZAVŘENO! MALÍŘI MAMINKÁM NADĚLÍ LEPŠÍ PROSTŘEDÍ

JAKO V NOVÉM. Tak se jistě budou cítit maminky, které se své potomky rozhodnou přivést na svět v rychnovské porodnici.

Jízda skoro jako 
na tankodromu už brzy skončí

Opočno – Rekonstrukce, která před nedávnem zvelebila Trčkovo náměstí a Zámeckou ulici, bude letos pokračovat. A to už za pár dní.

Za kvalitnější spaní si lidé rádi více připlatí

Rychnovsko – Není nad to se pořádně vyspat. O tom asi nepochybuje nikdo z nás. Ale co je pro dobrý spánek nejdůležitější? Kromě čisté hlavy před usnutím je to samozřejmě matrace. To potvrzuje i Štefan Kucej, majitel internetové prodejny ložnicového nábytku ve Vamberku.

Víkendová porota Deníku

Rychnovsko - Myslíte si, že obžaloba 
z velezrady prezidenta Klause může obstát a souhlasíte s ní?

Z chodníku na chodník to půjde brzy o dost líp

Opočno – Bezpečí především. To si řekla opočenská radnice a pustila se do projektu úpravy trasy pro pěší.

Zrušili operace a berou si volno

Rychnov nad Kněžnou - V pátek budou lékaři protestovat proti zhoršování úrovně zdravotnictví.

Zámecký park přijde o dvacet šest stromů

Kostelec n. O. - Důvodem vykácení převážně jasanů v Kostelci nad Orlicí je příkaz z Českých drah. Podle nich totiž ohrožovaly bezpečnost vlakové trati.

Město nenechá lidi „ve štychu“

Rychnov nad Kněžnou  - Město pro své občany vytvořil pomocný fond, díky němuž můžou rychle překlenout obtížnou situaci.

Za zpoždění mohly jen skarty

Ti, kteří pobírají sociální dávky 
na Rychnovsku, peníze od pracovního úřadu měli na svých účtech včas.

V Záměli „vyroste“ historická pec

Záměl – Nová historická pec, která vznikne v místním skanzenu, je letos jedinou jistou investicí, která čeká zdejší občanské sdružení Má vlast – můj domov. Padesát tisíc korun na její stavbu dostane od místní akční skupiny Orlicko. Celkově by se sdružení chtělo vejít do sto tisíc korun.

Víkendová porota: Je podle vás složení potravin důvěryhodné?

JIŘÍ VÁCLAVÍKvyšetřovatel RK hasičůV odpovědi na tuto otázku si dovolím vypůjčit a trochu i pozměnit známou glosu: Papír i obal snese v tomto případě všechno. Otázkou je, nakolik jsou dané údaje pravdivé. Jako spotřebitele mne neuráží skutečnost, že je mi nabízeno koňské maso, ale vadí mi, že mne někdo uvádí v omyl a nepodá mi informaci o tom, že určitá potravina koňské maso nebo jiné suroviny obsahuje. Jednotlivé vlády nás straší hrozící potravinovou krizí, ale málokdo z vrcholných představitelů se zásadním způsobem zaslouží o rozvoj a zkvalitnění zemědělství, potravinářského průmyslu. Stále mezi politiky vyhrávají peníze a mocenské zájmy různých lobbistických skupin. Verdikt: NEVÍ

Starosta: „Pokud se neodvolá, budu to tak týden oslavovat“

Orlické Záhoří – Další posun zaznamenal projekt ski areál Jadrná, o jehož stavbu obec usiluje už dlouhou dobu. Konečně se jí podařilo získat rozhodnutí o umístění stavby. Ovšem vyhráno ještě zdaleka nemá. Hlavní odpůrce sjezdovky Jan Židlický ještě neřekl své poslední slovo.

Rychlost, smyk a nakonec náraz

Deštné v O. h. – Stačil jediný den hustého sněžení, aby se silnice změnily z mokrého na pěkně kluzký povrch. Většina šoférů zpomalila a problémy neměla, avšak našli se i tací, kteří včas brzdu nesešlápli  a nehodě se už nevyhnuli.

Očima studenta: Nejlepší je pokec s klukama a praxe

Dobruška – Sedmnáctiletý Petr, který je studentem střední školy v Dobrušce, doteď nelituje, že se před pár roky přihlásil právě na zdejší průmyslovku.

Střední školy čekají přetlak až tak za deset let

Rychnovsko – Na to, aby si promysleli, jakým směrem se budou jejich životy ubírat dál, mají žáci devátých tříd poslední tři týdny. Do té doby se totiž musí rozhodnout, na jakou střední školu či učiliště v září nastoupí. To, že zatím přišlo přihlášek jenom pár, potvrzují všechny školy na Rychnovsku. „Chodí nám vždy až na poslední chvíli, to je stejné jako každý rok. Až začátkem března jich bude přibývat více," řekl například Jiří Macek, ředitel dobrušského gymnázia, s tím, že žáci mají čas do patnáctého března.

Bude okna mýt už jen přístroj?

Dobruška – Na místní průmyslové škole možná v budoucnu nebudou muset mýt okna uklízečky.  Když se to podaří, udělají to za ně roboti. Včera totiž studenti „průmyslovky" spolu s dalšími z Dánska, Německa, Itálie a Portugalska pracovali na již dvouletém projektu, při kterém založili fiktivní firmu, vymysleli produkt, který se bude vyrábět, a také nalezli způsoby, jak ho prodat a vydělat na něm.

„První panenka byla pro mou dceru, ta je nejcennější“

Opočno - Radka Mecnerová z Čánky své ručně šité hračky i prodává, dokonce má i svou výstavu.

Dolů frčely pohádkové postavy

V Rokytnici v Orlických horách se v sobotu konal již devátý ročník karnevalu na lyžích. Hlavní disciplínou byl slalom.

Kvůli pár kilům navíc některé kostýmy nenajdou využití

Rychnovsko - Období karnevalů přímo svádí k tomu zajít do půjčovny a na chvíli se proměnit v někoho jiného.

Platit černou plombu? Zubaři jsou pro i proti

Rychnovsko – Stomatologickým světem v Česku nyní otřásá otázka, zda by si lidé měli u zubaře platit za amalgámové plomby či nikoliv.

Nemovitosti jdou „na dračku“

Rychnov nad Kněžnou - Čím blíže je byt k centru města, tím lépe se prodává, samozřejmě ale za vyšší cenu.

Rychnovská Sibiř je novou nadějí pro další rozvoj města

Rychnov nad Kněžnou – Možná i více obyvatel se brzy dočká Rychnov, který by se do budoucna rád rozrůstal.

Víkendová porota

Rychnovsko - Měli by si podle vás lidé začít sami platit amalgámové plomby?

Nejtroufalejší dárek z lásky? Asi žádost o ruku

Rychnovsko - Svátek zamilovaných může být pro někoho i jednou z mála možností, kdy může domů přinést kytku beztrestně. Nejčastěji to jsou růže.

Nad rekordem visí otazníky

Vamberk - Přestože byl zápis do „Guinessovky" uznán, Vamberecká duha se už potýká se stížnostmi. Zda ji jiná krajka překoná, se však uvidí.

Jakou kávu máte nejraději? Připravujete si ji doma?

Rychnov nad Kněžnou - Ptali jsme se v ulicích města…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT