VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMIL DUBSKÝ

Kamil Dubský

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejlíp se žije v Rychnově, na chvostu je Broumov

Královéhradecký kraj - Ze srovnání více než dvou stovek českých měst nevychází hradecký kraj vůbec špatně.

Východní Čechy jsou výjimkou, platy tu rostou rychleji než ceny bytů

Východní Čechy - Byty jsou kvůli realitní bublině způsobené rostoucí ekonomikou stále dražší. Pro Východočechy ale přesto dostupnější než dřív.

Nájmy v kraji rychle rostou už jen v Hradci

Hradec Králové - Praha a krajské metropole táhnou růst nájmů, ve zbytku kraje spíše stagnují.

Prodavačky nejsou, hlásí obchodníci

Rychnovsko - Kvůli nedostatku zaměstnanců musí malé obchody mnohdy upravovat otvírací dobu.

Čím více lidé s vodou šetří, tím víc přispívají k jejímu zdražování

Východní Čechy - Od roku 2000 vylétly ceny vodného a stočného téměř na trojnásobek.

Zavřeli v nich školu, krám i hospodu. Vesnice dále vymírají

Východní Čechy - Rychle rostou obce v těsném okolí větších měst, klasický venkov se ale vylidňuje.

Alkohol či drogy jsou smrtícím koktejlem, potvrdila statistika

Královéhradecko - Právě zveřejněné policejní statistiky to ukazují jasně. Alkohol nebo drogy jsou na silnicích skutečně smrtelnou kombinací.

Východočeši na výchovném pohlavku nevidí nic špatného

Východní Čechy - Škoda každé rány, která padne vedle, zní názor většiny východočeských rodičů, kteří se zúčastnili včerejší ankety Deníku o tělesných trestech dětí.

Hradecké hejtmanství láká na stipendia do kraje mladé mediky

Královéhradecko - Lékaři stárnou a začíná se jich zoufale nedostávat, a to zejména v odlehlých a vesnických oblastech jako například na Broumovsku.

Na východě Čech je ročně pohřešováno několik set dětí. Ale nelekejte se...

Východní Čechy - Naprostá většina případů jsou útěky dětí z „pasťáků".

'Proč důkaz? Závislák nejsem, přestat dokážu, kdykoliv budu chtít'

Východní Čechy - Měsíc bez kapky alkoholu? Na tom přece nic není. Nejsem na něm závislý a přestat můžu, kdykoliv budu chtít. To jsou nejčastější důvody mužů, kteří si odmítají odepřít skleničku, byť třeba na jediný večer. Nemluvě o celém měsíci.

Uvítali byste zvýšení přídavků rozšířit počet rodin, které na ně dosáhnou?

Východní Čechy - Ne senioři a naopak studenti, jak se říká, ale právě mladé rodiny s dětmi jsou podle mnohých skupinou, která má nejhlouběji do kapes.

Mzdy v kraji jsou nízké a jen málokdo dosáhne na jejich průměr

Královéhradecko - Královéhradecký kraj je ve výši průměrných mezd až na 9. místě ze čtrnácti českých krajů.

Tento týden skončili pod koly vlaku v regionu již dva lidé

Východní Čechy - České dráhy už nevymáhají při dědickém řízení po sebevrazích odškodné za  zpoždění vlaků.

Smrtelných nehod na silnicích v kraji po letech opět přibývá

Východní Čechy - Nepříznivý trend se týká jen východních Čech. Celorepublikově je obětí nehod naopak nejméně v historii.

Na festivalech zhřešil každý druhý stánkař

Východní Čechy - Téměř u poloviny stánkařů na letních hudebních festivalech zjistili při svých kontrolách inspektoři České obchodní inspekce nějaké prohřešky. Kontroly se zaměřily napříkald na festivaly Brutal Assault v Josefově, Open Air Trutnov a Hip Hop Kemp v Hradci Králové.

Řidiče čeká hned několik uzavírek v kraji kvůli cyklistickým závodům

Královéhradecko - Od čtvrtka až soboty se řidiči v kraji musí obrnit trpělivostí kvůli několika cyklistickým závodům, jež uzavřou řadu silnic.

Kraj dočasně svěří autobusovou dopravu dvanácti dopravcům

Královéhradecko - Veřejnou autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji by od Nového roku mělo zajišťovat dvanáct dopravců. V pondělí o tom rozhodla rada kraje.

Podepsáno. Stát nalije do Kvasin dvě miliardy korun

 Kvasiny - Premiér Bohuslav Sobotka a hradecký hejtman Lubomír Franc podepsali v pondělí memorandum o veřejné podpoře ve výši dvě miliardy do rozvoje zóny v Kvasinách.

Volby v Častolovicích jsou platné

Častolovice – To nejlepší na konec.

Na chřipku už během týdne zemřeli dva Východočeši

Východní Čechy - Obětmi jsou starší lidé, u obou případů chřipku doprovázely další zdravotní komplikace. Vrchol epidemie nejspíš teprve přijde.

Měli rozkrást tři miliardy korun, ovšem nyní budou čistí

Východní Čechy - Oči pro pláč kvůli amnestii zbudou tisícům podvedených věřitelů, které vytunelované fondy připravily o celoživotní úspory.

Sjezdovky udržuje jen umělý sníh, některé už zavřely

Východní Čechy – Pro milovníky zimních radovánek to nejsou dobré zprávy. Vánoční a silvestrovská obleva zavírá jednu sjezdovku za druhou. Ty zbylé ve vyšších polohách Krkonoš a Orlických hor drží při životě jen solidní vrstva umělého sněhu a třeba v Říčkách v Orlických horách už začaly platit nižší ceny vedlejší sezony.

Před soud míří kauzy rozsáhlých podvodů

Královéhradecko - Novoroční týden bude u hradeckého krajského soudu patřit třem případům podvodů.

Jsou auta politiků na Náchodsku na odstřel?

Náchod – Pouhá shoda náhod, nebo cílené útoky na auta místních politiků? Poté, co v Broumově v noci z neděle na pondělí hořelo auto u domu hejtmana a senátora Lubomíra France patřící jeho bývalé ženě, vyšlo najevo, že před několika dny kdosi poškodil auto náchodského starosty Jana Birke.

Odškodnění za úraz na chodníku? Problém

Východní Čechy - Kdo uklouzl na vysokých podpatcích, nedostane ani korunu. Propláceny jsou jen nepředpokládatelné závady ve schůdnosti.

Rok bez Václava Havla. Sirotci zůstali

Trutnov - Přes nevlídné počasí před chalupou bývalého prezidenta Václava Havla hoří dvacet svíček a příchozí vzpomínají na nezapomenutelného člověka, spjatého nejen s Hrádečkem.

Náhrady, za něž pořídí byt... Danit, či nikoliv?

Východní Čechy – Byl to spor, který na voliče působil jak červený hadr na býka. Kritizovaný návrh na zrušení zdaňování poslaneckých náhrad však nakonec zákonodárci, i když těsně a napříč kluby, tento týden neschválili.

Od víkendu pojedou všechny skiareály

Východní Čechy  – Lyžařská sezona naplno vypukla, v provozu budou od víkendu již prakticky všechny skiareály, a to včetně těch nízko položených. Mnohé přesto nadále pokračují v umělém zasněžování a otevírají další sjezdovky a lanovky.

Ekologové vyhráli spory o kanál 
u Přelouče

Přelouč – Plány na zesplavnění Labe do Pardubic se nadále komplikují. Investor, Ředitelství vodních cest (ŘVC), letos prohrál už druhý spor s ekology o výstavbu kontroverzního plavebního kanálu u Přelouče, jehož význam zpochybňují i mnozí ekonomové.

Hit Vánoc: nakupování dárků přes internet

Východní Čechy – Obchodníci opět po roce zaznamenávají předvánoční nákupní horečku. Jejich tržby jsou zatím  většinou stejné jako vloni.

Na Sněžku vrtulníky přenesly kvůli lanovce tisíc tun nákladu

Východní Čechy, Pec pod Sněžkou – Nová lanovka na Sněžku roste jako z vody. V moderních čtyřmístných kabinkách by se první cestující měli svézt na jaře roku 2014.

Mrazy dál svírají východ Čech: bezdomovci trpí, smog houstne

Východní Čechy – Kde se schoulit před mrazem? Obě víkendové noci klesaly teploty až 15 stupňů pod nulu a lidem bez přístřeší začalo být krušno.

„Perník“ vařili v lesích a kšeftovali ve velkém

Hradec Králové/Ústí nad Orlicí – Před krajský soud míří další gang výrobců pervitinu.  Čtveřici mužů, kteří s drogou obchodovali vedle severní Moravy hlavně na Orlickoústecku a Rychnovsku, hrozí osm až deset let vězení.

Úřad rozdělující miliardy, má nové vedení. V čele jsou tři hejtmani

Hradec Králové – Lubomír Franc, Martin Netolický a Martin Půta, hejtmani Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, stojí od pátku v čele Regionální rady NUTS II Severovýchod.

V Krkonoších i Orlických horách vypukla lyžařská sezona

Východní Čechy – Na Černé hoře v Krkonoších ve čtvrtek začala lyžařská sezona, další velké skiareály se chtějí připojit o víkendu. Na Černé hoře byla otevřena sjezdovka Anděl a horní úsek sjezdovky Černohorská, na kterých leží 40 až 50 centimetrů především technického sněhu.

Nejlepším místem pro život je hradecký kraj

Praha – Z celého Česka se žije nejlépe v Královéhradeckém kraji. Je zde nízká kriminalita a nezaměstnanost, kvalitní a dostupná zdravotní péče, velká nabídka kulturního i sportovního vyžití a tečou sem peníze investorů.

Hajní a policisté okupují lesy, číhají na zloděje stromků

Východní Čechy – Ukradený smrček, který zloděj vezl za sebou na kole, byl zabaven ve prospěch státu a poté věnován pionýrskému domu. Děti tak díky dvoumetrovému stromu měly krásné Vánoce.

Hrady a zámky otevřely dveře adventním tradicím a zvykům

Východní Čechy – Je libo ochutnat cukroví a anglický punč z kuchyně v Hrádku u Nechanic, zavítat na adventní trhy v kulisách Starého bělidla či na speciální prohlídky několika zámků spojené s vánočními jarmarky?

Benzin na pumpách nadále zlevňuje

Východní Čechy - Dobrá zpráva pro řidiče, ceny pohonných hmot pokračují ve volném pádu, i když už pomaleji než v minulých týdnech.

Černý Důl se nedokáže vzpamatovat z vraždy, vraha stále hledají

Černý Důl – Kriminálka stále neúspěšně hledá 22letého mladíka, který je podle indicií možným vrahem své 66leté babičky.

Teplo z Opatovic v lednu podraží o sedm procent

Opatovice nad Labem –  Zlaté časy levného topení obyvatelům Hradce, Pardubic a Chrudimi pomalu končí.

Lupič–amatér: Lup ze dvou zlatnictví chtěl udat ve třetím

Hradec Králové – Neuvěřitelný diletantismus projevil jednatřicetiletý lupič, který ve středu přepadl v Hradci během chvíle dvě zlatnictví. Ani se nenamáhal maskovat, natož si vyčíhnout vhodnou chvíli, aby nebyl při „práci" rušen jinými zákazníky.

České skiareály jsou nejlevnější v Evropě

Východní Čechy – Pryč jsou doby, kdy mnozí milovníci zimních sportů ujížděli za lyžováním do Alp, kde za podobné ceny dostali mnohem lepší služby.

Rodinný dům na Orlickoústecku zachvátily plameny

Ústí nad Orlicí – V noci na úterý vypukl požár v rodinném domě v Řetůvce na Orlickoústecku. Příčina je neznámá, vyšetřovatel nechal na místo požáru přivolat i specialisty z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Adventní rozjímání u svíčky se proměnilo v tragédii

Východní Čechy – S nadcházejícím adventem hasiči varují před požáry, které hrozí od hořících svící a věnců. Za vše hovoří tragédie, která se stala vloni přímo na Štědrý den.

Své známé uvedl do smlouvy o půjčce smyšlené údaje

Hradec Králové – O nepoctivosti svého známého se přesvědčila důvěřivá mladá dívka z Rychnovska. Na začátku roku mu půjčila peníze na údajné exekuční řízení.

Policie otevírá další opravené služebny. Mají i přebalovací pulty

Východní Čechy – Staré a oprýskané policejní služebny se stávají minulostí. Jen v Pardubickém kraji policie v těchto dnech otevírá devět modernizovaných služeben, které mají splňovat nové nároky na komfort a vyhovovat i nárokům pro zajištění záchranného systému.

AKTUÁLNĚ: Mladíka oloupil za bílého dne

Hradec Králové – Třiadvacetiletý recidivista oloupil za bílého dne na hradeckém autobusovém terminálu 17letého mladíka. Pod pohrůžkou zranění ostrými nůžkami ho obral o řetízek.

Muži se zpovídají z podvodů za 55 milionů korun

Hradec Králové – Z rozsáhlých podvodů se před Krajským soudem v Hradci Králové začala zpovídat dvojice Roman Řehořek a Aleš Peka.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT